Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Kasım '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
373
 

Asker oldum piyade, şehit oldum ziyade

Asker oldum piyade, şehit oldum ziyade
 

Adalet bakanı Mehmet Şahin, PKK’lilerce kaçırılıp serbest bırakılan askerlerimiz için şunları söylemiş:

“Öncelikle askerlerimizin, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının herhangi birinin ya da bir bölümünün bölücü terör örgütünün eline geçmiş olmasından, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak büyük üzüntü duyduğumu belirtmeliyim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hiçbir mensubu böyle bir duruma düşmemeliydi. Dolayısıyla kendilerinin kurtulmuş olmasından fazla bir sevinç duyamadığımı ifade etmek istiyorum. Bu benim kişisel değerlendirmemdir.”

http://www.ntvmsnbc.com/news/425270.asp

Ve çok feci yanılmış.

Hayır, hiç kimse vatanı için ölmek zorunda değildir. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, yaşama hakkını temel hak sayıyor. Türkiye buna uyarak idam cezasını kaldırdı. Adam öldüreni öldürmeyeceksin, sonra gidip yaşamının baharındaki gençlere ‘öl’ diyeceksin.

Yemezler.

Mehmetçik’ler, kitlenin ailelerinden gelir, iktidar seçkinlerinkinden değil. Medyatörler, generaller, TÜSİAD’meşrepler, milletvekilleri, çıkarlarının korunmasını Mehmetçik’ten talep edemezler. O kadar meraklıysalar, kendi oğullarını gönderip ‘öl’ desinler. Öyle, Babacan’ın yeğeni yetmez, Erdoğan’ın oğulları ölsünler. 100 milyon dolarlık gemileri var, onu korumak için canlarını versinler. Ölenlerin işi bile yoktu, çünkü yeni üniversite mezunu delikanlılardı. Vatanlarını satmakla övünenlerin oğulları zengin olsun diye, neden bu fidanlar yok edilecek?

Ayrıca:

Murat Belge gibiler, bu ülkenin parçalanması yönünde görüş bildirdiler, onlar, oğulları veya torunları cepheye sürülsün.

Yineliyorum:

Hayır: Hiçbir cumhurbaşkanı, başbakan, genelkurmay başkanı, bakan, kuvvet komutanı, hiçbir Türk gencinin vatanı için ölmesini talep edemez. Onlar on binlerce dolar maaş alacak diye, daha yaşama başlamadan biten canların harcanması ayıptır, suçtur, günahtır.

Cephenin en ön sırasına, orgenerallerden başlayarak, tüm komuta zincirini yığıyoruz. En öne de adalet bakanını alıyoruz. Lütfen buyurun beyler: Şehitlere cennet garanti. Muhallebiden duvarlar yalayacaksınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bundan 12 yıl önce de böyle bir olay gerçekleşmiş o zaman Fazilet Partisi milletvekilleri esirleri kurtarmıştı. Ses soluk çıkmamıştı kamuoyundan ama bu sefer çok sesler çıktı. İnanın çevremde "esir düşeceklerine şehit olsalar daha iyiydi" diyenler var. Bu kişilere "sen olsan ne yapardın?" dediğimiz zaman ses kesiliyor. Saygılarımı sunuyorum.

Eşit Ağırlık 
 12.11.2007 23:53
Cevap :
O askerler tutuklandı ve konuyla ilgili yayın yasağı kondu. O nedenle, burada yazacaklarımı şimdilik kaydıyla askıya aldım.  13.11.2007 12:10
 

general, bakan, milletvekili, isadami, basbakan, cumhurbaskani... olana kadar bu isleri duzeltebilecegimize inanmiyorum... Elinize saglik. Saygilar. Mustafa Kemal Ozturk

E. Kurmay Yarbay Mustafa Kemal Öztürk 
 12.11.2007 20:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2217
Toplam yorum
: 1121
Toplam mesaj
: 127
Ort. okunma sayısı
: 491
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Serbest yazarım. 1960 doğumluyum. BÜ İşletme mezunuyum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster