Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
496
 

Aşk ve toplum düzeni

Önce gençlik aşklarından söz etmek istiyorum. Önümde daha 16-17 yaşlarında bir kız ve genç oğlan elele yürüyorlar, oğlan sürekli birşeyler anlatıyor, kız yaşına göre daha uzun ve irice, oğlan ise kıza göre biraz kısa ve omuzlarında hafif çöküklük var. Tabi tatil yeri yolda gelen geçen çok. Kız durgun ve suskun, oğlan hareketli ve gözleri çakmak çakmak arayış içinde, sanırım karşı kaldırımda yürüyen kızlara bakıyor. Yanlarından geçtim, ister istemez düşünmeye başladım. Ben bu ilişkide pek istikbal görmedim, oğlanda sadakat zayıflığı hissettim, kız adına üzüldüm, iyi bir seçim yapamadığı düşüncesine kapıldım. Zaten şimdiki gençler de fazla sevgili değiştirdiklerinden pek de yadırgamadım. 

Gelelim ikinci bir fotoğrafa, vatan gazetesinin internet sayfasında bir çift, iki çocuklu erkek siyahi ve tanınmış bir oyuncu, kadın sarışın , manken kadar güzel. Çocuklarından kız olanı anneye, oğlan olanı babaya benzemiş, tatildelermiş. Adam ünlü oyuncu ve muhakkak paralı biri, şimdi soruyorum, ilk tanışmaları nasıl oldu, birbirlerine aşık oldular mı? Şimdi çok önemli ikinci soruyu soruyorum bu adam (siyah tenli, yakışıklı denmez, sporcu) bir işçi, bir serbest meslek erbabı olsaydı bu evlilik-birliktelik yine gerçekleşir miydi? 

Sonuç olarak diyorum ki, bu kapitalist sistem sahte aşklar cennetidir. Ülkemizde de öyle değil mi? Bir zengin çocuğu, çoğunda da erkek albenisi zayıf, çok güzel bir kızla, oyuncuyla, şarkıcıyla birliktelik yaşamaktadırlar ve pek çoğu da evlilikle sonuçlanmamakta, dostça ayrılmaktadırlar. Bu birliktelik ve ayrılmaları magazin basınında sıkça görmekteyiz. 

Ben Gılgamış Kavasoğlu olarak diyorum ki, 'bir toplumda siyasi sistemin sağlıklı olup olmamasının göstergesi yaşanan aşkların gerçek mi, sahte mi olduklarının sayısal oranıdır. Dolayısıyla gerçek aşkların sayısı ne kadar yüksek ise sistemde de o oranda uyum var demektir' 

Gerçek aşk yürekten yüreğe olan aşktır, tarafların deng olduğu aşktır. Zengin züppeleri zengin kızıyla oynaşamayacağı için paranın gücüyle güzel kızlarla oynaşmaktadırlar. Parası olmasa bunu yapabilir miydi? 

Bir evlenme programında 50 yaşlarında bir bayan evlenmek için televizyona çıkmış, bir talip arıyor, onu yaşlı olduğu için olmaz diyor, yaşlı adam telefonda, dairelerinin, işyerlerinin olduğunu söyleyince bayan, ' ha o zaman gelsin görüşelim' diyor 

Yurdum insanları işte. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster