Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Temmuz '16

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1613
 

Aşkın belirtileri nelerdir?

Aşkın belirtileri nelerdir?
 

“Aşk aşk diye nice nicesine sarıldık” diyerek değiştirdiğim Aşık Veysel şarkısının mısrasından sonra, amma ne çok aşkmış sanıyoruz diye düşünmeye başladım. Bu aşk hali belli olmaz mı bir insanda diye düşünürken, insanlar aşık olunca neler yapıyor küçük küçük listeler oluşturdum.
 
Kadınları, erkekleri hatta en temiz aşkın sahipleri çocukları gözlemledim. Sonuç çok emin olmamakla birlikte genelde ortak belirtileri olarak gözlemlediğim aşkın halleri listesini ortaya çıkarttım. İlk olarak hemcinslerimin aşık olduğunda nasıl davranışlar sergilediğini inceleyelim derim. Beyler dikkat. Önemli detaylar var kaçırmayın.
 
Aşk halinde her birimizin karşı cinsi tanrıçalaştırdığı ya da masal kahramanı gibi gördüğü gerçektir. Kızlar aşık olduğunuzda açık vermek istemiyorsanız bu maddelere bir göz atın derim.
 
Erkekler dikkat! Kadın aşıksa;
 
Gözlerinizin içine derin bir ilgiyle bakar. Gözbebekleri büyür. Yanınızda veya çevrenizdeyken yüzü kızarır. Ses tonunu sizin ses tonunuza uydurmak için yükseltir ve alçaltır. Size doğrudan değil ama başını eğerek bir bakış fırlatır, böylece utangaç ve çekingen olduğu mesajını iletir.
 
Konuşurken eli sık sık çenesine gider, yanaklarına dokunur. Avuç içlerini size doğru açık tutar. Güldüğünüz şeylere o da sizinle birlikte, aynı anda güler. Konuşurken mücevherleriyle oynar. İlk gördüğü anda sizden etkilenmişse, kaşlarını kısa bir süre için kaldırıp indirmiş, bunu da gizli bir gülümseme takip etmiştir.
 
Kalabalık bir ortamda sadece sizinle konuşur ve dikkatini sizin üzerinize yoğunlaştır. Konuşurken kolunuza ya da omzunuza dokunur, ancak bunu arkadaşlık samimiyeti içinde yaptığını göstermeye çalışır. Sizinle konuşurken gözlerini normalden daha çok kırpıştırır. Kirpikleri telaşla hareket içindedir, titrer.
 
Konuşma hızını sizinkine uydurur. Konuşurken bileklerine dokunur. Saçlarıyla oynar.
 
Kışkançlık tripleri ve küsmeleri sık sık kendi ruhunda yaşanır.
 
Uyku düzeni bozulmuştur. Az uyur. Az yemek yer ve bu durumdan dolayı hiç yorgunluk hissetmez eskisinden daha zinde olurlar. Dolabını elden geçirir, eskisinden daha çok kendisi ile ilgilenmeye başlarlar.
 
Bazen de kendini zayıf göstermemek adına size küçük düşmanlıklar beslediği için acımasızca sizi eleştirirler. Kaçamak bakışlarını yakalarsınız. Hatta tartışma ortamı yaratıp dikkatinizi çekmeye çalışabilirler. 
 
İlgi alanlarınızı tüm alıcılarıyla keşfedip, benzer konulardan konuşmak için dersini çalışıp sizin sohbetlerinize kendini katarlar. Telefon çaldığında yada mesaj geldiğinde anında koşup cevap verme yada mesajı kontrol etme isteğindedir.
 
Sizin sevdiğiniz tüm insanlara  önceleri sevsin sevmesin cana yakın ve sevecen davranırlar.
 
Başka erkekler dikkatini fazla cezbetmez. Alıcı gözüyle bakmazlar. Sizn baktığınızı ilgilendiğinizi samimi olduğunuzu gördüğü her kadına gizli düşmanlık besler acımasız eleştirilerde bulunurlar.
 
Her baktığınızda yüzüne gizemli bir gülümseyiş eklerler . 
 
Başına gelen her olayı çok önemliymiş gibi sizinle paylaşırlar. Saç rengi, şekli, alacağı kıyafet gibi tüm detayları sizinle konuşmaya başlarlar.
 
Kadınlar aşık olunca çok eğlenceli olurlar. İyi gözlemleyin. Yaptığı işe ve etrafına bir süre konsantre olamazlar.
 
1012989_620x410
 
Kadınlar Dikkat! Erkekler aşık olursa;
 
Evet sevgili hemcinslerim. Erkekler bizim toplumumuzda bizim kadar duygularını gösterebilme cesaretine değildir. İlişki başladığı halde aşklarını gizlemeye programlıdırlar. Öğretilenler bunu gerektirir. Adam akıllı aşık olduğunu kabullenip bunu karşı cinse hissettiren cesur erkekler istisna denecek kadar az olan bir toplumda yaşadığımızı unutmayalım. O halde, yazdıklarımı ezberleyin. Bakalım beyaz atlı prensler nasıl aşk belirtileri gösteriyorlar.
 
Bakışlarınızı yakalamaya çalışır. Göz kontağı kurar, ardından gözlerini kaçırır ve sonra tekrar sizin tarafınıza bakar.
 
Konuşurken kolunuza ya da omzunuza dokunur, ancak bunu arkadaşlık samimiyeti içinde yaptığını göstermeye çalışır.
 
Sık sık saçlarını düzeltir. Kravatı ya da boyun bağını düzeltir. İlgisiz davranmaya çalışır ama siz üzerinden ilgiyi çekerseniz hemen duruma el koyarlar.
 
Biraz daha kasılarak yürür ve kaslarını gererler.
 
Sizin sesinizi duyacak kadar alçak sesle konuşurlar. Bunun sebebi sizi kendi alanına davet etmesi ve sohbeti ikinize özel, size ait bir faaliyet haline getirmeyi istemesidir. Size bakarak konuşurken gözlerini kısarlar.
 
Konuşurken size doğru eğilir. Adeta üzerinize abanırlar. Gözlerinize odaklanır, biraz da cesursa gözlerinize iltifat ederler. Aşk cesareti de cebinde getirir biraz.
 
Eli sık sık çenesine gider. Başparmağını kemerine geçirirler.
 
Öyle şaklabanlıklar yapar ki inanamazsınız. Bu size kendini  sevimli ve vazgeçilmez göstermenin bir yoludur. Kadınlar esprili erkekleri sevdiğini sıklıkla söylerse, adamların da hali bu olur işte.
 
Aşkın komik hallerinden erkekler de payına düşeni alırlar. Aşık olduğunu anlayınca özgürlüğü elden kaptırmak istemeyen ilişki karşıtı erkekler, kendi kabuklarına çekilir, bir süre ortadan kayıp olurlar. İlgisiz davranıp olacakları izlemeye başlarlar. Aşk ile baş edemez siz olmadan duramazlarsa, usul usul yeniden çevrenizde gezinmeye başlarlar.
 
Başka hemcinsleri ile sizin konuşmalarınızı iletişiminizi inceler sonra da ilgiyi üzerlerine çekmek için sizin dikkatinizi dağıtır, ortamdan uzaklaştırırlar. Ufak ufak sahiplenmeler başlarsa diğer erkekler ile diyaloglarınızın altında yatan ilişkiyi çaktırmadan sorgulayıp öğrenmeye çalışırlar. Etrafınızda ki tüm erkekleri analiz eder. Günaydın dediğiniz adama bile potansiyel bir rakip gibi bakarak, mutlaka hakkında bilgi toplamaya çalışırlar.
 
Yumuşak ve hafif sesle konuşur, yaşlılara yardım eder, çocukların topunu atar. Size ben senin isteyeceğin tipte nazik ve centilmen bir erkeğim mesajı vermeye çalışırlar.
 
Aşk şarkıları dinlemeye başlar hatta sizinle bunları paylaşmaya çalışırlar. 
Uyku düzeni bozulmuştur. Az uyur. Az yemek yer. Alkol kullanıyorsa dozu artırırlar.
 
Size gizli gizli şiirler yazar. Bu şiirleri okumaya utanamaz hale gelirler. Demiştim aşk cesareti beraberinde getirir.
 
Sizin dışınızda tüm dünyayı adeta bir süreliğine silerler. En yakın arkadaşları, ailesi veya kariyeri artık sizden  önemli değildir. Bunu gerektiğinde tereddüt etmeden vurgularlar.
 
Çok yakın arkadaşlarına hiç çekinmeden aşık olduğunu söyler hatta sizinle yaşadığı bir takım durumları anlatıp aşık olduğu konusunda kendisini onaylatırlar. Bazen de tam tersi bir hareket ile arkadaşlarının sık sık içmeye davet ederek ya da onların bu tür davetlerine eksiksiz iştirak ederek  sizi ne kadar sevdiğini söylemeyip rahatlamaya, kendini inandırmaya çalışırlar.
 
Sizin sevdiğiniz tüm insanlara önceleri sevsin sevmesin cana yakın ve sevecen davranırlar.
 
Başka kızlar bir süre dikkatini fazla cezbetmez. Alıcı gözüyle bakmaz, erkeklik olsun diye şöyle bakıp geçerler.
 
Yaptığı işe ve etrafına bir süre konsantre olamazlar. Sizinle karşılaştığında  eli ayağına dolaşabilir, dili sürçer ve dikkat ettikçe de hata yaparlar.
 
Spor kıyafetler alarak genç ve dinamik olduğunu, takım elbise giyerek ciddi  ve kariyerli olduğunu göstermeye çalışırlar. En iyi hali ile görmenizi sağlamaya çalışırlar. Tabi doğal olarak bu evrede alışveriş merkezleriniz ziyaret etme durumunu eskisinden daha çok arttırırlar.
 
Evden çıkarken aynaya yıllardır doğru dürüst bakmayan adam, ayna karşısında bazen saatlerini geçirir.
 
Başına gelen her olayı çok önemliymiş gibi sizinle paylaşır. Hele bu bir başarı öyküsüyse fırsatı hiç kaçırmazlar.
 
Telefon çaldığında yada mesaj geldiğinde anında koşup cevap verme yada mesajı kontrol etme isteğindedir.
 
Sizinle konuşurken avuçları terler, kızarır ve  kalp atışları hızlanır.
 
Sizi bir an bile görünce bu ona günlerce yeteceğinden bahsetmeye başlarlar ve bunun için fırsat kollayıp bahaneler yaratırlar. Aşırı tutkulu olurlar. Sabırsız davranabilir, ilişki sürecinizi kontrolsüzce hızlandırabilirler.
 
asik-oldugunuzu-ele-veren-hareketler-resmen-asik-oldugunuzu-acik-eden-davranislar-h8579
 
Kadın ve Erkek genel aşkın belirtileri:
 
Sevgiliyi derinden derine seyre dalmaktır. Sevgilinin sözünü can kulağıyla dinlemek. Sevgilinin ileri sürdüğü her şeyden dolayı hayret etmek, bütünüyle saçma sapan şeyler konuşsa, yalan söylese bile ona hak vermek. Haksız olduğu hallerde bile onu doğrulamak aşkın en önemli belirtisidir.
 
Sevgilinin bulunduğu yere gitmekte acele etmek, onun yanında oturmanın yollarını aramak ve ona yakın olmaya çalışmak. Onu bırakmasını gerektiren her türlü uğraştan kurtulmaya çalışmak.
 
Sevgiliden ayrılmayı gerektirecek her türden ciddi durumu hiç hesaba katmamak.
 
Sevgiliden izin isteme gerektiğinde çok yavaş girişimde bulunmak.
 
O zamana kadar başkalarına vermekten kaçındığı malını bir anda cömertçe dağıtmaya başlamak.
 
Özel bir ortamda buluşmayı, geniş ve açık bir yerde buluşmaya tercih etmek.
 
Her birinin sahip olduğu bir nesneye diğerinin sahip olma arzusu. Bazen aynı montun iki cinsini, eşofmanları spor ayakkabıları  giyen bir kaç çifte rastlamak mümkündür.
 
Gizlice kalabalıkta göz kırpmak. Konuşma sırasında ötekinin eline dokunmaya çalışmak.
 
Sevgiliden söz etmekten büyük zevk almak ve her fırsatta her mecliste sevgiliden söz açmak.
 
Sevgilisi aklına geldikçe yemekten içmekten kesilmek.
 
Konuşma sırasında ilginç ve neşeli şeylerden bahsederken birden bire durağanlaşmak.
 
Yalnızlığı sevmek, inzivaya çekilmek.
 
Kendisinde hareketlerini, serbest davranışlarını kısıtlayacak hastalık gibi bir neden bulunmamasına rağmen zayıflamak ve halsiz düşmek. En önemli belirtilerden biri de uykusuzluk çekmektir.
 
Aşkın bir başka belirtisi de, aşığın sevgilisinin ailesine ve yakınlarına ilgi göstermesidir.
 
Gözyaşları da aşkın önemli belirtilerinden biridir.
 
Aşkın bir başka belirtisi de, aşığın sevgilisine olan ilgisi, onun bütün hareketlerini hatırında tutması, önemli önemsiz hiçbir şeyi gözden kaçırmayacak şekilde ondan haberdar olma endişesi ve nihayet onun bütün hareketlerini iyiden iyiye izlemesidir.
 
Tüm detaylar elinizde olduğuna göre hadi kolay gelsin…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 156
Toplam yorum
: 85
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 231
Kayıt tarihi
: 22.08.15
 
 

Karşı kıyıdan kendi topraklarına geri dönmüş bir ailenin İstanbul'daki bolca edebiyat kokan evinde ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster