Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Efsane FB 1907 Baterist Metin

http://blog.milliyet.com.tr/efsanefb1907

18 Ağustos '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
2028
 

Askerim Ama Müzisyenim (1)

Askerim Ama Müzisyenim (1)
 

Yıl 1987, bir müzik grubumuz var, bir kaç yıldır beraberiz ve ben bateri çalıyorum. Bana askerlik yolu göründü, 67/4 tertip Isparta 40. Alay' a gittim. Bu eğitim birliğinde bölük komutanım kadro kalmamı çok istedi ama benim niyetim bu değildi. Usta askerler meslek sorup müzisyen cevabı alınca " ooo " demişlerdi. Özel seçmeler olduğunu, mesleği olanların kamplara, orduevlerine alındığını duymuştum bir kere. Saydıkları kamplardan Antalya Karpuzkaldıran subay kampını beynime kazımıştım. Anlatılana göre Türkiye'de ki askeri ve sivil kampların en büyüğüymüş Antalya kampı.

Süre ilerledikçe bazı seçmeler oldu, arasıra biraraya toplatılıp meslek sorgulaması oldu. Ben her seferinde etrafımdakilere nereden gelmişler diye soruyor, yanlış yere gitmek istemiyordum. Bölük komutanım arasıra kadro kalmam konusunda fikrimin değişip değişmediğini soruyordu. İnadımı kıramayınca beklentimi sordu, Antalya cevabını aldıktan sonra bir daha kadro konusu olmadı. Fakat zaman daralmış, usta birliğine dağıtımlara 10 gün kalmıştı ve ben artık korkmaya başlamıştım.

Bir gün eğitim alanının ortasından bölük komutanımın sesi yükseldi " Metiiiinnnnnnn " ve hızla koşmaya başladım, yanında biri vardı. Yanlarına geldiğimde selamı verip "emret komutanım" dedim. Yanındaki kişi, kavanoz dibi gözlüğü olan bir astsubay, bir bando başçavuşuydu. Bölük komutanım " bak komutanın Antalya'dan geldi " dedi. Başçavuş önce kep çıkarttırdı, fiziki görüntüde bir anormallik olup olmadığına baktı. Malum subay ve aileleriyle iç içe olacağızya, milletin göz zevki bozulmasın diye. Sonra ne çaldığımı ve hemen orada birşey çalıp çalamayacağımı sordu, olur dedim. "Dizlerinin üzerinde ritm at bakalım " dedi, çömelmeme palaska mani olunca " rahatsız eden ne varsa çıkarabilirsin " dedi. Palaska ile parkayı çıkartıp çömeldim ve birkaç ritm örneği verdim. Adımı ve tertibimi not edip banada "bundan sonra seçmeler olursa sakın ha çıkmayacaksın, sen Karpuzkaldıran'a geleceksin dedi. Sevinçten uçuyordum, bu arada bölük komutanıma yardımları için teşekkürü unutmadım tabii.

Olay duyulmuş, herkes beni işaret ediyordu. Diğer bölük askerlerinin de meraklı bakışlarıyla günleri tamamlamıştım ve dağıtım iznine gittik.Antalya vizesi almanın huzuruyla sevdiklerime, evime, İstanbul a döndüm.'

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Antalya güzel ama değil mi? Sıcacık bir şehir. Sevgiler.

Baterist Kızı Melisa 
 21.09.2007 18:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 1907
Toplam yorum
: 4304
Toplam mesaj
: 437
Ort. okunma sayısı
: 3629
Kayıt tarihi
: 28.07.07
 
 

03 Şubat 1967 İstanbul doğumlu, romantik bir müzisyenim işte... Müzik, bateri, spor, Fenerbahçe, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster