Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '09

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
2156
 

Aşk yaş dinlemedi. Yeni yıl ateşledi

Aşk yaş dinlemedi. Yeni yıl ateşledi
 

Pişşttt. Ayıp oluyor ama...


Aşırı yoğunluk, yorgunluk, aşırı soğuk ve uykusuzluk nedeni ile bu defa kesinlikle dinlenerek geçirmeyi planladığım yılbaşı gecesini yine planladığım gibi geçiremedim ve kendimi haber koordinatörümüz Fatih'in peşinde koştururken buldum. Nasıl mı? Anlatayım.

—Alooo…

—Efendim Fatih

—Otellerden aradılar haber için.

—Eeee..

—Ben yalnız gitmek istemiyorum. Sende gel hadi.

—İyi de Fatih. Biliyorsun dün iki saat uyudum, evvelsi gün iki saat uyudum. Hiç keyfim yok. Çatlayacak kadar da kötü başım ağrıyor. Sen git.

—Ama Aynur Hanım. Ben yalnız gitmek istemiyorum. Sıkılıyorum.

—Neden Fatih.

—Öyle işte…

—İyi de Fatih. Hastayım diyorum. Çok kötüyüm diyorum. Başım ağrıyor diyorum.

—Hadi, hadi. İyileşirsin sen oraya gidince biliyorum.

“Bir taraftan ülkemin ve insanların içinde olduğu atmosfer, bir taraftan yorgunluk" hiç de yeni bir yıla giriyormuş gibi hissetmiyorum kendimi. Ne küçücük bir heyecan, ne heves var eskisi gibi… Diğer taraftan da bir hayli utangaç olduğunu bildiğim Fatih’i yalnız bırakmak istemiyorum. Anca beraber kanca beraber misali…

—Tamam, Fatih dedim. Ama duş almam gerekiyor. En az bir buçuk saat sürer hazırlanmam. Ben hazırlanınca ararım seni.

Fakat kesinlikle “yedi aylık” olduğuna inandığım Fatih; anlar mı bir bayanın hazırlanmasının ne denli uzun sürebileceğinden. Anlamadı tabii ve “biri duşta olmak üzere” dört beş kez aradı.

En son, tam giyindim, hazırlandım yine telefon.

—Aynur Hanım. Ben gidiyorum Bayram’la. Çok geç kaldık.

—Fatih. Uyuz etme şimdi beni. Beni yataktan kaldırdın. O kadar cehennem azabı çektirdin. Hazırlandım. Şimdi de Bayram’ la gideyim diyorsun. Çabuk gel al beni.:))

İşte böylesi bir muharebeden sonra kalkıp gittik davetli olduğumuz otellere. Önce Hemera ardından Teras Otel. Ardından bir iki bar ve Side Ligt Hause disco.

Şunu gördüm ki… Ekonomik kriz bahane eğlenmek şahane…

Ekonomik kriz yalnızca gazetecilere, reklamcılara söküyor yani…:))

Asıl cümbüş ise otele vardığımızda yaşandı. Fatih; henüz 25’ inde olan genç bir arkadaşımız. Konyalı olmasından mütevellit midir nedir:)) bilinmez ama biraz mutaassıp. Otele gidip de Rus Revüsünü görünce boncuk boncuk terledi. Yanakları ise suç işlemiş çocuk gibi al al. Nerdeyse makineyi bırakıp geri kaçacak.:)) Sonradan biraz alıştı da kazasız belasız atlattık geceyi. Sonraki gün baktım kısa bir haber yazıp geçmiş gazetemizin veb sayfasına. Atmış atmasına da… Nerdeyse… Ayıp kız ört üstünü diyecek kadar usturuplu bir resim. Nerden buldu, ne zaman çektiyse artık.

Fatih’ le ilgili son satırlar işin şakası tabii. Yılbaşı esprisi olsun diye biraz abratılmışı. Yoksa nasıl hayat bulurdu onca kare…

İşte o akşamdan ve Fatih’ in objektifinden gecenin akışı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eh gazeteciliğin nimetleri de bu olsa gerek.Bedava ye iç eğlen, sonra iki satır haber yaz yeter. Biz se evde PTT yaptık. Yani pjama, terlik ve televizyon. İyi eğlenceler Aynur hn.

Ali İhsan UĞUZ 
 08.01.2009 16:05
Cevap :
Eğlenmedik. Çalıştık. Ve halka ilişkiler müdiresi arkadaşlarımızla resim çektirdik sadece hepsi bu. Benim eğlenebileceğim bir ortam değil çünkü. Eğlenceyi kendi mekanımızda yaptık arkadaşlarla beraber. Kıskanma.:))  08.01.2009 16:36
 

"ya ne diyeyim ben böyle bir işe talibim.Tüm kariyerimi yeni baştan yaratmaya ve çıraklık yapmaya hazırım.:)) Ben resimleri göremedim. Ben mi beceremedim yoksa." Serhat'ın yanlış anladığım için güncellemek zorunda kaldığım yorumu. Cevap geliyor.:)

Ayrıntıda gezinmek 
 08.01.2009 15:32
Cevap :
Serhatt. Bir açıklama yapmadılar ama sanırım editörler sayfadan kaldırmış resimleri. Yan tarafta görebilirsin ama... Sevgiler  08.01.2009 15:33
 

Oraya gidince iyileştiniz mi.Gerçi resimlerde çok hoş görünüyorsunuz... Eğlenmek güzel şey... Ortamda iyiyse kriz falan yok olur... Ve öpüşen çiftlerimiz.Valla helal olsun.İnsan hissettiği yaştadır. Resimleri görünce orada olmak istedim bir anda... Fatih kardeşimize gelince... Bence o işini bilir...Sevgiler.

papatya altı yüz elli 
 08.01.2009 8:59
Cevap :
Bilir değil mi? Ehhh. Ben bu tür ortamlardan pek hoşlanmıyorum da... Dışarı çıkınca o soğukta kendine geliyorsun. Gerçi otellerin içi çok sıcaktı da.:)  08.01.2009 13:04
 

Şu iki yaşlı aşkı bir de şarkıcılara ve mankenlere öğretseler.

Süleyman EKİM 
 08.01.2009 2:47
Cevap :
Haklısınız.:)  08.01.2009 13:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1492
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster