Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Temmuz '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
696
 

Aşk yakar yıkar ya hani...

Aşk yakar yıkar ya hani...
 

AŞKIN ÇİÇEĞİ


AŞK MUHTEŞEM DUYGU SAĞANAĞIDIR..YAKAR, YIKAR. İZ BIRAKIR..UNUTULMAZDIR.. 

Aşk üzerine yazmayı özlemişim diye başlamak istiyorum..Aşk zate özlemdir, tutkudur..Yalan mı ? Her an yanınızda olan ve yıllarca beraber olduğunuz bir sevgilinizle aşkınızı ne kadar yoğun yaşayabilirsiniz? 

Aşk üzerine her dönem her kişi yaşasın yaşamasın ki bence yaşamayanlar ile yaşayanlar belli olur..Her görüş ve yoruma tabiki saygım var. 

Hadi bugün bazı şeyleri size bırakmadan açıklayayım...Bakınız blog yazılarında aşka dair bir kaç söz yazan arkadaşlar eğerki, matematik gibi kurallar şeklinde ifadelere yer vermiş ise, kesinlikle aşkın kenarından bile geçmemiştir. Evet herkesin yaşadığı şeyler başkadır. Fakat AŞK KURAL TANIMAZ, ASİDİR.. 

Yazılarda genelde akıl verme şeklinde olan aşka dair sözlerde, asla hüküm cümleleri kulanılamaz.. 

Örneğin farz edinki : Ben sizl e tanışırım aklınızı alırım. Sırılsıklam aşkı tutkuyla yaşarsınız, iz bırakırım. Az sürede çok iş başarmak diye bir ifade vardır tıpkı onun gibi hızla tam gaz yaşarsınız, kısa sürsede bazen ömre bedeldir. 

Ben sizle tanışırım .hiç bir sey ifade etmem. sıradanlaşır her şey.Yaşadığınızı bile anlamazsınız..siliktir her şey, hatırlanmazsınız hiç bir dönemde..aşkı yaşamayı bırakın isminizi bile hatırlamazlar.. 

Bu örnekler uzar gider.. Herkes aşkı başka yaşar. Kimi tadına varır iliklerine kadar..kimi ise duygularında kıpırtı bile yaşayamaz. Biraz da şans var galiba işin içinde.. AŞK ŞANSI VEYA ŞEYTAN TÜYÜ.. 

Megolamanlık yapanlar ise bu işi hiç bilmeyenlerdir. Çünkü kaprisleri ile hep fırsatı kaçırmak üzere kurulmuş yaşantıları vardır. Belkide kaprisli olmak lazım değerini hissettirmek adına.. bilemem yorum sizlere ait..ben size pastamı hazırlıyor sunuyorum..tadın yorumu sizlere ait..pardon yazımın.. 

Aşk için son dönemde biraz baydı gına geldi aman ya her yerde aşk..her şey aşk..ne bu ya .diye yorumlayanlar hatta aşka inanmayanlar çoğaldı..Toplumda tabi her şey ucuzlayınca aşk gibi hayatın en güzel dönemi olan duygu sağanağı ile iz bırakan analrı bile de hatta her yaşta aşk başka tattadır..hoşlanma veya gecelik kaçamaklarla dolu bir hayat..Bunun neresinde aşk var neresinde duygusal sağanak var? Madde ve zevk var o da anlık..sonrasında gelen belkide hüzün veya pişmanlık..Belkide tam tersi.. 

AŞKIN ANLIK BİLE YAŞANMASI ÖZELDİR.HERKESLE HER AN RASTLANAMAZ PAZARLIK YAPILAMAZ..SADECE YA YAŞANIR YADA ÇOK İSTESENİZ BİLE BİR ÖMÜR BOYU TADAMAZ VE YAŞANAMAZ.. 

Burada vurgulamak istediğim ise, yakaladığımız şansları iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Her dönem elinize aşkı yaşamak diye bir şey geçemeyebilir. Fırsatı bulduğunuz anda avucunuzu kapatın..Avucunuza tekrar bakın veya açın: ne gördüğünüzü söyleyim size. AŞK VAR AVUCUNUZDA.. 

Aslında uzun uzun yazmak sayfalarca belkide günlerce yazdıkça uzayan konudur aşk..insanlık var oldukçada olacaktır. Çünkü bizi yaradan bizi sevgi üzerine yaratmıştır. Mayamızda aşk ve sevgi vardır. Kötülük ise bizden oluşur. İyilik ise yaradılıştandır. Bu konuda da yazacağım çok şey var. Zamanı gelince.. 

Herkese gönlüne göre bir aşkı olsun. Kimininki uzaktadır, kimininki ise kalbindedir. Kiminki hayalindedir. Kimi ise bekler..Sonuçta ise herkes kanı canı gibi aşkla yaşar.. 

Herkes aşkla aşkta kalsın dilerim..SEVGİLERİMLE TOPRAK .. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

aşk için gına geldi aman ya heryerde aşk herşeyde aşk diyen kişilerömürleri boyunca eksik insan olarak yaşamaya mahkumdur. cunku Aşk bana göre Yaradan tarafından verilmiş en değerli duygu en değerli armağan. dunyanın en güçlü insanlarının en buyuk liderlerinin aşkları karsısında girdikleri durumlara bi baksanıza...dunyanın en gaddar insanını bile bir kedi yavrusu kadar masum kılan bir duygudur aşk... ama uzun ömürlü ama kısa ömürlü ne olursa olsun yaşanması gereken bir duygu.... İnsanı sevmekle başlar herşey

Gönül Sonzamancı 
 27.07.2011 14:15
Cevap :
sevgili gönül, bir kedi yavrusu benzetmen tam açıklaması..çok sert ama çok güzel..zate yaşanırsa ve gerçekten yaşanıyorsa ama..bu benzetmen eksik kalır..ama sanki yapmacık yaşıyoruz gibi..teşekkurler ..toprak  27.07.2011 14:49
 

Her kim kendisi her nasıl ise, aşkı da aynen öyle yaşar, ya da yaşayamaz :) Ve dememişmisin ki, "Yaradan bizi sevgi üzerine yaratmıştır. Mayamızda aşk ve sevgi vardır. İyilik yaradılıştandır. Kötülük ise bizden oluşur". Müthiş güzel ve doğru cümlelerdi, aynen katılıyorum... selam ile...

Filiz Alev 
 18.07.2011 18:50
Cevap :
filiz yorumuna tesekkur ederim..sagolasın..toprak  18.07.2011 20:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 824
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster