Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Nisan '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
492
 

Aşk yalanı

Aşk yalanı
 

Artık kimse aşka inandıramaz beni. İnsanın aklını başından aldığı, kalbini coşturduğu, ellerini terlettiği, zaman kavramını değiştirdiği yalanına kanmam artık.

Anlatılan masallarda kalmalı o ölümsüz sevgiler. Aşkı uğruna herşeyi göze alan sevgililer, o sararmış kağıtların arasına hapsetmeli birbirlerini, edebiyete uzanmak için. O tüm Dünya'yı konuşturan sevdalar destanlarda kalmalı. Bunları dinleyerek büyüyen bana, bir gün biri anlatmalı hepsinin yalan olduğunu. Erken yaşta öğrenmeliyim hazmedebilmek için. Aşk yarası açılmamış olmalı yüreğimde yüzüme bu hakikat vurulduğunda.

Ayrılıklara ağlamalar şarkılarda kalmalı. Hüzünlenerek söylemeli, melodi bitince unutmalıyım. Uyurken söylenen ninnilerden farklı bir yerde olmalı yinede. Büyürken acıtmamalı içimi. Canım acıdığında dinlemek için saklamalıyım hüzün arşivimde.

Sevdalar laflarda kalmalı. Artık kimsenin bunları söyleyecek kadar aşkı tanımadığını öğrenmeliyim. Söylenenlerin değersizleştiğini kazımalıyım aklımın her köşesine.

Kimse inandıramaz artık beni aşka. Kapılıp gidipte birinin rüzgarına savrulmak istemiyorum bu yasla. Eğer seven, özleyen, isteyen, düşünen varsa, lütfen bunu sadece kendine sakla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

okuduğum ikinci yazınız. Aşkı ne kadar da tanımışsınız. Yazdıklarınızı okurken, kaç insan bulmuyor ki kendini. Fırtınanın olduğunu bile bile denizlere açılmaktır aşk. Ve fırtına dindiğinde ardımızda hiç bir şey bırakmayandır. Ondan sonra durgun suya bile girdiğimizde ilk başta ayak parmaklarımızın ucuyla suyu sınamaktır aşk. kaleminize sağlık. şiirsel ve okuyanı yormayan yazınızdan dolayı.

ararat demirciyan 
 10.05.2008 14:44
Cevap :
Ben aşkı tanımıyorum. O beni avucunun içi gibi biliyor, ben onun verdiği açıklardan kendime pay çıkarıyorum. Hissettiklerimide yansıtmaya çalışıyorum acemice... Güzel yorumunuz için teşekkür ederim...  10.05.2008 23:06
 

ya.... nekadar güzeldi fazla zaman bulamıyorum ama bugün takıldım kaldım çok güzel lütfen devem edin harika

Şennur Köseli 
 12.04.2008 15:06
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Devamı gelecek umarım...  12.04.2008 15:28
 

Zamanı yok eden sevgiler masallarda da günümüzde de vardır,var olacaktır.Destanlarda anlatılan,o,her zorluğu göze alan Keremler,Ferhatlar ve Tahirler tüm zorluğu tek başlarına mı çekmişler acaba?Onlarla birlikte sevdaları için gögüs geren,aşk yarası çeken Aslılar,Şirinler ve Zöhreler değil midir? İçimizi acıtmasa,yürekten gözyaşı döktürmesi adı AŞK olur muydu?Normal arkadaşlıktan,dostluktan nasıl ayırt edilirdi? Yüreğinizin kapılarının tamamen kapanmaması ve kalbinizin yeniden coşkuyla atması dileğiyle.

Bosnalı 
 06.04.2008 14:14
Cevap :
Umarım... Teşekkür ederim...  06.04.2008 21:51
 

Öncelikle hoşgeldiniz MB Ailesine, iyiki de geldiniz, yazınızı okudum şimdi çok güzel ve edebi yazılarınızın devamını bekliyoruz SEVGİLERİMLE...

Mavi Ruh 
 05.04.2008 15:32
Cevap :
Verdiğiniz bu cesaretle devam edecek inanın. Teşekkür ederim...  05.04.2008 15:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 33
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 521
Kayıt tarihi
: 15.03.08
 
 

11 Haziran 1983 doğumluyum. Sağlıkçı olmama rağmen uzun zamandır edebiyata ilgi duyuyorum. Aklımda b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster