Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1055
 

Aşkın reçetesi

Aşkın reçetesi
 

Hayat böyle işte hiç bir şeyden emin olamıyorsunuz. Bugün bloglardan birini okudum. Tamda yazmak için düşündüğüm bir konuydu. Konun özü şuydu; fazla fedarlık yapılan ve emek harcanan sevgili bir süre sonra yoğun ilgiden bunalıp kaçıyor.

Sonuç “buldum” diye mutluluktan havalara uçtuğunuz adam piyasada yok.

Aman ne güzel!

Haftasonu bir zamanlar kapanan ama yeniden harika bir şekilde geri dönen İzmir’liler bilirler Karaca sinemasına gittim. Tam bilet alıyordum yanıma bir bayan geldi aynı filme bilet istedi. Oda benim gibi yalnızdı. Derken merdivenlerden çıkarken konuşmaya başladık ve tahmin ederseniz filmi beraber izledik. Film bitti birşeyler yemek için benim bayıldığım Konak Piere gittik. Kızımız yolda giderken ilk soruyu patlattı. Bir bayan bir bayana ne sorar “hayatında biri var mı?”. Çok kişi var demek istedim ama beklediği cevap gecikmedi. “Hayır yok”. “Peki kafanda biri varmı?”. Bildiğim kadarıyla yok dedim. Anladım ki derin mevzulara gidiyoruz. Oturduğumuza “anlat bakalım dedim.” Ve sanki birinin ona bunu sormasını bekliyormuş gibi anlatmaya başladı. Aşık olmuş yeni arkadaşım zamanında. Ama beyimiz aşırı ilgiden öyle sıkılmışki her gün arayan adam yok olmuş birden. Haftada bir arıyor ya da aramıyor durum feci yani. Zaten ona olan davranışları bir garip üstüne birde arkadaşlarından hayatında biri olduğunu duymuş. Yapacak birşey yok ama kızımız öyle kaptırmışki o adama kendini. Gözü başka hiçbirşey görmüyor. Bir ara iyice sinirlendim. Bu durumlarda kime kızacağımı şaşırıyorum, bir erkeği alıp onu dünyanın merkezi yapan bayanlara mı yoksa hali hazırda kendini dünyanın merkezi sanan ve böyle davraran kazonovaları mı bilemiyorum.

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım bazı şeyleri ama beni anladığını pek sanmıyorum, o zaten kendini duvarlarına hapis etmiş.

Biz bayanlar öyle büyük duygu boşluğu yaşıyoruz ki zaman zaman ilk bulduğumuz kişiyi hayatımızın aşkı sanıp düşüyoruz üzerine. Ya da bize biraz ilgi gösterenlere kapılıyoruz hemen. Daha anlamadan dinlemeden. Kendimizle boğuyoruz onu. Sanki dünyadaki tek erkek o ve onu karçımamak için yapmadığımız şey kalmıyor.

Sonra, sonrası hüsran tabii.

Bir yerde okumuştum erkekler anaç kadınlarla evlenir ama zor kadınlarla birlikte olurlarmış. Sebebi ise erkekler kendi statülerini yükseltmeye bayılırlarmış. Zor kadınlar onları seçtikleri içinde birden kendilerini daha iyi hissederlermiş. Doğru olabilir ama bizim anaç hatunlarımızında bunda iyibir katkısı olduğunu düşünüyorum. Melankolik prensesler hayatların aşkları bulduklarını sanıp yapmadıkları fedakarlık kalmazken buna karşılık bulamayınca da kabuklarına çekilip hayata küsüyorlar. Hergün hüsran, sanki bütün dünya ona karşı, kimse onu sevmiyor vs. vs...

Yeni tanıştığım arkadaşım umarım kendini toparlar ve hayattaki herşeyin o olmadığını anlar.

Nedir peki bunun reçetesi ya da böyle bir reçete varmıdır. Aslında var…

Birbirinize çok yapışıp kaldığınız anlarda derhal ufak çaplı tek başına yaşama antrenmanları yapacaksınız. Ona da yaptıracaksınız. Bu ilişkiye yeni bir soluk kazandıracağı gibi sizi de kaybetme korkusundan uzak tutacaktır. Sizde o da kim olduğunuzu unutmazsınız.

Sonuç mutlu bireyler.

Bu zor değil gerçekten.

Mutlu birliktelikler diliyorum sizlere...

Ve kendimede tabii...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

maalesef sonuç hep aynı çıkıyor erkekleri anlayamadım anlayacağımıda sanmıyorum ilği gösterdiğinizde sıkılırlar göstermediğinizde ise beni sevmiyorsun benimle yeterince ilğilenmiyorsun soruları sorulur ama şunuda unutmamak lazım hiç kimseye hak ettiğinden fazla ilgi göstermeyeceksiniz ama maalesef ben bunu yapamıyorum

Tuğba Güneri 
 05.07.2006 10:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3232
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster