Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '19

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
130
 

Aşkın Mabedi

Sen kör bakıyorsun dedi dünyaya ben sağır. Göremediğin dünyaya ışıklarını dokurken renk temaşesinden haller seçiyorsun gelen güne. Söz dizimleriyle giydiriyorsun ruhu çıplak hayatı. Duyamadığım dünyaya sessizliğin lisanından ses dokurken bulmaktayım tinselliği. Ruhun ve yüreğin duyduğu sessizliğin sesine çağırmaktayım yaşamı.

Dünya ne kadar küçük diyorsun, dön dolaş aynı yer oysa farkında mısın  ne çok kayboluyorsun? Önünde hayat karmaşasının karanlık perdesi. Sese yöneliyorsun her kayboluşta, uğultular arasından seçebiliyorsun yön tayin eden sesi. Demem o ki sen çok iyi duyuyorsun. Uğultular, gürültülerdir sağır olmama sebep. Sessizliğin lisanından duyabilenler için hal böyle. Görüntü karmaşası arasından seçebiliyorum yön tayin eden hareketi. İyi görürüm davranışların ardındaki tiyniyeti. Demem o ki  çok iyi görmekteyim. Çokluğun azlığın karşılaştırması olmayan o yerden olduğumuza göre koşulsuz sevgilere amadeyiz.. Kutsal rekabet için kanlar içinde kalan Yerküre'de rekabet nefsin kalesi değil mi?

İşimiz gücümüz belli. Vaktin dirhemini ne alırız ne alıkoyarız. Zaman hareketin kendidir. An kabiliyeti ile dolan her insan birlik için tek yürektir. 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 93
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Yazmak gönülden çağlayan bir sanattır. Vakti an, mekanı hayattır.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster