Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1646
 

Aşkın gözü kör mü?

Aşkın gözü kör mü? Evet, kesinlikle aşkın gözü kördür! Aşık olan kişi ne güzelliğe, ne para pula, ne akıl fikire
önem verir. Aşığın gözü hiçbir şeyi görmez, göremez. Varsa yoksa ''sevgilisi''dir, hep onu düşünür, adeta ona tapar.

Hani bir söz vardır'' herşey dengi dengine'' derler. Bu söz çok doğrudur! Şimdi size bazı örnekler vereceğim. Aşkın gözü ne kadar kör, bunu anlamaya çalışacağız;

1- Kız 21 yaşında, erkek 60 yaşında( Bu iki kişi arasında aşk olur mu? Olsa bile, evlenip üç günde ayrılmazlar mı?)

2- Kız çok çirkin (tek gözü kör, fakir, ya da konuşma, duyma, yürüme özürlü.Erkek ise çok yakışıklı, zengin ve bütün kızlar peşinde. Bu iki kişi evlenirlerse, kısa sürede ayrılık yolu görünür.)

3- Birbirine düşman iki ailenin çocukları evlenseler ya da kaçıp gitseler bile ailelerinden kurtulamayacaklardır. Ne kadar mücadele etseler de aile baskısı peşlerini bırakmaz. Sonuç ayrılıktır elbette!

4- Yabancı bir bayan'la veya bey'le evlenen bir Türk, aradaki dil, din, kültür, yaşayış farklılığı yüzünden evlense bile, kısa sürede ayrılacaktır. Üstelik dünyaya gelmiş olan çocukları ortada kalacaktır. Aralarındaki farklılar nedeniyle ayrılmaları kesin olur.

Bu örnekler çoğaltılabilir tabi ki! Benim size anlatmak istediğim konu şudur; aşık olan kişilerin gözleri kördür. Aralarındaki, gözle görünen, bariz farklılıkları göremezler, görmezler, söylenen gerçeklere kulaklarını tıkarlar.

Aşıkların gözleri neden kördür peki?

_Aşıklar, aralarındaki çekim gücüyle, aşkın kimyasıyla öylesine içiçedirler ki birliktelikten başka gözleri hiçbir şeyi görmez! (birbirlerinin kokusunu, teninini, bakışlarını ararlar hep)

_ Aşıklar, herşeyden önce birbirlerine çok alışmışlardır, bu yüzdende aşklarından vazgeçemezler.Hani bir şarkı vardır ya'' alışmak sevmekten daha zor geliyor'' der şarkı. Gerçektende alışmak, aşkı bile geçer!

_Aşıklardan birisi topal ya da sağırdır. Etraftaki kişiler, aşığı uyarırlar, derlerki '' topal ve sağır bir kızla mı evleneceksin? ''Fakat aşık için sevgilisi, bir kraliçe, prenses, dünya güzelidir kısacası! Aşık asla ve asla sevgilisinin sağır ya da topal olduğunu kabul etmez. Aşığın aşkı, gözünü kör etmiştir çünkü!

_ Aşıklar için, aile, kültür, din, dil, yaş, para, mal mülk, çirkinlik güzellik, hiçbirinin önemi yoktur. Bütün bu gerçeklere rağmen, herşeye rağmen, aşıklar, kaçar gider, evlenirler.

Şurası da bir gerçektir ki, aşıkların gözlerini kör eden kimyaları, evlilik sonrası yavaş yavaş değişecek ve önceden görmedikleri acı gerçekler yollarını kesecektir. Aşıkların evlilik sonrası kör olan gözleri gerçeklere açılır. Ve, çoğu zaman pes ederler, ayrılırlar! Aşk bir tılsımdır. Bütün bedenimizi sarar ve beynimizi kontrolü altına alır. Bu karşı konulamaz aşk kimyası nedeniyle, aşık, aşkı olmadan yaşayamayacağını hisseder, düşünür. Onsuz bir gün bile geçiremeyeciğini sanarak, aşkına teslim olur. Ne kadar çirkin olursa olsun, ne kadar aptal ya da sakat olursa olsun, aşık, sevgilisinin gözünde mükemmeldir, şahanedir.

Aşkın gözü kör olmasa belki de aşk hiç olmayacaktı! Ne dersiniz?

Aşka yüreğinizi kapamayın. ''aşk; aşkla kör-kütük sarhoş olmak''tır.

Bir ''aşk'' yazımızın daha sonuna geldik,

İnanın, siz okuyucularıma ''aşığım'' ben de:)

Bir başka ''aşk yazımda'' görüşmek dileğiyle,

Herşey gönlünüzce olsun,

Sevgiyle kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 369
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 67
Ort. okunma sayısı
: 1944
Kayıt tarihi
: 11.08.08
 
 

1965 doğumluyum.. İstanbul'da oturuyorum.. Edebiyatla ilgiliyim.. Öykü ve denemelerim var.. Öykül..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster