Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
359
 

Aşk mı?

Aşk mı?
 

Düşünüyorum da insanın en aciz erdemi aşk ne kadar da nankör. Nankör ki can alıyor durmadan veya iblise yaklaştırıyor üç beş arşın. Son bulduğunda ise önce dipsiz bir anafor alır artık nefret ettiğin beynini.

Sonra kimisi alkolle süngere döner, kimisi bir zamanlar öpüp okşanan kafasından etrafa saçılar oluk oluk kanlarını görmeden veda eder aşk denilen kelimeye. Üzerine en fazla kitap yazılan, şarkı bestelenen yahut mısralara dökülen sözcük değimlidir o. Mutlaka uğramıştır istekli istekli o ilk nefesimizi hatırlarız ki hatırlanmak istenmeğen bir anıdır ilk görüş. Dünyanı en değerli edebiyat insanlarından biri olarak gösterilen Shakespeare bile düşmemişmidir bu tuzağa veya üstün insanı dünyaya kabullendiren yeni bir akım doğuran Nietzsche karşılıksız aşk yüzünden delirmemiş midir?

Her fırsatta biz insanoğlu şöyle güçlüyüz böyle akıllıyız diye övünüp sonra karşı cinsten birine o kullanmadığımızı inkar ettiğimiz iç güdülerimizle kelimenin tam anlamı ile vurulmazmıyız. Aşk bir rahip ile rahibeyi tanrıya inkar ettirecek bir güce sahipken neden hep en güzel duygu aşk vs.. gibilerinden cümleler hoşumuza gidiyor. Düşünün öyle bir duygu ki bütün değerlerimizi sıfırlayıp bizi toplumsal bir intahara sürüklemiyor mu? AŞK garip kelime… Ben sadece aşk üzerine bir teorem sundum. Belki delice ama Shakespeare ‘nin dediği gibi olmak veya olmamak işte bütün mesele bu…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 426
Kayıt tarihi
: 14.01.07
 
 

Merak eden olursa adım Serdar, 25 yaşındayım. Bir reklam ajansının grafik tasarım bölümünde çalışıyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster