Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Kasım '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
709
 

Aşk ve ötesi

Aşk ve ötesi
 

Yüreğime bir hançer gibi saplandı aşkın, çekip çıkaramam, ölürüm, eğer orada kalırsan biliyorum ki bir ömür boyu acıtacaksın beni. Bense bu acıyı tatlı tatlı yaşayacağım. Tüm sevdalılar göllüsüdür bu acıların. Tüm sevdalıların bahtsız mutluluğudur bu. dedi adam/kadın.

İşte asıl mutluluk aşka yapılan yolculuklardadır. Aşka ihanet eden nice kadın gördüm, o kadınlar ki hayatın bahtsızlarıydılar.

Atilla İlhan’dan Aragon’a uzanan yolda yoktu aşkların mutlusu. “rezilce korkuludur kimi zaman” “mutlu aşk yoktur” her zaman.

Çöldeki sessizlikte buldum kendimi dedi adam. Çöl sessizliğinde kayboldu kadın, çöl fırtınasında kendini buldu kadın, kayboldu adam.

Gitmek isterdi kadın yüreğinin içindeki sevda ya inat, gidemezdi! Kalamazdı da!!! Adam sessiz kalırdı gidemeyenler gidebilsinler diye. Hiçbir söz hiçbir sevdalıyı durduramazdı bu evrende, sevgilinin tek sözü hariç…

Kan uykularda geriye kalansa içimizdeki aşk sarhoşluğu. Düşlerimiz den kalan esriklik. … her aşk ölümsüz kalır, yani her sahici aşk ölümsüzdür, çünkü doyumsuzca yaşanır her daim ve doyulamaz hiçbir zaman. Ve eksik kalır bir yanı sonsuzlukta. Uzaktaki düşler gibi. Leyla dan Mecnun’a , Romeo’dan Juliet’e, Mem’den Zine’ye Ferhat tan Şirine giden yol her daim dikenlidir. Ve o yollarda yaşanmamış, tadına doyulmamış bir yarım kalan öyküdür yaşanan.

Hangi sabahı yüreğindeki sevgiliye uyanmaz ki sevdalı yürek. Hangi gün batımında yalnız kalır ki sevdiğinden uzakta bile, asla yalnızlığa alışamayan yürekler. Dokunduğu her şeyi sevgi ye aşka kesen bir yürek her daim kendinden uzak gidemeyen vefasız sevgilinin de yürek telini titretir. Sonsuz bir seviden geriye kalansa yürek yangınıdır korlar içinde kalan.

Gitmelere dayanmam gitme diyemem ama gitme. Gidersen tüm ışıklar söner ve tüm yıldızlar öksüz kalır bilirim. Gece yalnız ve kör bir karanlık olur. Gideceksin biliyorum gitme dedi adam ve ardına bakmadan gitti. Geriye sessiz bir liman misali limanda sallanan sesiz bir el kaldı havada. Sevgiyle bakan bir çift gözün mutluluğunu yaşayamadı bir daha kadın. Beklide asla yaşayamayacak bir daha.

Aşk ihanettir her zaman kendimize. Çünkü asla mutlu bir aşkı yaşama cesaretimiz yoktur. Her daim gerçek sevdalar ihaneti yaşar. Beklide yaşamalıdır da içinde tarifsiz bir sonsuzluk kalabilsin diye.

Sonrasında gündelik yaşanan küçük sevilerde bulur kimileyin insan kendini. Hayatın en büyük ihaneti ve çıkmazı olarak.

Sessiz kalanlar içindeki son çığlığı son deme saklayanlardır oysa. O derinlerinde hayatın bir özetini saklar. Kimileyin düş gibi sevilir insan, kimileyin düş olur. Çoğunda ise yarım kalır düşler yarım kalır, Homeros’un dilinde …. Helen için yıkılır bir kent ve yıkılmaz sevdalının yüreğindeki aşk… ölürken bile. …

Kim bilir belki de sevdalardan süzerek yaşamalı hayatı, yaşamalı ki insan olduğunu her dem yaşayabilsin tüm çirkinliğe inat yaşamın güzelliğini.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doyumsuz aşkına doyabilmek umuduyla çırpınırken kadın, çırpınışlarının yarattığı rüzgardan, kendine kaçıp giden adamın arkasından bakakaldı... Yoksa düşler yarım mı kalmıştı?... Birbirinden öteye gidemeyen yüreklerde yarım kalır mı düşler acaba? Yoksa sonsuzlukta yaşanır mı herşeye inat... Kendi yarattığı düşlerde, düş gibi sevgilerde... Aşk güzel bir duygu kıymetini bilene...

Asi Rüzgar 
 07.12.2007 14:45
Cevap :
bazen yarım kalır düşlerimiz bu yüzden bazen düş kurmaktan bile korkarız ama hayat düşsüz olmazki. aşk olmadan yaşanmaz... sevgiler.  10.12.2007 11:05
 

iki yürekle bir olur insan maviliğe sığınırlar,tertemiz yaşarlar aşkın içinde.Bir sevda koparırlar hayattan takarlar gönüllerine.İki yürekle bir olur aşk..beraber atar sonsuzluğa adımını.Aşka ihanet etmemeli kadın/adam ama aşkını da tertemiz yaşamalı,ardına dönüp baktığında huzursuz olmamalı,ihaneti evet görmemeli gözlerde..yüreğiniz tertemiz aşkla dolu olsun.sevgilerimle..

 
 19.11.2007 11:09
Cevap :
hangi aşk kirli olabilirki. hiç bir sahici aşk beyazdan öte renk taşımaz. yaşamak ise yürek ister çoğu zaman. aşk hayattır yaşamasını bilene. sevgiler.  20.11.2007 9:56
 

evet bence aşk ölümsüzdür taki ,o ölümsüz aşkın girdabına kapılıpta mutluluk sarhoşunu tadıp mutluluktan perişan ve mutlu olan aşkı tatmıştır.her dem kalp bir sevda için atar; bu aşk görecelidir kimi zaman yar,kimi zaman gurbet,kimi zaman ana,kimi zaman da varla yok arasında olan platonik aşklardır.kimine mutluluk,kimine de acı veren ama yaşam kaynagı olan o üç kelime çok derin,muazzam bir büyüklükte.Kalemine ve yüreğine zağlık.AŞK HERŞEYE KADİRDİR.... HOŞCAKALIN VE DOSTCAKALIN...

Hüseyin İldan 
 18.11.2007 0:14
Cevap :
yüreğindeki aşka yelken açman dileğiyle. sevgiler.  19.11.2007 8:46
 

Hayatı son zerresine kadar içimize çekerek yaşamalıyız. Acısı ile tatlısı ile zevk almalıyız yaşananlardan...Elinize yüreğinize sağlık. Saygı ve sevgiler.

drgayemm 
 16.11.2007 11:20
Cevap :
size kaytılıyorum. önemli olan hisettiklerimizi yaşamak yani kendimiz olmak. sevgiler.  16.11.2007 12:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2656
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster