Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
2351
 

Aşksız hayat mı? asla...

Aşksız hayat mı? asla...
 

Hüzünlü zamanlara yazılıdır sevdalar. Aşklar hasretlere yazılı, günler suya yazılı silinip giden ömrümüzden. Kimler aşka kanmadı ki bu dünya da, en kalpsizinden , en canisine, en hayırsızından en aşağılık olana kadar. Ama aşklar hep güzel insanlarla güzelleştiler. En zalim olanın yüreğini yumuşatmış olsada. Zalimler sadece aşka yenildiler. Tüm insanlık aşka boyun eğdi, gelmiş geçmiş tüm zamanlar da. Yasaklanmış zamanlarda, aşk kazandı tüm yasaklar dize geldi.

Aşksız kalanlara yüreğim acır her zaman, aşkı basit hafif bulanlardan iğrenir içim. Ya sevmesini bilmez bunlar yada sevilecek kadar mutlu insanlar değillerdir. Yazılan şiirlerin en güzelleri aşk için yazılır. En güzel öyküler de aşk. En güzel resimler aşk la yapılır.hangi insan sevgilisi olmak istemez ki, en güzel tablonun fırça darbelerine. Hangi akılsız kendine iki satır şiir yazılmasını istemez, hangi bedbaht mutlu olmaz kendine yazılan öyküye.

Bundandır aşka yazılı olşum, hayatı aşktan sayışım. Günlerce yasaklı aşklar yaşayanlar, tüm törelere inat kaçıp ölümü göze alanlar ki onlar güzel insanlardır. Siz hiç sevdiğiniz için ölümü göze aldınızmı, yada kimse sizi ölüm yolculuğunda iken bile sevdimi, son nefesinizdeki anda elinizde tutacak kadar yani? Hiç kendiniz den fazla düşüdünüz mü kimseyi? Kim düşündü sizi canından öte.

Soğuk bir gecede ayaza kesmiş sevdiğinizi, yüreğinizin sıcağında ısıttınız mı? Ellerindeki sıcaklığı yüreğinize aldınızmı? Ağladınızmı onsuz zamanlara? Gülerek ağız dolusu karşıladınızmı kuytularda? Sonra tüm evreni bir yana bırakıp yaşamdaki tek varlık olabildinizmi sevdiğinizin kalbinde?

Bunları yaşamamışlar aşka düşmandır her daim. Hafife alır, küçümserler aşkı, onlar ki aşksız bedbahtlar dır. Hayat ve aşk’a küskün. Sonrasında en büyük katiller aşksız yaşayanlardır. Hayatı sevmeyen hayatı yokeder / etmek ister. Siz hayatı var edenlerden olun.

Aşk evlilik köşesine yazanları kimi yazar dostlar hafif alıp küçüsemişler. Üzüldüm doğrusu. hayatta en temel içgüdü, beslenme sonrasında aşk gelir. En saf ve en temiz duygularımızdır yani. El değmemiş ve kirlenmeyen. Böyle düşünen sevgili yazarlarım hiç sevmedinizmi, yada sevilmedinizmi daha doğrusu. O zaman sizlere acımak gelir içimden. Hayatta sevilmeyecek kadar aciz olmak ne yazık.!

Sonrasında düşünmelisiniz hayatta beslenmektan ve üremekten daha ciddi bir sorun varmı hayatın devamlılığı açısından. Bu kadar cahil yaşayanlara ne demeli bilmiyorum. Hayatın devamlılığı için öncelikle üremeli sonra beslenmeli sonrasında diğer ihtiyaçlar gelir. O halde en önemli konu aşk ve beslenme değilmi? Gündelik hayatta sorunların temel kaynağına bakın ne göreceksiniz. Savaşlar neden olur? Siyasiler neyi kanıtlamaya çalışır? uluslar, dinler bakın en çok neden ve niçin kavga ederler. İnsanlık var olmak ve yaşamak için bu kadar kavgaya girmez mi? Bilim ne için uğraşır?

Hayatı bir kez daha farklı görmeye çalışın orada aşk görürseniz yaşama barışıksınız yoksa siz ölüme ve öldürmeye daha çok yakınsız. Ben yaşamı ve yaşatmayı seviyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Tüm evreni bir yana bırakıp, yaşamdaki tek varlık olabildiniz mi sevdiğinizin kalbinde"...Buna benzer daha nice güzel cümlelerle süslemişsiniz yazınızı. Sizi tebrik ediyorum. Bu duyguyu tatmadan dünyadan ayrılmak, ne büyük talihsizlik olur yaşam adına.

Asi Rüzgar 
 04.11.2007 1:28
Cevap :
çok teşekkürler bu sıcacaık yorumun için. içime sevgi dolu bir his bırakıktınız. sevgiler.  05.11.2007 12:52
 

Bir yudum su verdim elimle sana..Senle yanan avuçlarımdan dudaklarına...Yaşam sensin aşk sensin ...Pınarlar çağladı yüreğimde,seninle bakan gözlerimde..Bedenim ve ruhum hep seninle...(Şiir gibi yazınıza şiir edasıyla cevap vermek istedim bilmem olmuşmu mısralarım ... nacizane)

 
 28.06.2007 13:48
Cevap :
çok hoş olmuş teşekkürler. sevgiler.  28.06.2007 16:35
 

dünyadaki ve yaşamınızdaki tüm olumsuzluklara rağmen ;ben güzelim,sen güzelsin,biz güzeliz ,dünya çok güzel diyebilirsiniz.Tüm güzellikler sizinle olsun.

izmirlim 
 17.06.2007 9:30
Cevap :
bu güzel dileklerinize içten teşekkürler. sevgiler.  18.06.2007 16:11
 

Üstat "hayalleri olmayanlar aşıkda olamaz" derdim hep. Neyi istediğini bilmeyenin hayali, hayali olmayanın umudu, umudu olmayanın keyfi, kefi olmayanın yaşama karşı aynınlık bir duruşu olamaz. Işıklar sönerse de; içerde kimse var mı bunu bilen olamaz değil mi? :)) Işıkları açık tutalım... Yüreğine, kalemine sağlık sevgili dostum Sevgi ve ışıkla Ayna

Ayna 
 11.03.2007 13:29
Cevap :
bu kadar içten bir katkıya ben teşekkür ediyorum güzel dostum sevgiler.  12.03.2007 8:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2659
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster