Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
543
 

Askerim sen üzülme!

Askeri birliklerimiz, o kahraman evlatlarımız, komandolarımız, zırhlı birliklerimiz dün geceden beri verilen emirle geri çekiliyor. Ordu geri geliyor.

Düne kadar yiğitliklerini televizyonlarda seyrettiğimiz, o göz altına siyah çekilmiş, beyaz kar elbiseli, dimdik, elinde silahıyla bize gurur veren komandolar düşman karşısından değil, verilen siyasi emirle geri çekiliyor.

Biliyorum içlerinde buna isyan eden, bunu içlerine sindiremeyen, gururları kırılan erler, astsubaylar, subaylar çoğunluktadır.

Onlar istemeyerek geri dönüyorlar, belki de içleri hınç dolu, hayata küserek birliklerine dönecekler.

Ben de eski askerim , hem de o bölgede üç yılım geçti.

Yazı da, kışı da geçirdim, arazide de kaldım, dağda da yattım. Onun için bunları yazıyorum.

Acı çok acı. İşte durum bu benim halkım.

Amerika gir derse giriyorsun, çık derse alelacele toplanıp, yapacaklarını yarım bırakıp çıkıyorsun.

Televizyonlarda, partinin grup salonlarında efelenerek, naralar atarak, caka yapmak kolay. Hadi badem bıyıklılar, eğer yiğitsen Amerikalıya hayır de. Ben güvenliğimi sağladıktan sonra çıkarım, ona da ben karar veririm de. O kahraman orduyu bu acı duruma sokma.

Hani Amerika’ya verilen gizli söz yoktu, hani hiç kimse böyle bir şey yapmaya cesaret edemezdi, hani kararları biz veriyorduk. Bunlar bir hikaye.

Balon patladı, gizli verilen sözler gereği geri çekiliyoruz.

Zaten dünya basınındaki dedikodu, seçim yaklaşıyor, Türkiye içindeki gerginliği hafifletmek için bize birkaç gün giriş izni verin, halka karşı sınır ötesi hareket için hükümet izin veremiyor sözlerine karşı bir gösteri yapalım denmiş diyorlar.

Benim kahraman ordum, bir defa daha yalnız kaldın, seni siyaset zor duruma soktu.

Üzülme… Bütün millet seninle.

Masa başlarında ne numaralar dönüyor, gizli sözler veriliyor şehit kanları pahasına, sen uyutuluyorsun.

Seni de harcıyorlar.

Biz kendi isteğimizle döndük diyecekler, sana hikayeler anlatacaklar, ama bunlara kimse inanmayacak.

Bir ordunun başkomutanı cephede savaş bütün hızı ile devam ederken, türban denen bez parçası ile uğraşıyorsa, sonuçta bu olur.

Ordum, yiğit komandom sen üzülme, senin değerini biliyoruz.

Sen değerinden bir şey kaybetmedin, kaybedenler düşünsün.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kara harekatı bitiminde Genelkurmay Başkanı sayın Büyükanıt gerekli açıklamayı yaptı. "bize çekil diye siyasi kanattan veya dışarıdan hiç bir baskı gelmedi. ima dahi olmadı. bunu ispatlayan olursa üniformamı çıkarırım." Bu açıklamadan sonra hala aynı eleştiriler devam ediyorsa , bana kimse ben orduma güveniyorum demesin. Tutarlı olun. Muhalefet olarak CHP çok ciddi bir yanlış yapmış ve bu yanlışı devam ettrimektedir. Szizn yazınızda da ordumuza güven duyuduğunuz yazıyor ama bu çekilmenin ABD baskı ile AKP tarafından ordumuza yapılan baskı sonucu olduğu ima ediliyor.Sayın Büyükanıt'ın söyledikleri doğru değil , sayın Başbakan'ın söyledikleri doğru değil,siz kime inanıyorsunuz o zaman ?Bu eleştirileri yapanlar açıkça söylesinler o zaman "Ben Genelkurmay Sayın Büyükanıt'a inanmıyorum",yada bu eleştirileri yapmasınlar. Siyasi çıkar uğruna kendilerini daha da zor duruma düşürdüler.Ordumuza güvenerek sayın Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'ın söyledikleri aksinde görüş bildirmek en büyük hatadır

a. murat tümer 
 08.03.2008 11:17
 

Zaten, deger bilmeyen, nankorler. Haklisiniz biz askerimizin yanindayiz onlara sonuna kadar inaniyor ve guveniyoruz, en azindan ozleri ve sozleri bir, bugun, "kelle" diyip ertesi gun "mehmetcik" diye siir okumuyorlar. Elleriniza saglik. Saygilar

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 07.03.2008 14:14
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 429
Toplam yorum
: 217
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1052
Kayıt tarihi
: 24.07.06
 
 

1933 Kayseri'de doğdum. Kayseri Lisesi Ankara Veteriner Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Diş Heki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster