Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Kasım '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1301
 

Asker ocağına bir yiğit gönderiyoruz...

Asker ocağına bir yiğit gönderiyoruz...
 

Askere uğurlayacağız iki gün sonra. Herkes birşeyler söylüyor. Kına yakalım, eğlence yapalım, yolcu edelim....''Kimseyi istemem, ben kendim giderim'' dedi . Zaten çocukluğundan beri sevmez böyle şeyleri abartılı bulur.

''Korkuyor musun '' dedim geçen gün şakayla karışık laf arasında. O kadar alaycı gülümsedi ki...'' Neden korkacağım ki ? '' dedi.

Alt kattaki komşu gelmiş geçen akşam. Sohbet ediyorlardı ben işten geldiğimde. Şehitlerden, gazilerden, kaçırılan askerlerden, dağda yalnız kalan gencecik ana kuzularından bahsediyorlardı. İki gün sonra askere gidecek çocuğun yanında bunları mı konuşuyorsunuz diye kızdım. Hepsi sustular.

''Keşke benide alsalar ne güzel askere gidiyorsun'' diyorum... Her akşam soruyorum ''Belli oldu mu yerin? Hadi bakalım hayırlısıyla git gel inşaallah.''

Küçükken düz duvara tırmanırdı. Orada da dağlara tırmanırsın diyorum. Herşeyin kendi istediği gibi olmasını ister. Bakalım orada kim nazınla oynayacak diyorum. Gönlüm şen çocuklar gibi. Üzerine titrediğimiz biricik kardeşim askere gidiyor.

Çocukken kavga etse, bir yeri incinse ağlayarak önce benim yanıma gelirdi. Koskocaman adam oldu... Yine bir yeri incinse dünyayı ters çevirecek kadar güçlü hissediyorum kendimi.

Gönlüm çocuklar gibi şen... Asker uğurlayacağız...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bizler,babalarımız,dedelerimiz atalarımız ;gururla asker olmuş şerefli görevi başarmanın mutluluğunu yaşamışız.Vatan için her yaşta göreve hazırız.Ne mutlu asker olana,askerlik yapana,asker olacaklara.

Atalay atalay 
 22.03.2010 20:02
 

Ben bir komando anasıyım.yazılanı okurken çok duygulandım.gözyaşlarıma engel olmadım.aksınlar dedim.bunlar bizim askerlerimizi yollarken gurur gözyaşlarıdır.Tüm Türk anaları gibi bende canparemi yollarken askere çok heyecanlıydım.duygularım karmakarışıktı.çok şükür sağsalim döndü..dilerim tüm yavrularımız gibi sende gülerek gidip,gülerek geleceksin.öğretmen emeklisiyim.benim yüzlerce oğlum var askere giden,gidecek,dönen.hepsinde aynı heyecanı ve gururu duyarım...bugünler geçecek.Geriye şerfle taşıdığın o elbisenin saygın hatıraları kalacAK..GÜLE GÜLE YAVRUM..ÖPÜYORUM SENİN O PAK ANLINDAN..

Bir Garip Keçicik 
 02.11.2007 22:49
 

kardeşini Tanrı korusun;gurur ve şerefle gidip , sağlık ve onurla sevdiklerine dönsün inşallah. Yolu açık olsun. O bizim de kardeşimizdir , öp uğurlarken onu bizim için de. İyi haberlerini ulaştır bize ve şimdiden Allah kavuştursun... Sevgiler. Nilgün

nilgun 
 02.11.2007 13:59
 

Göktanrım onu korusun... Tanrı Türkü korusun...

yeşilsoğan 
 02.11.2007 11:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 619
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster