Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
2248
 

Aşk kadına daha çok yakışır..

Aşk kadına daha çok yakışır..
 

AŞK KADINA YAKIŞIR.


Aşkı bir kadehte veya bir tek gülde kadına sunulur. AŞK KADINDIR, Belki de zor bir soru bir erkek için ama erkekler aşkı beceremiyorlar mı acaba? Ne yaşamasını ne de yaşatmasını...? 

Aşkı önce erkek yakalar. Gözlerde başlayan bu alev ateş bacayı sardığında eyleme dönüşür. Hoşlanma ile başlayan sonrasında hızla aşka dönüşen bu duygu sağanağı ile her şey değişir. Artık mantık yoktur, aşk vardır. Damarlarda kan hızlı akar kalp hızlı çarpar. Bir sevgilinin gülüşü ömre bedeldir. ilk öpücük için her şey verilir. Unutulmayan bir andır. 

Düşünün ilk öpüşmenizi ne zaman yaşadığını unutan var mıdır? Bence yoktur. 

Aşkı genelde erkek kadına yaklaşarak veya davranışı ile belli eder. Teklif erkektenden gelir, ilk adımı erkek atar. Kur yapma dediğimiz tüm davranışlar erkek tarafına aittir. Bu yazdıklarım genelde yaşananlardır. Tabi ki istisnalar vardır. Ben çok az rastlasam da vardır. 

Aşkı tek başına yaşayan şanslı insanlar da vardır. Karşı tarafın haberi yoktur. Hayranım bu tip platonik aşıklara.. Düşünün, aynı otobüsteki yakışıklı birine aşıksınız veya güzel bir bayana aşıksınız.. Ne kadar güzel.. Hele onun sizden haberi yok. 

Bana uymayan bir davranış bile olsa düşünsenize ne kadar hoş, onun hakkında neler hissediyorsunuz.. Gemileri yakarsınız bir tebessümüne veya bir günaydın demesine.. Günlerce beklersiniz sizi fark etmesi için.. Tanışmak için ne fırsatlar beklersiniz. Hep te aksilikler sizi bulur. Hazırlanırsınız.. En şık kıyafetinizi giyersiniz, bayanlar makyaj yaparlar. Heyecanla beklersiniz.. Be arkadaş o gün izinlidir, işe gelmemiştir veya gitmemiştir. Bu örnekler sürüp gider... 

Pardon ben sizi aşkınızla başbaşa bırakayım.. 

AŞKA İNANIN VE ISRAR EDİN. KARŞINIZDAKİ SEVDİĞİNİZİ AŞKINIZI VEYA ARKADAŞINIZI KENDİNİZE BENZETMEYE ÇALIŞMADAN OLDUĞU GİBİ KABUL EDİN.. O SİZİN RENGİNİZ OLSUN.. HATTA MÜKEMMELSENİZ, O SİZİN VARSIN HATANIZ OLSUN.. 

Ve asla unutmayınki: 

insanın olduğu yerde 2+ 2 = 4 olmayabilir. 

Gelelim kendimle ilgili ve sizi de ilgilendiren bir başka konuya... 

Son dönemde tanıştığım arkadaşlarımla birlikte farklı bakış açılarını da tanımaya başladım. 

Bu bakış açılarının içinde doğal olarak beni geliştirmesini beklediğim eleştiriler de var.. 

İlk yapılan eleştiri rezalet yazdığım ile ilgili idi. Haklı gördüğüm eleştiri olduğu içinde burada da yazıyorum. Bu konuyu yazmaktaki sebebim siz okurlarımdan özür dilemektir. 

Evet ben mükemmel yazamıyorum. Evet ben yaşamak ve yaşatmakta da özürlüyüm. Ama ben böyleyim.. Hep böyle yaşadım. Kör topal böyle yaşamamı sürdürdüm. Çok mutlu da oldum. Çok sevilen biri oldum, çok arkadaşım oldu.. Fakat kesinlikle yapılan eleştirilerden de ders çıkartıyorum. Eksikim ve hatalarla doluyum. 

Bir sevdiğim deyiş vardır: Öğrendikçe sıfıra yaklaşıyorum.Hiç bir şeyi bilmediğimi öğreniyorum.. Bu sevdiğim sözü yaşıyorum. 

Bu son özür dolu paragrafı benim yazdıklarımı okuyarak zaman kaybetmenize sebep olduğum için yazdım. Affedin. AFFOLA. 

SEVGİLERİMLE TOPRAK SARI 

hercaideniz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Platonik aşk çok başkadır ya :) Ama karşılıklı yaşaması varken uzaktan sevmek oldukça zor olmalı. Ben de şöyle bir söz duymuştum; Aşık olmak erkeğe yakışır, kadın zaten aşk'tır. Sevgiler..

bayan mavi 
 27.10.2011 18:45
 

Toprak Bey, dilbilgisi kurallarına biraz dikkat ederek cok daha güzel yazılar çıkartabilirsiniz. Bir ifadeniz hoşuma gitti: AŞK KADINA YAKIŞIR. Bu çok doğru çünkü kadın aşkı aşk gibi yaşar ve yaşatır. Maalesef erkekler yapıları gereği ya sevse de söylemekten kaçınır ya da sevgisini doğru ifade edemez. Kadınlar ise ifade eder; tabi ancak gerçekten yürekten sevdiklerinde ve peşinden gidilesi bir erkekle olduklarına inandıklarında. Aşkın herkese göre tarfi de farklıdır. Siz kendinizce ifade etmişsiniz. Bir emek vermişiniz. Yürekten yazmışsınız. Tek bir önerim olacak yazdıklarınız için kimseden af dilemeyin. Zaten yazınızı açıp sonuna kadar okuyorsa istediği için okumuştur. Zorla değil. Selamlar

YEŞİM BUYURGAN 
 11.12.2010 9:19
Cevap :
Aslında çok haklısınız..Çünkü mütevazi ve nazik olduğunuz anlaşılmazsa sorun olarak karşınıza geliyor. O af konusu edeptendir..Yeşim hanım yorumunuzla güç verdiniz teşekkur ederim  11.12.2010 23:02
 

Evet, evet sevgili Toprak yazınız ve sözleriniz aklımı karıştırdı ya.. Sizin şu aşk dediğiniz sevginin aklısızı değil mi? Ya da sevginin önce karşılıklı olup sonra yine tek kalması ama azgın bir tek kalması değil mi? Bırakın bunları ya.. Adam gibi sevmeye bakalım biz! Sevgi bilinç işidir, insan neden niçin sevdiğini bilir bir kere ve onun için vazgeçmez! Aşk öyle mi ya bilinç yitirimidir aşk!Aşkta her zaman terk etme olur da sevgide hiç olmaz! Özeleştiriniz beni mutlu etti inanın.. Benim bir şiirim var; "önce hiç sonra bir" adında.. Yani kardeşim hiçliği yaşamadan bir olmayı beceremez insan! Şöyle: ... çıkaracaksın beynini ve kalbini/ koyacaksın bir masanın üstüne/ geçeceksin karşısına/başlayacaksın unutmaya/ unutacaksın her şeyi/ Unutacaksın kendini/ unutarak bir hiç olacaksın/sonra/ bir olup çıkacaksın bu hiçlikten.." Selamlar..

Halil Güven (Sökeli) 
 05.10.2010 13:14
Cevap :
Yorumunuza teşekkur ederim. Bu yazacaklarım sizi çok ilgilendirmiyor.Çünkü sizi kastetmiyorum.Fakat sizin son güzel şiirinizi okurken bir mesajımıda ileteyim okuyan arkadaşlarımıza: Hiçlik ile ilgili kendimi eleştirdiğim son bölümde okurada mesaj vardı. Direk dolaştırmadan sert ama gerçek bir söz :Çok bildiğini zannedenler çok yanılırlar. Saygılar Toprak  06.10.2010 10:43
 

Bir kere burada kimseye birşey ıspatlamak için ve okunma kaygısı içinde olduğumuz için yazmıyoruz.Öyle olan insanlar bazen yersiz eleştiriler yapıyorlar evet,ama herkes okunacak diye bir şey yok.İçimizden geçenleri paylaşıyoruz.Bırakın beğenmeyen okumasın,siz eleştirilerden dersinizi çıkarın ve iyi kötü demeden yazmanıza devam edin.Aşka gelince nişanlımla ilk aşktık biz henüz 6 yaşında iken aşkın ne olduğunu bilmeden sevdik birbirimiz 11 yaşında yollarımız ayrıldı.Farklı şehirler,büyüme telaşı derken herkes kendi hayatını yaşadı,şuan 25 yaşındayız ve nişanlıyız:) Ben onu görünce vazgeçmediğimi anladım ama o ben yokkende benden asla vazgeçmemiş,hep aramış ve bulduda...Aşktan asla vazgeçmemek lazım.Erkekler aşık olsun ama yatmasın,kadınlar yatsın ama aşık olmasın isterlermiş.O kadar doğru ki demekki kadınlarla erkeklerin değer verdikleri çok farklı.Kadınlar için aşk önemli erkekler için başka şeyler.Belkide haklısınız bu lafıda düşününce aşk kadına daha mı çok yakışıyor acaba???saygılar

sbseda.. 
 02.10.2010 9:40
Cevap :
seda o kadar yalansız yazmıssıınki içten ve doğal sağol arkadaşım desteğine..çok etkilendim..bana bu desteğin sana göre belki çok önemli degil ama benim için çok anlamlı..teşekkur ederim.toprak  02.10.2010 16:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 821
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster