Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
202
 

Aşk nerede?

Aşk nerede?
 

Benim çizgilerim...


Hani hiçbir yoldan gitmiyor olsam,

Yüreğimin içi bomboş olsa,

Senin yüzünü hayal edebilirim o zaman;

Ellerini, gözlerini

Ve vücudunu!

Oysa

Ben bir limanda bekleyen şilebim,

Süzgün ve üzgün

Üzerime gelecek konteynır yükünü beklerim.

Ve öyle ki, geldiğinde,

Suyun yüzeyinden suyun dibine doğru çökerim...

 

Ey aşk neredesin?

Adın ne?

Ne zaman bana geleceksin? 

Bir hüzün tomarıydı aşk hayatım. Şu gönül meselemde, bir-iki kez dışında, kendime dürüst davranmamış birisiyim. Oysa o kadar çok isterdim, hem de pek çok, ama şu nefsim yok mu, yüreğimi binbir kez engelledi. Ve hatta sadece bir-iki kez geçit bulup aşklarıma sonsuz-sorgusuz açıldığımda bile,  binbir kez kendimi pişman hissettirdi arkasından!

Ne hüzündür aşk hayatım; gönlüme göre hiçbir kadını sevemedim. Hep beynim, hep beynim ve daha çok beynim; hep o var etti beni! Ve birçok kez karşımdaki kadını da yok etti! Ve hatta en havalısını bile! Tıpkı “tehlikeli ilişkiler” deki “en iyi” ahlaklı kadını bile “yok” saydı vicdanım ve ahlakım!

Şu büzülmüş gönlümün benden çektikleri o kadar ağır yük ki, ne kadınların hüzünleri, ne de acı çektiğim dönemler, benim ahlakımı ikna edemedi! Ne garip değil mi?

Bir küçük kayıkla yurtdışına kaçırabileceğim duyguları bile kaçırmayı başaramadım. Hani derler ya, ecnebi diyarlarda bağımsızsın ya, yani kendimden bağımsız, hiçbir zaman olamadım!

O kadar öğretim vardı ki bağımsızlık ve egemenlik adına,  oysa benim hayatımda sadece adrenalinim oldu, bir dağcı gibi tehlikeler içinde beni gökyüzüne ulaştıran! Şimdi düşünüyorum da, ölümle burun-buruna yaşamak, acaba bir psikolojik yokluk ifadesi miydi?

Seslerini dinlediğim insan adımlarının, izini takip ettiğimde bulamadığım insanlığı, kendi adımlarıma göre tanımlamak, hayatta caiz midir?

Ey aşk, neredesin?

Nerde?

Bazen oturduğum köşeden gökyüzüne bakacak kadar dışarı çıktığımda, kendim olmak, bu kadar önemli mi? Ki yıllardır bu adama inandım ben!

Ey içinde aşk hüznü olan mutluluğum, aşkını ararken ne bulabildi?

Ey aşk, neredesin, nerde?

Ben ise buradayım, burda!

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Karışmışsın , aşk olsa bir dert olmasa bir dert gibi :) selamlarımla :)

Tülay EKER 
 26.09.2014 17:21
Cevap :
Bu konuda inan ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Aşk nedir? O kadar uzun zaman oldu ki hatırlamıyorum... Sevgiler  28.09.2014 8:19
 

Kırklı yaşlarında, evli ve iki çocuk babası bir erkek "Ey aşk neredesin, ben buradayım." diyorsa ya edebiyat yapıyordur ve hikayenin kahramanı değildir ya da çok anlayışlı bir eşi vardır:) Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 22.09.2014 17:16
Cevap :
Ne kadar da doğru söylüyorsunuz; evet, buna dürüstlük denmez, salaklık denir. Fakat yepyeni Anıl kendine yalan söylemeden yaşamayı yeğliyor. Şeffaflık bunun neresinde diyebilirsiniz, oysa ben bu bloğu 2 günlüğüne koymuştum desem ve sonra silecektim desem. Sonrasında hemen üstüne blog yazınca arka sırada kalınca rahatladım. Evet, bu bir itiraf ve evet, evliliğime karşı da! Ayşe Arman ve ben, kimsenin dillendirmeye cesaret edemediği şeyleri anlatıyoruz. Ve sonrasında bunu ahlaken değerlendirmiyoruz; soru şu? Bu duygu ver mı, yok mu? Benim içinse, hayatımda yok ve bu kadar basit bir cevap işte. Sevgiler, Saygılar  25.09.2014 8:50
 

İnsanoğlu aşk ile yaşıyor.Aşkın olmadığı yerde hayat yoktur...Biz bu satırları aşkla yazıyoruz,sizler de yazıyorsunuz.Aşkın anahtarı vefa ve sevgidir...Selamlar...

Abdülkadir Güler 
 21.09.2014 9:57
Cevap :
VEFA KISIMI BİRAZ AĞIR GELDİ. VEFALI İNSAN O KADAR AZDIR Kİ! ATKINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILAR  25.09.2014 9:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 623
Toplam yorum
: 1656
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 292
Kayıt tarihi
: 10.04.11
 
 

Eric'i külden yarattım. Tamamıyla benim eserim. Söyleyeceği çok sözü, söylemek istediği az sözü. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster