Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ağustos '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
969
 

Aşkınızı yaşarken yalnız kalmak

Aşkınızı yaşarken yalnız kalmak
 

internetten alıntı


AŞK MUHTEŞEMDİR..AMA İLİŞKİNİZDEKİ HAYAL KIRIKLIKLARINA NE DEMELİ ?

Aşk muhteşemdir. Yazılarımda da her zaman aşkınıza sahip çıkmanız konusunda sürekli yazdım. Pekiyi ya aşkınızı yaşarken yalnız kaldıysanız? Ya hayal kırıklıkları çokça yaşıyorsanız? Nasıl davranırsınız?

Milliyet blogtaki arkadaşlarımın görüşlerini ve yorumlarınıda bekliyorum ..Fakat ben kendi düşünce ve duygularımdan biraz bahsetmek istiyorum.

Genelde aşkı erkek başlatır. Hoşlanma ile başlar, daha sonra tanışmanın ilerisine adım adım gidilir. Bir bakarsınız aşık olmuşunuz..Çok kısa yazarak herkesin bildiği konuları tekrarlamak istemedim.

Şu bir gerçektir ki, aslında Aşkta en güzel dönem tanışma ve hoşlanmanın sevgilinize aktarma dönemidir. Çok titiz davranışlar görülür. Dünyanın en güzel kadınına aşık olmuşsunuzdur. Tabi kadında en yakışıklı erkeğine, prensine kavuşmak üzeredir.

Aşkın her adımı başka duygular taşır ve güzeldir. Zordur. Emek ister..

Bu emek iki sevgili tarafından da gösterilir. Tabi birde yanlış anlamalar vardır. Aslında yoktur ama orda başka faktörler vardır.Hoşlandınız, Aşkınızı dile getirmek karşı tarafa aktarmak veya teklifinizi güzel bir şekilde anlattınız.. Fakat beklemediğiniz bir hayırla aşkınıza karşılık alamadınız..İşte bu durumda insiyatifinizi kaybetmemeniz gerekmektedir. Maalesef Türk Toplumunda biz henüz hayır cevaplarına hazır olmadığımız için hemen saldırgan bir tutumla onurumuzu zedelenmesini engelleme pozisyonuna geçeriz.

Bakınız eğer siz tanıştığınız kişiye uygun zaman ve şartlarda iyi kendinizi anlatırsanız aşk yaşamamanız bile , en azından dost kalırsınız..Bu durum bana göre aşk kadar güzeldir. Hatta dost kalabilmek daha da önemlidir.

Neyse başlığımıza dönelim..Birde aradığınız aşkınız buldunuz. Muhteşem bir ilişki yaşıyorsunuz. Sevgilinizle 24 saat yoğun bir aşk yaşıyorsunuz..

Her şey mükemmel gidiyor..Gidiyor..Birden duraklamaya giren görüşmelerinizin azaldığı ve yalnız kalmaya başladığınızı düşünmeye başladınız. Yıkımın başladığını hissediyorsunuz...Ve birden merdivenleri koşar adım aşağıya doğru inmeye başladınız. İlişkinizde yapayalnızsınız..YAPAYALNIZ...Büyük bir üzüntü yıkım yaşıyorsunuz.. NEREDE YANLIŞ YAPTIK ?

ARADIĞIM PRENS VEYA PRENSES DEĞİLMİŞ...EYVAH DÜNYAM YIKILDI...

İşte bu tip durumlarda yapılan en büyük hata aşkın nefrete dönüşmesidir.. Hakaretlerin cirit attığı saygı ve sevginin bittiği andır. Neden? Çünkü insan kendisini kullanılmış ve bir paçavra gibi atıldığını düşünür..hele hele özellikle kadınlar daha fazla hisseder..

Bir aşk bitti ise bunu zorlamanın anlamı yoktur. Bir aşk yaşanıyorsa orada kesinlikle kullanmak gibi bir durum söz konusu değildir. Aşkı herkes kendine göre yaşar.. Kimi yoğun kimi sakin kimi duygusal kimi hırçın.. bir şekilde yaşanır..

Başlıklar halinde ilettiğim bu durumlar belki hiç yaşamamış belkide çok yaşamışızdır..

Bu blog yazımı yazmamın nacizane amacı şudur, ilişkilerde kötüye giden bir durum olursa, önce bitmemesi için mücadele edelim. Eğer bitmesi uygun ise, nefrete dönüştürmeden ayrılalım..Dost kalmayı deneyelim.

Şimdi son dönemin flaş görüşü, eski aşkınızdan dost olmaz..Eğer menfaatsiz sevmişseniz, en büyük dostunuz onlardır. Ama siz aşk değilde başka bir şey yaşamışsanız, sevgilinizle bırakın dost olmayı , selam verdiğiniz tanıdık bile olamazsınız..

Evet sizleri fazla sıkmadan bazı başlıklar halinde düşüncelerimi paylaşmak istedim. Bana göre yaşanan hiç bir şeyden pişmanlık duymamalı insanlar..hele aşk yaşayıpta hayal kırıklığı yaşasa bile..

AŞKTA , AŞKLA KALIN..SEVGİ VE SAYGILARIMLA..TOPRAK..

SUFİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eski aşkınızdan dost olur.Aşkı yaşarken arkadaşlığı da yaşamışsanız bir tarafın duygu akışı bittiğinde karşı taraf zaten bunu algılar.Önemli olan dürüst olmak.Ne yazık ki dürüst olunmuyor ve bir taraf yarım kalınca boş yere mucadele ve yıpranmalar yaşanıyor. Bir de unutmamak gerekir ki.Aşkın da kademeleri var.Neye aşk diyoruz.hoşlanma,beğenme,etkilenme. Çünkü derin aşklarda ne yazık ki arkadaş kalınamyor.Aşık olduğunuz kişiyi gördükçe o aşk ateşi hep içten içe yanıyor. Sevgiyle,sevgide kal

hercaideniz 
 23.06.2013 2:23
Cevap :
yorumunuzun icinde her sey var..tesekkur ederim sevgilerimle  23.06.2013 2:36
 

Kendi ruhumuzda şekillendirdiğimiz aşkı bir bedenle kesiştirmektir aşk,diye bir söz okumuştm bir yerlrde.Düşündüm eğer gerçektn böyleyse herkes yanlış yolda,yani insanın kendi içnde şekillendirdiği aşkı yüklediği bedeninde bir ruhu ve düşünceleri var benim aklımdakyle uyuşmayanlr sadece aşk adına karamsar yapar beni...Ee bende çok aşığım,madem kendi düşüncemi sevgilimde şekillendirdiysm bu aşk bitmeye mahkum,diye düşündüm.Hepte aşk bigün biter hikayeleri dinlediğimiz için acaba bitermi ne zaman biter diye söylenirkn.Sevgilim,aşk bitse bendeki aşk niye bu kadar yıl sürdü,ilişkiye başlayalı yıllar oldu neden hala çok aşığız dedi bana,her aşk aynı değil genelleme yapmamalıyz dedi.Sonra kendi aşkımızı bir bedende şekillendirip onun tükendiğini görmek sadece fiziksl ve olayın cazibe yönüne bakar oda aşk değil şehvet ve tutkudr dedi.Bizde tutku var,cazibe var ve aşk var dedi.Aslında hepsi bir arada ise aşk aşk oluyor,ve hiçte aşkta yalnız kalınmıyor.Hepsini bir arada yaşadıgınız aşklar diler

sbseda.. 
 02.10.2010 9:51
Cevap :
inşallah sağol dileğine katılmamak mumkun değil..her bloguma yorum yap lutfen seda..sevgilerimle.. toprak  02.10.2010 16:25
 

yazınızı okudum..tek kelimeyle mükemelldi..sevgilerin başlangıç, süreklilik zamanı ve bitişini çok güzel tarif etmişsiniz..tabiki sözümüz biten sevgilere..süregelenlere ömürlük mutluluklar dileriz..dediğiniz gibi, güzel başlayan bir ilişki bir bakıyorsunuz zamanla azalıyor, azaldıkça saygıda bitiyor ve saygısızlıklarla birlikte ortaya çıkan olaylar neticesindede nefret oluşuyor..biteceğini hissettiğiniz bir ilişkiyi saygıa çerçevesinde bitirmek gerek..ya dost kalırsınız yada sonsuza dek elveda dersiniz..bu tamamen kişilerin yapısına bağlıdır. yazınız için tebrikler..saygılar

GÜL ERDENSOY 
 07.09.2010 22:35
Cevap :
gül hn. övgünüze teşekkur ederim..  08.09.2010 18:04
 

Pişmanlıklar da mutlu günlerde mutsuzluklarda hepsi insana özgü Toprak bey...Sevgiler

Şennur Köseli 
 30.08.2010 18:41
Cevap :
Sennur hn.haklısınız.yorumunuza teşekkurlerimi sunarım  31.08.2010 9:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 821
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster