Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ağustos '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
1076
 

Aşkın en özeli

Aşkın en özeli
 

AŞKIN ÇİÇEĞİ


AŞKIN GÖZYAŞLARI.. 

İlişkilerde karşılıklı aynı hisleri yaşarsınız.. Bunun adını bazen aşk koyarsınız bazen dostluk bazen arkadaşlık bazen tanımlama size kalmıştır. 

Peki bu yaşadıklarınızın seviyesini ölçme şansınız var mıdır ? Yoktur.. Sadece tahmin edersiniz aslında hissedersiniz.. 

Aşk Yürek işidir dostlar ... bir ömür sürer... bir anı yaşarsınız bir salise ama öyle bir iz kalır ki, bir ömür boyu çık git yüreğimden dersiniz ama... nafile artık kanınızda dolaşır.. SİZ NEREYE O ORAYA... OF YA BU NE ? YETER DERSİNİZ.. 

Yetmez ki... bitmez ki... bitti... bitemez ki... bitiremezsiniz ki.. 

HAYAT SİZİN KONTROLÜNÜZDE GEÇER... AŞK İSE SİZİN DIŞINIZDA GELİŞİR.. Ben istemiyorum dersiniz. Ama kapıdan girmişse aynı kapıdan çıkmaz ki... Hep derler ki, aşk bacadan girermiş ve kimse anlayamazmış.. 

Bir de son dönemde aşkı kontrol altına almaya çalışanlar var.. Ben seçiciyim... Ya sen neyi seçersin.. Manavdan meyva veya marketten ürün seçersin.. Aşkı seçemezsin... His ne demektir? Aşk ne anlama gelir ? Bunları yaşamak lazım. Yaşayan anlar bilir .. ah işte onlarda anlatamaz ki.. Aşkın dili yoktur.. Burada kastettiğim ise tarif edemezsiniz.. 

Aşkı zirvede yaşamak.. Belki de zirvenin ötesinde bu var biliyor musunuz? AŞKIN ZİRVE ÖTESİ VAR.. Bunu belki ifadesi zordur ama yaşayan bilir.. Benlikleriniz yok olur... Teklik noktasında hatta onun da ötesi.. 

Birde efendim adım adım gidelim sakin olalım diye temkinli davranan güzel arkadaşlarımız vardır. Adım atılmaz aşka... aşk güç ister. Öyle ki sarmalısın.. Kafamı dinleyeyim sonrasına bakarız.. Bu mantıkla aşkı yürütme şansı azalır. 

AŞK DUYGU YOĞUNLUĞUDUR. ONSUZ OLAMAZSIN.. MUHABBET ETTİĞİNDE SAATLER GEÇER ANLAYAMAZSIN.. 

AŞK ERTELEMEYE GELMEZ... AŞK BEKLER BEKLETİR... AMA ERTELENEMEZ.. SABIRDIR. AŞK ULUDUR ERİŞİLMEZDİR.. 

AŞK COŞKUDUR.. AŞK .. AŞK.. 

Pekiyi bunları neden çok yaşayamıyoruz ? 

Aslında bunu hepimiz iyi biliriz.. Pazarlıklar yaparız. Program yaparız. Kısıtlarız.. Kurallara boğarız.. Ama bayağı yaş farkı varmış ikisi arasında.. Ya ne yaşı ya... hey arkadaş aşk zaman mekan tanımaz.... kariyer para yaş farkı hepsi hikayedir. Gerçek ise yaşananlar her seyden vazgeçersin o vazgeçilmez olan yarindir.. 

Son dönemde yaşanılan ilişkiler sıradandır. Hayatı hafif tiye alanlar vardır.. inceden hayatla dans ederim.. Bunu yapanlar hayatın tadına varırlar.. Fakat kural tanımaz onlar... Bir yazımda şunu vurgulamıştım: SERSERİ OLMAK İSTERDİM... PAZARLIKSIZ VE YARINI KURGULAMADAN diye... kaç kişi yapabiliriz? Bunu yapanlar var mı? 

Cevabını söyleyim : Evet var: TEOMAN.. 

Müziği bıraktım dedi.. Devam etse de etmesede denedi... Denemek bile takdir ister.. 

Hangimiz emekle elde ettiğimiz en değerli olanımızdan vazgeçme yüreğini gösterebiliriz ? 

Ben gidiyorum aşkım ama beni bekle geleceğim diyen aşkımızı beklemek büyük ödüldür.. Bunu yapanlara helal olsun diyorum.. AŞK SAHİPLENMEK İSTER.. 

Aşka davet eden varsa, bunu size sunan kişi yüreğini size veriyorsa asla geri çevirmeyin... Orda sorgulama yapmayın. Yok işte parası var mı kariyeri nasıl ? Bana uyar mı? Anlaşır mıyız? 

Cevaplar sizde... Yüreğini verene helal olsun.. siz vermeyin farkınız zaten burada yatıyor.. 

Haydi şimdilik bu kadar.. AŞK YARADANDAN YARATILANA AKAN ORADAN DA YAYILAN EN KUTSAL DUYGUDUR.. 

SEVGİLERİMLE..TOPRAK 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Anlatmaya geldiğinde hepimiz aşkı çok güzel anlatıyoruz da dediğiniz gibi iş uygulamaya gelince neleri feda edebiliyoruz? Bir de çok sorguluyorsak birseyleri ve mantık bulmaya çalışıyorsak bu aşk mıdır? Güzel yazı emeğinize sağlık. ;-)

Tuana Gül 
 23.05.2014 15:05
Cevap :
sn yazarım..hatalarına rağmen aşk güzeldir  26.05.2014 14:59
 

Sınırsız sevgidir. AŞK; herşeyi olabilmektir..AŞK; değer vermektir, sabırdır,emektir, iç huzurudur..güvendir,inançtır,yaşama sevincidir,hayata sıkı sıkı bağlanmaktır..Ve tabiiki sizin dediğiniz gibi yaşa başa bakmayan bir durumdur..nerede, ne zaman yakalanacağını kimse bilemez. Önemli olan ne biliyormusunuz... Böyle bir aşka sahip olduktan sonra insanların kendini birşey zannetmesi...Oysa bu kadar güzel değerin değerini bilmek varken...Yazınızda sizin sıraladığınız yok şöle mi yok bölemi davaları yapanlar gerçek aşkı yaşamayanlardır..Bilmem ki; anlatabildim mi?

fugen 
 17.08.2011 23:11
Cevap :
sevgili fugen, değerini bilmek dediniz ya..elde ettiktan sonra özellikler..oradaki zigzaglar..tadı bozuyor..tadı kaçan şeyden de pek hayır gelmiyor..şimdilik susuyorum..susmakta çok şey anlatır fugen..yanılıyor muyum?  18.08.2011 5:15
 

Aşkın, yaşanabilecek en güzel duygulardan olduğuna inanırım. Aşkı yaşamayan insanların da eksik kaldığına. Ama daima kısıtlamalar vardır. İnsan kendisi koymasa bile toplum ve aile kurallar koyar. Toplum baskısıyla kendimiz de inanırız kuralların gereğine ne yazık ki. Aşkın hak olmasıyla ilgili yazımda bu konudaki düşüncelerimi belirtmiştim. Elinize sağlık.

Gülistan Sinanoğlu 
 11.08.2011 2:59
Cevap :
sevgili arkadasım,sende bilirsinki aşk kural tanımaz..buna herkes yok der ama gercek budur.. kalbinde yaşananları sadece yaradan ve sen bilirsin..  11.08.2011 3:15
 

herkes sizin gibi düşünmeye bilir aşk görecelidir herkes çok farklı yaşar ve yaşatır.... saygılar...

nurhayat. 
 10.08.2011 17:46
Cevap :
en büyük iddiam şudur : herkes aşkı ayrı farklı yaşar. Aşk yaşayan bedenler aynı hisleri veya ruh haline bürünür..  10.08.2011 21:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 821
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster