Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
974
 

Aşkımı öküz gibi seviyorum

Aşkımı öküz gibi seviyorum
 

Bilgisayarımı kapatıyorum "çıkıyorum ben" diyorum patronuma ama son anda pazartesi günü'ne kalmaması gereken bir iş söylüyor bana. İçimden patronumun yüzüne karşı söyleniyorum. Tekrar açıyorum bilgisayarımı, işimi halledip bürodan ayrılıyorum.
Annemle Alaaddin Tepesi'nde buluşmak için telefonlaşıyoruz, biraz gecikmeli de olsa buluşup Alaaddin Tepesi'ne çıkıyoruz. Şansımıza yola yakın bir yer buluyoruz.
Ne kadar kalabalık bir gün yaşanıyor. İnsanlar çoğu yazlık kıyafetlerle geziyor, aralarında çok az bir kısmı kazakla geziyor. Beşiktaş forması giyenler çoğunlukta, takımlarının şampiyon olacaklarına çok inanıyorlar demek ki... Gençlerin ellerinde kitapçıklar olduğunu görüyorum. Deneme sınavı'nın olduğu bir gün. İnsanlar çimlerin üzerinde rengarenk her biri farklı bir çiçek gibi görünüyor.
Çaylarımızı söylüyorum, sigaramı yakıyorum. "Uzun zamandır buraya gelmiyoruz" diyorum anneme. "Havalar yeni düzeldi, ancak oldu" diyor.
Tramvayın her geçişinde, içinde ki insanlara el sallamak geliyor içimden. İçimde tuhaf bir mutluluk olduğunu hissediyorum. Sebebini kendime soruyorum ama cevap alamıyorum.
Yanımızdan geçenlerin konuşmalarını işitiyorum. Bir çift sinema'dan bahsediyor. Okul yıllarında sinema'ya ne kadar çok gittiğimizi anımsıyorum. Okulu kırıp sinema'ya gittiğimiz günleri hatırladıkça bir burukluk hissediyorum. İş hayatı'nın insanı bu kadar asosyal yapacağını bilseydim okulu daha çok kırardım diye düşünüyorum.
Ferhat Göçer'in "Cennet" şarkısı çalıyor. O şarkıya eşlik ediyorum. Yan masada 2 bayan bir erkek konuşup gülüyorlar. Erkeğin "ben aşkımı öküz gibi seviyorum" dediğini duyuyorum. Yanlış mı duydum acaba diye anneme soruyorum o'da bir şey duymadığını söylüyor.
"Yanlış duymuşta olsam öküz gibi sevmek nasıl oluyor anne" diyorum. "Ne bileyim kızım zamane gencini anlamak zor" diyor. "Bende gencim ama öküz gibi yedim lafını duydum ama öküz gibi seviyorum lafını hiç duymadım" diyorum, gülüyoruz.
"Cennet" şarkısını mırıldanıp giderken temiz bir hava almanın rahatlığı ile oradan ayrılıyoruz.
Ferhat Göçer'in dediği gibi ömrümün yettiği kadar seni severim demek daha güzel. Anne'yi, baba'yı, sevgili'yi, eşi, kardeşi, çocukları sevmek. Ömrümüz yettiği kadar sevmek daha güzel.

05.05.2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çocukken çok yolum düştü dedemin köyüne, bu köy birde hayvan ticareti yapar.Tbii bol bol hayvan görürdüm, hele öküzler yok mu koca koca gözleriyle bir mööö derlerdi içime sokasım gelirdi..:))..Eh iş sevgiye düşünce öküz möküz idare edeceğiz diyorum.. SEVGİLERİMLE

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 15.05.2007 16:05
Cevap :
Demek ki sevmek deyince "portakal orda kal" durumu. Sevmek deyince duracağız olduğumuz yerde. Bu güzel ve sevimli yorum için çok teşekkür ederim. Sevgiler...  15.05.2007 17:48
 

ah sevelim de nasıl olursa olsun diyesim geliyor böylesi bir zamanda..."öküz gibi" "dibine kadar" "sapına kadar" manyak gibi" vb. adlandırmalar var elbet ve sevmenin derecesini anlatmada ne kadar doğrudur bilemem ama adı değil de tadı olsun daha çok. şekli, şemali, niteliği, doğruluğu önemli olsun. adam gibi sevelim, doğru dürüst. ne bileyim böylesi zamanlarda böylesi olsun sevmeler...

beenmaya 
 14.05.2007 17:34
Cevap :
Söylenecek başka söz kalmamış. Sevmek olsun da başka ne isteriz değil mi? Sevgiler...  14.05.2007 17:47
 

Konya'da okudum, Allattin tepesi geldi gözlerimin önüne. Valla isteyen istediğni istediği gibi sever. Sevmiş ya ona bakmak lazım. İçinde hiç sevgi duygusu yaşamadan ölen var. Değil mi? Konya'ya selamlar..Sevgiler..

Gülün içinden 
 09.05.2007 1:26
Cevap :
Selamınızı aldım Sevgili Gül'ün içinden :)) İçimizde sevme ve sevilme duygusunun hiç bitmemesi dileğiyle... Sevgiler...  09.05.2007 10:48
 

Aslan gibi yiğitlerin nazlı kuğuları öküz kadar sevdiği topraklarda sürü halinde yaşayanlara selam olsun.Elinize sağlık.

Ahmet AYDIN 
 08.05.2007 23:10
Cevap :
Hem güldüren hem düşündüren bu güzel yorum için teşekkür ederim Ahmet Bey. Sevgi ve saygıyla...  09.05.2007 10:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 210
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4266
Kayıt tarihi
: 16.11.06
 
 

Konya'da yaşıyorum, mühendisim. Ben fazla konuşmayan, daha çok dinlemeyi seven biriyim. Her zaman bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster