Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
412
 

Aşk kaçağı..

Her bahar aşk gelecek sanırım sanki bahar demek AŞK demek, aşk demek BEN demek. Özlem duyarım korkmam aşkı sevmekten aşka düşmekten. Sevdadan yana yüreğim önce bakar, bekler, dinler sonra kaçar. Ben aslında hem AŞK hem de AŞK kaçağı... İsterim ki...

Zeki Müren gibi ''Aldığım her nefesin birisi senin, Hasret sarhoşuyum dolaşır dilim. Gittiğim yolların kenar köşeleri attığım her adımın birisi senin..'' desin.

Ben de eşlik etmeli ''Paylaşırım seni yalnız seninle gündüzler seninle geceler benim bildiğim bir his var sana içimde yediğim her lokmanın yarısı senin''...demeliyim.

Aşkın kanununu bir de ben  yazmalıyım. Tutulup kalmalıyım gözlerinde, düşmek istemeliyim kirpiklerinden tenine. Sıcak olmalı, ateş basmalı adı sevgi olmalı aşk dokunmalı dudaklarına. Ben olmalıyım iki dudak aranda beni konuşmalı beni sevmelisin. Ben de bunu hücrelerimde hissedip seni sevmeliyim.

Yeşilçam şarkılarındaki aşkın kanunu gibi ''Boş yere bekleme geçen günleri böyle birine yazık ezelden beri kimi benim gibi sever gönülden kimi senin gibi el olur gider'' yazılmamalı.

Brayn Adams gibi ''Look into my eyes - you will see What you mean to me Search your heart,''

Gözlerimin içine bak bana kalbini aramak ne demek göreceksin'' demelisin. Onun müziği ve sözleri ile gözlerinle bakmalı gözlerimle bakmalısın..

Eksikliklerimizi birbirimizde tamamlamalı birbirimizde bulmalı olmayanları umursamamalı çabam olmalısın çaban olmalıyım. Kendimi arıyorumdur kimbilir seni de ben yapmak istiyorumdur. Ama unutma ki ben de sen oluyorum. Seninle nefesleniyor seninle yaşıyorum ve adını HAYAT koyuyorum.

Kekik kokusunu duymalıyım göğsünde ve orada dinlenmeli ruhum, kolların ulu çınar edasında   sarmalı sımsıkı hem de salmam der gibi ben de sakın bırakma demeliyim. Kokun huzurun adı olmalı gözlerimi seninle kapamalıyım öleceksem de o kollarda uyurken usulca gitmeliyim.

Yaralanmış yürek öyle korkak olur ki yeniden kırılmaktan, örselenmekten.. üzülmekten. Aşkı dile gelir anlatır da orada kalır.

Cevdet Bağca gibi ''Sarardı takvimler soldu resimler bitmiyor geceler bitmiyor geceler. Gel turnalar gelmesin gel ilkbahar gelmesin gel çiçekler beklesin gel gel sen gelsen yeter.'' Diyen gönlü susar.

Müslüm Baba başlar içimde yüreğim dile gelir ''Hasret rüzgarları çok erken esti savrulduk sevgilim dertlerdan yana zamansız dökülen yapraklar gibi ayrıldık sevgilim doymadım sana.''

Gecenin bir yarısı ansızın uykumun arasından uyanıp özlemini duymak, çocuk gibi seni çağırmak sesini duymak nefesini yanağımda hissetmek ve uzağımda ol yakınımda ol hiç farketmez ben duyarım sıcağını öpücüğünle uykuya dalarım.

Benim aşkım bu kucağın, ocağın, sıcağın, nefesin.....

Senin aşkların ise bel, südyen ölçüm, kalça ebatlarım, bacaklarımın arasındaki sıcaklık ...

Benimki ömürlük.. seninki ki sürümlük... sürümden kazanma misali...

Mustafa Ceceli radyo da ''Ölüyor kalbim hergün ağır ağır ..... Dünyanın bütün sabahları çekip gitti, aklımın saatleri durdu öyle ne olursun yeter'' diyor  O'nunla beraber  yüreğimin hüzünbazları ...

Sonra susuyor ve dilim dile geliyor Orhab Baba gibi başlıyor.''Yarabbim sen büyüksün. Yarabbim sen görürsün durdur geçen zamanı kulların gülsün. Bütün saatler dursun dert rüzgarları sussun AŞK güneşi bahtıma gülerek doğsun''

Şimdi AŞK zamanı yani ben yani sen yani biz ...

''Mevsim bahar olunca AŞK gönüle dolunca sevenler kavuşunca yaşamak ne güzel..''

AŞK zamanı.. gelir misin ? Gelir de kaçar mısın ? Hem gelir hem ağlar mısın ? Hem sever hem sever gibi yapar mısın ? Yoksa sevmeyip de sever gibi yapar mısın ?

Ne çok soru işareti değil mi ? Sorulardır belki de AŞkI kemiren... Sorularımdır aşkı zehir

eden.. İçebilene AŞK olsun.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tülay Hanım meslektaşım, çok haklısınız.Sorular aşkı kemiren. O nedenle aşkta mantık aranmaz denir ya... Sevgi ve selamlar...

rukiye orhan 
 15.03.2013 17:15
Cevap :
Haklısın meslektaşım tşk.ederim canım sevgimle :)  15.03.2013 17:39
 

Yazınızı okurken çok sevdiğim bir şarkının sözleri ve müziği geçti içimden: "Asılı kaldım bir ipin ucunda/Gerildim durdum ben yokluğunda/Bir avuntu aradım durdum/Gecenin kör boşluğunda.." Aşk, ekmek gibi su gibi gerekli insan için. Ama artık çok daha iyi anlıyorum ki, her şeyden önce önemli olan aşkı içimizde hissetmek. Bir öznesi olsun ya da olmasın, eğer hayatımızda bir kez olsun aşk duygusunu yaşamışsak, nasıl bir şey olduğunu biliyorsak, işte o güzel duygu halini her daim kalbimizde taşımalıyız. Öyle olduğu zaman, insan baktığı her şeyde aşkı görebiliyor inanın.. Bir kuşun ötüşünde, denizin dalgasında, bebeklerin ağlamasında, bir yazıda, kendi gözlerine baktığında bile aşkın orada olduğunu görüyor. Bu müthiş bir duygu:) Bırakalım da o duygu içimizi doldursun, hücrelerimizi yenilesin, saçlarımızı parlatsın. Nasılsa gün gelir, akacağı diğer kalbi bulur. Sevgiler.

Mor Okyanus 
 13.03.2013 19:58
Cevap :
Günaydın şu an yüzümü görsen aşk gülümsüyor :) ayyyy ne güzell bu sabah aşkla başladım dedim :)) çokkkk haklısın. Aşkla dolsun içimiz etrafımız evren değil mi :) sevgimle aşkla selamlarımla :) tşk. ederim hem yüzümdeki tebessüm hem yorum ve hem de katkı için :)  14.03.2013 9:11
 

Merhaba, çok güzel bir deneme. Kaleminize sağlık. Selamlar...

Mesut KARİP 
 12.03.2013 12:59
Cevap :
Tşk. ederim sizinde gönlünüze sağlık :) selamlarımla.  12.03.2013 14:48
 

Aşkın güzelliğinin de ötesine geçmiş şiir gibi bir yazı gerçekten.

Kerim Korkut 
 11.03.2013 19:51
Cevap :
Tşk. ederim :) aşk işte yazdırıyorda vazgeçiriyor da illa birşey demem lazım size :))) sevgi ve selamlarımla :)  12.03.2013 14:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 2595
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 750
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster