Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
455
 

Aşk

Hep birine seslenirsin. Seni duymasını beklediğin biri vardır hayatta sabah onun için kalkarsın, onun içindir ileri doğru atılan adımlar. Hatta tüm tökezlemeler de onun içindir. Şimdi bir hikaye var bende hikayenin prensinin haberinin bile olmadıgı küçük bir genç kızdan alıntı cümlelerim var. Onun belki de ifade edemediklerini benim isyan edercesine haykırasım var bu gece .

Nereden başlamalı bilmem kızın çırpınışlarından mı, prensin hiçbirşeyden haberinin olmadıgından mı? Aslında belki de aşk nedir önce bunu anlatmalı?

Aşk hiç tanımadığın birine koşmak mıdır yoksa yanındakiyle takılmaya bir ad koymak mıdır? Benim felsefeme gelirse ben biraz şu çağa ayak uyduramayanlardanım. Biraz eski model:) Bende değiştir tuşu yoktur bir şarkı vardır hayatını anlatan onu bulursun ömürlük dinlersin. Her dinleyişte bir şey daha keşfedersin her seferinde bir tebessüm daha konar yüzüne. Budur dersin mükemmel olmasada kusurlarla budur dersin. Hiç anlamam zaten mükemmel görme isteğini. Sevdiğini zıtlıklarıyla kabul ediyorsan eğer ruhundaki sınırları onun için onun bir tebessümü için yıkabiliyorsan eğer, dostum! senın ki işte o zaman aşktır derim ben.

Ona güveniyorsan eğer ve onun kalbinin herkesten ayrı biliyorsan işte sen o zaman okyanuslarda aşkı bulmuşssun demektir. Aşk birine takılmak bir süre beklemek geldiğinde onu bir süre sonra hiçe saymak değildir. Avcunun içindeken köşelere fırlatmak değildir. Aşk sana doğru koşarken ona adımı öğretmektir, yavaş adımlara içe çekmektir. Bırak ki bazı şeyleri, son nefes te sana yaşanmamış vedalar etsin sevdiğin, en önemlisi öyle birini bul ki son nefeste gelmemiş olsa da ona teşekkürü minnet bilesin... herkese böyle aşklar dilerim

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yani sen bir derinliksin.. İçine daldıkça insanı şaşırtan.. Ve asla anlaşılamayan.. Sahi o küçük kızsın sen.. Aşkı arıyorsun.. Bulamıyorsun.. Bunları niye yazıyorum; beni şaşırttın işte bak!Sen aşkı tanımlıyorsun aslında "aşk anlatılmaz yaşanır" be kardeşim! Bana kalırsa sen aşkın akıllısını arıyorsun işte burada yanılıyorsun. Aşk akılsızlıkdır, kontrolsüzlüktür, akla uymaz aşk.. Seninki adam gibi bir sevgi olmasın sakın? Bir daha sor bakalım kendine iyi mi? Tebrikler.. Saygılarımı sunuyorum..

Halil Güven (Sökeli) 
 02.12.2010 23:01
Cevap :
Yorumuz için öncelikle teşekür ederim:) Aşk ! galiba benim bunu algılayış şeklimde biraz farklı .Umuyorum diğer yazılarımda bunu daha iyi ifade edebilirim :)  03.12.2010 0:19
 

Dünya aşkla daha güzel, daha çekilir. Duyguları güzel ifade etmişsiniz. Tebrik ederim.

serifsoner 
 02.12.2010 12:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 494
Kayıt tarihi
: 30.11.10
 
 

1991 Malatya doğumluyum. Fatih Vatan lisesi mezunuyum. Marmara Üniversitesi Almanca İşletme bölüm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster