Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ocak '14

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
404
 

Aşkın panzehiri..

Aşkın panzehiri..
 

Aşkın panzehiri olsa hangi aşkı yok edebilir... Aşkın en tutkulu halini anca tutkuyla yakabilirsin. Öyle güçlü bir duygu ki bu, canına meydan okutan cinsten, ölüme kafa tutan derinlikte. En derininde bir yerlerde. Uykunun en huzurlusunda ya da en kaçak halinde. Hele de o aşk kokusunu çektiysen ta içine siner tüm bedenine. ne kaçabilirsin, ne de kaçmak isteyebilirsin. Hele ki o kokular karıştıysa bi kere o ayrı iki bedene, tekleşir tek ten tek nefeste can bulup, tek hayatın içinde buluverirsin kendini birden. Bir bakmışsın tek kişilik dünyanda çift nefes almaktasın. Mutluluğu da, mutsuzluğu da; özlemi de tutkuyu da çifter çifter yaşarsın. Acıyı da aynı yaşayacağını bildiğin için korkarsın, kızamazsın kıyamazsın. An gelir öyle hayaller kurarsın ki, bir tek onla gerçeğe dönüşebileceğini hissedersin, bilirsin. Bu yüzden ne yaşarsan yaşa pes etmezsin, edemezsin. Aldığın her nefeste içine onu çekerken, tüketemezsin. Nefesin olmuşsa bikere, tüketince sen de bitersin. canına yandığın canındır. o can ki, ömrünün geri kalanıdır. Öpüşünü koklayarak, sarılışını kalp atışlarına karıştırarak yaptığındır. Çığlık çığlığa güldüğün ya da ağladığındır. Gülüşünü ıssırdığın, nefesini öptüğündür. Göğsünde huzur bulduğun, akışına karıştığındır. İşte bikere karıştıysan aşka -ona- o akışı suya muhtaç olduğun gibi kana kana yaşarsın. Ömrüne, ömrünü katarsın. Titrersin, titretirsin.. Onlayken yanar, onsuzken buz kesilirsin.

Aşk aşkla tutuşmuş, külleri bile karışmışken birbirine santim santim yanar, söndüremezsin...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Seray Hanım merhaba. Panzehir, bir zehirin etkisini önleyen veya yok eden madde ise eğer(wikipedia.org), aşkın da etkisini yok eden bir zehir demek ki var. O zehirdir ki, bu güne kadar sonsuz aşkın yaşanmadığını bize ispat ediyor. "Leyla ile Mecnun" mu? Onlar hikaye. İyi günler dileğimle.

Ali Rıza İZGİ 
 27.01.2014 12:27
 

Sayın Yazarım, merhaba. Çivi çiviyi söker misali, aşkın panzehri bir başka aşktır! Bunun dışında bir panzehir yoktur. Ama yine de bir aşktan tamamıyla kurtulmadan bir başkasını asla tavsiye etmem. Çünkü aceleye gelmemeli yenisi! elinize ve yüreğinize sağlık. Selam ve dua ile kalın.

Dr Lokman Doğruöz 
 26.01.2014 16:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 603
Kayıt tarihi
: 02.08.13
 
 

"Ah Müzeyyen" kitabının yazarı.  1988 Mersin doğumlu, Selçuk Üniv. İletişim Fak. Halkla İlişkiler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster