Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Eylül '19

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
47
 

Aşkın Mutasyon Hali

Aşık olduğunu nasıl anlatabilir ki insan?

Anlatmaya çalışsa da kontrolden den çıkmış duygularını dizginleyip aklını kullanmayı denese bile boğazında düğümlenmiş kelimeleri çözüp nasıl mantıklı cümleler kurabilir?

Hem mantık devreye girdiği an o aşk, aşk olmaktan çıkmaz mı ki?

Aşk ın mantığı olmaz ki!

Aşk duygularla ortaya çıkan tanımsız bir acı ya da mutluluk tur. Onu bakışlar dokunuşlar gülüşler ve sarılışlar daki hislerle yaşarsın.

Aşkı konuşamıyorsan eğer gerçek aşkı yaşıyorsun demektir. Maşuk seni anlamıyorsa konuşmaya çalışıp da yorma kendini çünkü daha önce hiç aşık olmayan anlamaz aşığın halinden. Gerçekten aşkı yaşamış olan bilir; bakışından dokunuşundan gülüşünden tanır onu...

Aşıksan, kalbin olduğundan daha hızlı atmaya başlar sağır edercesine sesi çınlar kulağında. Konuşurken o kendinden emin ses tonun kısılır, ezilir kelimeler kekeleye kekeleye okursun yazdığın şiirini :)  Tenin bölük bölük kızarır utançtan. Söylenenleri algılayamaz ,sorgulayamaz, soramazsın geç cevap verirsin sorulan sorulara.. Mantığın tamamen kapanmış, sadece kalbinle yanındasındır maşuğun.

Susarsın! Konuşamazsın!

Konuşamamaktan mıdır ki yaşanmamış aşkların kalbe gömülü kalıp karşılık bulamaması?

İlk Aşk acemiliği mi yoksa mantığı duygulara katamamak?

Bir işi ilk kez yapıp başarılı olduysanız acemi şansı işte derler. İlk Aşk ta öyledir, şanslıysan cahilce acemice yaşarsın. Öğrenip tecrübe ettiğinde bir daha gerçekten aşık olamazsın!

İlk AŞK; sıfır mantık la şekillenip kanatlanmış düşüncelerin bulutların üzerinde gezinme hali dir:). Aşkına karşılık bulup yaşayabildiysen ne ala. Fakat karşılık bulamadıysan vay haline:)

Çare yok bakacaksın yoluna ve ikinci aşk olabilirmi düşüncesi takılacak aklına.

Çok takma kafana derim ben çünkü İkinci aşk diye bir şey olmayacak. Bundan sonra yaşayabileceğin ayaklarını yere sağlam bastıran mantıkla şekillenmiş duygular olacaktır. Ben bu duyguya "Mutasyon Aşk"diyorum.
(Mutasyona uğramış ruhlara da ancak böyle aşk lar yaraşır dı zaten)

İlkler öğretir!..

Öğrendiğinde mantığın devreye girer. Ve dediğim gibi mantık devrede ise birdaha gerçekten aşık olamazsın. Ama üzülme bence ikinci kez yaşayacağın en sağlıklısı ve acısızı yani mantığın duygulara karıştığı Aşk ın Mutasyon halidir olacaktır!

Bir İlk aşk ın daha sonuna gelinmiştir!
Hüsrana uğramış ilk aşklar aşkına:)
Leyla'ya, Mecnun'a, Ferhat'a, Şirin'e Aşk dolu selamlar.....

Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 269
Kayıt tarihi
: 24.07.14
 
 

HAYATA DERKENAR! ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster