Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Temmuz '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
455
 

Aşk üzerine notlar

Birgün bir bakıyorsunuz hayatın dizginleri sizin elinizde değil. Yaşam size istediklerinizi değil de ummadıklarınızı vermiş. Kalbiniz acımış, sızlamış, koruyamamışsınız. Ve artık ne olursa olsun değişmeyen bir gerçek yanı başınızda 'yalnızlık'.

Neden böyledir aşk? Neden insanı cezbeden heyecanların, günahlarının yanında güveni barındırmaz, suküneti sığdırmaz?

Tam aşkın göbeğindeyken, savaşın içindeyken, acıyı mutluluk sanarız. Sonuna kadar yaşarız acıyı. Birbirimize hükmetmek için oyunlar oynarız. Yılmayız, ağlarız, anlayamayız ama bıkmayız da. Ben hep insanların ikiye ayrıldığını düşünürüm. 1.si bu oyunlardan bıkan ve yorulanlar.2.si ise bıkmayanlar. Bu 2. tiptekiler plağı hep başa sarar ya da yeni bir plak alıp dinlerler.

Bıkıp yorulmayanlar ise fark etmeden sevgiyi ararlar, aslında bilmezler aradıkları şeyin sevginin kardeşi güven olduğunu, sığınacak bir liman olduğunu. Bir sığınak bulanların sayısı çok azdır. Ama yine de insanoğlunun nankörlüğü bitmez. Buldukları limandan sıkılırlar, sevgiyi istemezler ve yine heyecan ararlar.

Eminim ki girdikleri sığınakta bir ömür mutlu ve huzurlu yaşama isteği ve şansı olanalar çok azdır ve umarım ki bu yazımı okuyanlar bu şanslılar arasındadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eğer aşkı ve güveni, o "sığınacak limanı" bulmuşsa kişi bırakmamak lazım... Ama buluncaya kadar da yorulmamak lazım... Nankörlük olarak görülen şey belki bir ilişki sorumluluğu almaktan korkmak, yada bir kişiyle hayatı devam ettirirken kendi bütünlüğünü koruyamayacağından korkup kendini esaret altına alınıyormuş zannetmekten geliyordur... Kim bilir?

Barış 
 07.08.2006 0:43
Cevap :
Bir ilşkinin sorumluluğunu almak istemeyen kendine güvenemeyen erkekler neden uzun soluklu ilişkiler yaşar. başından bıraksalar daha ii olmaz mı?  08.08.2006 18:58
 

asik oldunmu

teoman akgun 
 05.08.2006 6:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 467
Kayıt tarihi
: 03.08.06
 
 

1984 doğumluyum. Eğitim fakültesi fen bilgisi programında okuyorum. İnsanlarla düşüncelerimi paylaşm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster