Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Efsane FB 1907 Baterist Metin

http://blog.milliyet.com.tr/efsanefb1907

22 Ağustos '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
1918
 

Askerim Ama Müzisyenim (2)

Askerim Ama Müzisyenim (2)
 

On günlük dağıtım izni nihayete ermiş ve Antalya yoluna girmiştim artık. Antalya Karpuzkaldıran subay kampına ulaştım ve yeni gelenler arasında tanışma faslı gerçekleşirken bende hava 1500 dü. Zira müzisyendim, üstelikte baterist. Heyecanla müzisyenlerin bir araya toplanmasını beklerken üç gün geçti. Üçüncü akşam haber geldi ve taze müzisyenler yola düştük. Yola düştük diyorum çünkü kamp muazzam büyüktü. Erat en tepede, müzisyenlerin stüdyosu ise en aşağıda sahildeydi. Usta bir askerin escortu ile stüdyoya vardık.

Ortalıkta subay falan olmayınca ön görüşmeler başladı. Fakat kime sorsam bateristim diyordu bana, sanki inadına. Bir anda ben dahil beş baterist olmuş ve benim hava, hızla sıfıra doğru düşüşe geçmişti. Anlaşılan benim hayaller suya düşmek üzereydi. Şimdi nasıl olacak derken bu kaosun sorumlusu başçavuş göründü. O sorgulayınca ortaya çıkan, baterist yoğunluğuna benim kadar şaşırmadı tabii. Eeee kendi ayıklamıştı neticede bizleri. Ama niçin sadece baterist fazlaydı da diğer enstrümanlar makul miktardaydı?

Bunun cevabını günler sonra öğrendik ki bir senedir kampa, doğru düzgün baterist gelmemiş. Başçavuş bir hemşehrisinden baterist yapmaya çalışmış, lakin ortaya bir robot çıkarmış. Öyle ezberden, öyle monoton, öyle dümdüz takılıyor programlandığı gibi. Anladım ki bu durumdan kurtulmak amaçlı baterist avına çıkmış ve "baa" diyeni tutmuş almış bizim bando başçavuşu.

Neyse başçavuş beşimizi aldı karşısına, isimlerimizi önündeki kağıda yazdı, "sınav var, artı - eksi vereceğim" dedi. Stüdyoda ses düzeni, müzik aletleri mevcut ve çalışmaya hazırdı zaten. Başçavuşun söylediği isim davulun başına geçiyordu. İlk tur sonunda beş kişiden biri elenmişti bile. İkinci turda dördün biri de bağlama çalmaya sevk oldu ve üç kişi kaldık. Üç kişi üç tur daha sınandık, artı - eksi aldık. Kısa bir aradan sonra nihayet sonuçların açıklanmasına gelmişti sıra.

Cengiz, Bilal ve ben Metin heyecanla bekliyorduk, sanki Grammy alacaktık. Başçavuş açıkladı:

Bilal... Sen tumba çalacaksın...

Cengiz... Sen de yedek davulcusun...

Veee Metin... Sen birinci bateristsin, programlara çıkış önceliği senin.

Yihhuuuu... Diyemedik tabii, ana kucağı değil asker ocağı çünkü. Fakat için için zaferi kutluyordum ve tebrikleri de alenen kabul ediyordum. Aslında başçavuş ödül olarak altın kep falan koysa daha anlamlı olurmuş değil mi? Haa bu arada, meğer benim suya düşen hayallerim yüzme biliyorlarmış.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşadıklarınızı bir çırpıda okudum.Çok sevinmişsiniz şüphesiz ama sonrasında gelen Cuma,Cumartesi eğlenceleri, Kampta çalınan yemek müzikleri,o askerleri alkışlamayan komutanlar, alkışlamayan komutanlar,alkışlamayan komutanlar...Şarkıları itina ile seçersiniz, hatta çoğu yerde repertuar bellidir... Nerden mi biliyorum?Benim babamda askerdi.O sistemin işleyişini desteklemek imkansız.

Çiğdem Ya. 
 25.08.2007 21:34
Cevap :
ÇİĞDEM HANIM HAKLISINIZ, DOĞRU SÖZE NE DENİR? LAKİN PEK UMURUMDA DEĞİLDİ BENİM BUNLAR. SİVİL OLSUN, ASKERİ OLSUN TÜM SAHNELERİME MÜZİK, RİTM VE BATERİ AŞKIYLA ÇIKTIM BEN. SEVGİYLE KALIN, SAYGILARIMLA...  26.08.2007 2:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1907
Toplam yorum
: 4304
Toplam mesaj
: 437
Ort. okunma sayısı
: 3629
Kayıt tarihi
: 28.07.07
 
 

03 Şubat 1967 İstanbul doğumlu, romantik bir müzisyenim işte... Müzik, bateri, spor, Fenerbahçe, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster