Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
494
 

Aşk mı?

Aşk mı?
 

aşk


Galiba acı çekmeye başlayınca yazmaya koyuluyorum. Canım bugünlerde nedense aşk konusuna, şarkılarına, resimlerine, filmlerine ve buna benzer şeylere takılmaya başladı. Beni bu yöne iten ise belki içimdeki aşka karşı olan özlem, belki gördüklerim, düşündüklerim.

Aslında aşk kelimesinden nefret etmeye başlamıştım son 1 yılda. Ama nedense birden depreşti anlayamadım. Sonbaharın etkisi bunda ne kadar yer alıyor bilmem. Sanki yeni bir şeylerin başlangıcı olması gerekir gibi geliyor.

Bir arkadaşım kendi hatalarını düzeltmek ve çevresine de yararlı olmak amacıyla olsa gerek bir kitap önermişti. "Aşkta Kendin Olmak" Dr.Susan M.Campbell. Galiba ben de o sırada yanlış bir aşkın içindeyken bu kitabı aldım, okudum. Başucu kitabım gibi bir şey oldu bu kitap benim için. Yeni birisiyle karşılaştığımda davranışlarımı ölçmek için bu kitabın belli bölümlerini tekrar gözden geçiyorum nedense. Her defasında aynı olaylar oluyormuş, zannediyoruz ki her aşk yeni bir başlangıç ...

Herşey oyundan ibaret. Kitabın üzerinde de "yeter ki oyunsuz olmasın aşk! " yazıyor. Kitaptan aldığım en önemli aldığım cevap ise dürüstlük ve şeffaflık oldu. Düşünün bir kere karşınıza çıkan aşk ilişkilerinde %100 dürüst olduğunu zannetiğiniz kaç kişi çıktı?

AŞK, öyle bir sızı ki....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet aşk acı bitmişse insan gerçekten bir daha bu duyguları yaşayamayacağını zannedebiliyor fakat hayat o kadar garip ki aslında aşk sizi hiç terketmiyor sadece sevginizi, aşkınızı verdikleriniz değişiyor aşksa içinizde lütfen ondan nefret etmeyin)) dünyada ondan daha tatlı bir duygu var mı? 2 cinsi birbirine çeken... aşkla kalın değerli arkadaşım)))

SEÇİL ÇOLAKOĞLU 
 25.03.2010 21:58
 

Her defasında aradığını bulduğunu zannetmek benimkisi. Çok yaşanmışlık değil de, az ama tutku ile bağlanmak karşındakine. Yine de sizin gibi felsefi düşünen birinin beni anlayabilmesi çok güzel bir şey, teşekkür ederim.

sinoe 
 15.10.2008 17:58
 

Gerektiğinde , yeri geldiğinde... dahası canın çektiğinde salıver dizginlerini gönlünün... Başkaları rezerv koymana neden olmasın yaşama sevincine... Şanslıysan... bulabildiğinde layık olana ver sevgini... anlamsız ısrarlarda payı çok olur mutsuzluğun... arayan bulur derler... ancak ne aradığını bildiği sürece... Güzel anlatımdı, az lafla çok yaşanmışlık paylaşan...

Ahmets 
 14.10.2008 13:56
 

Aşk sadakat ister emek ister hile istemez ama günümüzde okadar zor ki inanın emek veriyorsun yılların gidiyor bir de bakıyorsun ki seni yanıltmış o gitmiş yerine sadakatsiz dürüst olmayan biri gelmişş.Dedim ya çok zor..

yellow butterfly 
 10.10.2008 16:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 401
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

İzmir'liyim,  okumayı ve yazmayı, konuşmaktan daha çok sevdiğimden midir nedir daha iyi ifade ett..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster