Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
761
 

Aşk yalanla kardeş olabilir mi?

Aşk yalanla kardeş olabilir mi?
 

Sevgi yalan üzerine kurulabilir mi? Ya da sevgi sandığınız şeyin aslında koca bir yalandan başka birşey olmadığını anlarsanız, onun hala sevgi olduğunu düşünmeniz mümkün müdür?

Aşk veya sevgi her ne ise yaşadığınız, bu duygu dürüstlüğü içinde barındırır mı? Yoksa sürdürmek uğruna yalanlara başvurmak sevgiyi korumakmıdır sizce?

Peki yalan söyleyen bir insanın sizi sevdiğine inanırmıydınız? Sizi sevdiğini iddia eden biri, bile bile üzüleceğinizi bunu yapmayı sürdürebilirmi?

Siz, yalan olduğundan yüzde yüz emin olduğunuz masalları onun yüzüne vurmadan dinlerken, o sizi aptal yerine koyduğunu düşünüp keyiflendiğinde, gerçekten sevebiliyor olması mümkün müdür? Var mıdır aşkın böyle bir hali?

Ona karşı ne kadar dürüst ve açık davrandığınızı bildiği halde aynı mantıkla size yaklaşmamasımıdır sözünü ettiği
sevgisi?

Yalan olduğundan emin olduğunuz bir şeyin doğrusunu size açıkladığı takdirde onu affedebileceğinizi söylediğinizde dahi, hala inatla zincirleme öykülerine devam etmesi nasıl bir durumdur? Varmıdır bir mantığı?

İnsanın birşeyleri kaybetmemek yada sürdürmek adına izlediği yol bu ise, bunun adına sevgi denilebilirmi?

Yani yalanla korunan bir ilişkide hissedilen duygunun sevgi olması mümkün müdür? Sevginizi kaybetmemek adına haklı olabilir mi doğruları saklayan?

Sonuç olarak hadi varsayalımki yalan var ilişkinizde, peki gerçek ortaya çıktığında, enkaza dönüşen güvensizliğinizle artık sevgi barınabilir mi yüreğinizde? Bunun doğru olmadığını söylemeye yüzü varmıdır?

Ve o... Öfkesi ne için olmalıdır? maskesi düştüğü için mi? yoksa sizi kaybetmesimi kızdırır onu?

Hayır, sadece oyunun tam ortasında, başka kusursuz masallara henüz hazırlanırken, perde aniden kapandığı için, yaratıcılığının yarım kalmasınadır öfkesi. Yönetmen oyunu hatalı yönetmiştir bu kez. Rol dağıtımını gözden kaçırmış ve oyuncular rolünü unutmuştur.

Sevgiside öfkeside kendisinedir aslında .

Detaylarda hata yapmıştır zira...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

anneme ama,babamı seviyorum.geçen hafta salıydı galiba bu yüzden ,bu gelişmiş kabul ediş yüzünden bir tartışma çıktı aralarında,seninki ayrılmak istediğini bilmemkaçıncı defa tekrar edince,kapıyı vurdu çıktı babam,gece geldiğinde alkollüydü,salonda yattı.gösterdi annem eski fotoğraflarınızı,ne güzel yaşamışınız,gel dediğinde gelmeyişinin sonucu para pul araba iki kolejli çocuk kredi kartları gerisi boşluk...kadınlar dedim,istediklerini alırlar,bir erkeğin yaratabileceği bedbahtlığı,ele geçirdikleri hayatlarını yaşarken,yemeden önce üfleyerek burnumuzu ısırdığı zaman farketmeyelim diye nefesini ve tükrüğünü kullanan fareler gibi alıştıra alıştıra...güldü...haklısın dedi,ne fotoğraflar getirdin aklıma bir bilsen...renk yok dedi,ama hayat...hayat madde istiyor,samanlıklar sıcak olmuyor...işte dedim hatanın,göz açlığı sonucu yarının mutsuz başlangıcında genç bir hanım...saat ikiydi...eve döndüm.tek başıma(YAZDIKLARIM TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR...GELDİLER YAZDIM)yln.sylyck.kdr.apt.olnmamalı.

gececibiri 
 27.07.2010 17:51
Cevap :
hayal ürünü bile olsa öyle çok aynı yaşanmışlık varki herkesin hayatında,adeta fotokopi hayatlar sürer olduk farklı maskeler taşırken.Anneler,babalr ve sonradan onların çocukları yeni anne babalr.Bir süre sonra yüzler aynı da olsa birlikde uzun yıllar yaşanmanın verdiği bezginlik yerleşiyor ruhlarına.Birbirlerini hızla tüketiyorlar, zorunluluklar çoğu kez tek bağlayıcı etken oluyor.Herkes birbirinde arıyor hatayı ama tek suçlu var..zaman..tek onarıcı var o da zaman..tek şans var aynı anda hem düşman hem dost olan zamanı iyi kullanabilmek..çok teşekkürler sevgili gececibiri:))  27.07.2010 21:45
 

kandırmayalım birbirimizi nejla dedim ona.o,aynada,kırmızıyken pembeleşmiş dudağını tekrar kırmızık yapmaya çalışırken,pahalı,hemde mineralli rujuyla...saat dedi ,çok geç oldu benimki bekler şimdi tam bir çocuk oldu koca adam, eve geliyor, geçiyor televizyonun karşısına,açıyor ama izlemiyor.yalnız karnı acıkıyor,bazende susuyor galiba...utanıyorum bende bazen dedim,tıpkı kocanın arasıra susaması gibi,sonra geçiyor.kızınla karşılaştım cuma gecesi beyoğlunda bizim alinin barında yanında üç arkadaşı daha vardı.gördü beni geldi yanıma nolacaksınız siz ya dedi,napacaksanız yapında herkes bi durulsun,babam dedi,bilmiyormu sanıyorsun bu ilişkiyi...?en çok boşvermişliğine şaşırıyormuş.nedir bu dedi aşkmıdır,hayranlıkmı yoksa kendinizimi kandırıyorsunuz birlikteliğinizin yatakda başlayıp orda sonuçlanan kısık deviniminden...?konuşmak istemediğimi söyleyincede,tabi dedi konuşmak istemezsin gözyuman,kandırılan sen değilsinki...birgün dedi kötü bişey olmasından korkuyorum,biliyorum iyi geliyorsun

gececibiri 
 27.07.2010 17:35
Cevap :
şimdiii, sevgili gececibiri burda konu yasak bir birlikdelikmi acaba? öyle ise aşk zaten yalanla kardeş hattakan kardeş olmuş demektir:))yoksa benmi yanlış algıladım?  27.07.2010 21:47
 

her satırı biyerlere götürdü beni.Gerçeği bilmek ama karşındakinin herşeyi böyle ısrarlı inkar etmesi...Acaba sevgisinden mi....Yada pişmanlığındanmı yada....Ne diyeyim zaten sonunda siz söylemişsiniz niye bu yolu seçtiğini.Yaratıcılığı yarım kaldı hatalı yönetmiş oyununu bu sefer. Hayatta herşey güvenle başlar.Güven birkez kaybolduysa bir daha asla geri gelmes asla.yazınız için teşekkür ederim.

ASLI GUNERI 
 25.01.2008 13:22
Cevap :
Evet Aslı hanım . Bencede sevginin kaynağı inanç ve güvenç gerisi detay.Bir sarsıldımı onarılması güç.İnsan,durumu, konumu ne olursa olsun açık olmalı ki karşısındaki kendisini her durumda sevebilsin yada sevmesin. Sahte şartlar yaratarak ancak sahte sevgiler kazanılır. Ben teşekkür ederim, sevgilerle  25.01.2008 13:51
 

aşk ve yalan , nereden buldun mıknatısın iki zıt kutbunu. Yalan hangi konuda zemin olmuş ki aşk'a olsun veya yalanın oldugu bir aşk olabilir mi, pembesi, moru beyazı, karası dahil as-la olmamalı sevgilerle.

erol aslan 
 28.12.2007 17:43
Cevap :
Aynı fikirdeyim, teşekkürler, mutlu bir sene dilerim  28.12.2007 18:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 218
Toplam mesaj
: 55
Ort. okunma sayısı
: 1624
Kayıt tarihi
: 15.05.07
 
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Antropoloji bölümü mezunuyum. Farklı sektörle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster