Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Temmuz '10

   
  Kategori
  Şiir
  Okunma Sayısı
  6670
   

  Aşkı Tarif Etmek

  Ask nedir?Büyük bir çelişkidir kimi zaman! Hem muutlu eden hem de acıdan ruhu yakıp kavurandır ask.Sevdiğine yakın olupta sahip olamamaktır kimi zaman.Gözlerine dalıpta seni seviyorum diyememektir bazen...Gün ağardığında onsuz bir gün daha geçti ömrümden demektir.Uyku uyumamaktır ask!Aramak ama bulamamaktır.Sevmek ama sevilememektir kimi zaman.Sevdiğini herseye rağmen kalpte hissedebilmektir.O baskasına yansa bile vazgeçememektir.İnadına mucadele edebilmektir galip gelemesen bile.Bir renk karmasığıdır ask.Sevdiğin ve sevildiğin sürece beyazdır senin rengin.Seviyorsan ama karsılık göremiyorsan siyahtır senin rengin ama yinede mutlu oluyorsundur siyah renginle.Tek taraflı ve mutlu olamıyorsan kırmızıdır senin rengin kan kırmızısı...Sevgili olmak değil sevgiliyi kalpte hissedebilmektir.Bile bile cehennem ateşini istemektir.Tüm bunlara rağmen sevdiğm mutlu oluyorsa ben de mutluyum diyebiliyorsanız durmayın devam edin cunku siz gerçek askı yasıyorsunuz demektir!!!

  Aşkın Tarifi 2

  Her seyle tarif edebilirsiniz askı.En basitinden bir sokakla bile tarif edebilirsiniz.Ama yine aynı zamanda tarifi en zor olandır ask.Yapayalnız bir sokakta sonsuzluğa yurumektir ask.Onsuzlukta onu ön planda tutabilmektir ask.Bağlanırcasına sevmek bağlanmayacak kadar mutlu olabilmektir.Boslukta kalmaktır ask.Bu yükü tasıyabildiğiniz ve mutlu olabildiğiniz surece kaybolmazsınız boslukta.Her yerde bulabilir ask sizi.Durakta, sokakta, evde okulda kısacası her yerde.Nerde bulduğu önemli değildir.Cünkü yasattıkları hep aynıdır.Yasadığınız tüm dertlere acılara rağmen mutlu olabilmektir ask.Bir çiçektir ask.Sulandığı sürece yasayamaz çiçek .Askta böyledir.Seni seviyorumlarla yasamaz ask çiçeği.Yasatmak için su vermenin yanı sıra kendinizden de bir şeyler katmanız gerekir.Bunu basarabildiğiniz surece yasar ask.Yoksa ask acı gülümser size.Ask sevdiğini sevgisiyle yasatabilmektir.En guzel maneviyattır ask.Bir topraktır ask kimi zaman.Yağmur ile yıknadığı surece büyür toprak.Askta böyledir gözyası aktıkça büyür değer kazanır.Tarifi zor ama herseyle tarif edilebilendir ask.Askı tarif edebilirsiniz belki ama onu asla!Aska benzetmeler bulabilirsiniz ama onun güzelliğini benzetecek kavram bulamazsınız.Adının geçtiği yerde yüzünüz kızarıyor , onu gördüğünüz yerde kelimeler boğazınıza düğümleniyorsa ask budur işte diyebilirsinizÇünkü ben bunu diyebiliyorum rahatlıkla!


  Aşkın Tarifi 3
  Aşkı tarif etmek, sensizliği tarif etmektir. Aşk yeni bir güne uyandığınızda güneş bir kez daha bizim için doğuyor diyeilmektir.Gün batımında ise onsuz bir gün daha geçti ömrümden demektir. Aşk ; gökyüzündeki binlerce yıldız arasında en parlak olan iki yıldızı, bir gün bu yıldızların ayrılacaklarını bile bile seçebilmektir.O iki yıldızın (aşığın) bir gün ayrılma ihtimalleri olsa bile inadına o iki yıldızı seçebilmektir. Aşk bazen de sevdiğinin tk bir gülüşü için yüreğinde depremler olmasına müsade etmektir. Kimi zamanda acı gülümser aşk bizlere...Yüreğinizde nic depremler, nice artçı sarsıntılar olur. Ama bunu sevdiğiniz görmez bazen...Size kalan ise yine Büyük bir aşk enkazıdır. O enkazdan acıyla kurtulmak istersiniz.Ve eğer fedakar bir aşıksanız içinizde enkazlar ne kadar büyük olsa bile sevdiğinizin tek bir gülümsemesi sizi mutlu eder. Onu her görüşünüzde yüzünüzde garip bir gülümseme kalbinizde ise tarifi eb zor olacak şekilde sancılar başlar.Aşk sancıları...Yakıp kavuran, Şirin için dağları deldirebilecek büyüklükte bir aşk sancısı...tıpkı bende olduğu gibi...Sevdiğiniz için herşeyi yapmaya hazır olursunuz: tek bir gülüşü ile mutlu olmayı, üzüntüsü ile kahrolmayı... ve daha bir cok seyi yapabilirsiniz.Aşk ; sevdiğinizin yüreğini okuyabilmektir.Onun düşündüklerini düşünebilmek, hissettiklerini hissedebilmektir.
  Aşkı tarif edebilirsiniz ama ONU asla!!! Aşka benzetmeler Bulabilirsiniz ama onu benzetecek bir kavram bulamazsınız...Çünkü Kelimeler yetmez ONU(SENİ) anlatmaya.....
  SENİ SEVMEK ;


  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 6670
  Kayıt tarihi
  : 12.07.10
   
   

  Diyarbakır'da rekabet kurumu Anadolu Lisesinde okumaktayım. 3 yıldır şiir yazmaktayım ve ilerde şiir..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster