Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '08

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
1224
 

Askerlikten muaf tutulma talebi

Askerlikten muaf tutulmak isteyen kişinin dilekcesi ;


Saygıdeğer Hakim Bey..

Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak bazı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz. Şu günlerde askerliğe çağrılacağım. Adım Cafer eskin 24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim. Evlendiğim kadının şu anda 25 yaşında Düriye isminde bir kızı var ve babam Ferit eskin ise bu bahsetmiş olduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın ocak ayında evlendi. Böylelikle babam, karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. Aynı zamanda, üvey kızım da babamla evlendiği için üvey annem olmuş oldu. Karım geçen sene benden hamile kaldı ve bir Kamil adını koyduğumuz bir oğlumuz oldu. Oğlum Kamil, üvey kızım Düriye'nin erkek kardeşi ve aynı zamanda babamın da hem kayınbiraderi ve hem de torunu, üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim de dayım oldu. Babamın eşi yani üvey kızım Düriye geçen sene kasım ayında babamdan bir erkek çocuğu dünyaya getirdi ve adını Arif koydular. Arif'te ta babamın oğlu olduğu için benimde erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için de benim torunum oldu. Yani ben de aynı zamanda torunum olan Arif'in erkek kardeşi oldum. Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin kızının babası olmuş oldum. Aynı zamanda kızımın erkek çocuğunun da erkek kardeşi oldum. Kısacası ben şimdi aynı zamanda üvey kızım Düriye'nin oğlu Arif’in de büyük babasıyım Sayın Hakim Bey sizden ricam, benim askerlik görevimden muaf olmam yönünde karar vermenizdir. Zira şu anda ben...
Babam Ferit Keskin'ın oğluyum. Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskin'ın büyükbabasıyım. Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskin'ın babasıyım. Bu durumda, sizde iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız uyarınca büyükbaba, baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar.. Saygılarımla.
Cafer Keskin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu kör düğümü Hakim bile çözemez.Dava sona erene değin askerlik de profesyonel bir uğraş olur.Ülkemizde sık görülen yakın akraba evliliklerinin yol açtığı genitik sorunların yanında,henüz adlandırılamayan çarpık evliliklerin yol açtığı terminolojık yetersizlik de, sizin dile getirmiş olduğunuz fıkra gibi kaosa yol açmaktadır.İşin yoksa ayıkla pirincin taşını.Selamlar.

Hızır Kabil 
 11.04.2008 23:17
Cevap :
Acı ama olan şeyler. ALLAH kurtarsın.  12.04.2008 8:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 818
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

26/05/1957 İstanbul Eyüp doğuluyum. İlk ve orta okulu Eyüp'te okudum. Liseyi Sultanahmet Akşam Ticar..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster