Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '22

 
Kategori
Alışveriş - Moda
Okunma Sayısı
24
 

Aşktan Azad Olmak

Aşk Sana değer vermeyene , Seni beğenmeyene ve Asla birlikte olamayacağını düşündüğün kişiye özlemdir.

Herkesin aşkı farklı herkesin yaşadığı farklı herkesin aşk tanımı farklıdır. Sanırım Aşk bir hastalık zor geçen ve çok sabır isteyen  bir şey . Zaten hayat hep bir sabır değil mi. Aşk  Bir imtihan ,  sabırla geçmesini ve hayatın devam etmesini izin vermek lazım. Aşk Sana değer vermeyene , Seni beğenmeyene ve Asla birlikte olamayacağını düşündüğün kişiye özlemdir.

Özledin şey  bir cisim mi , bir duygu bir mana mı . Kendi duygularıma bakıyorum da çok tuhaf hissediyorum.  bir eşya orada öyle duruyor. Evin (kalbin )  tam ortasın da , geçerken sürekli çarpıyorsunuz . İçi dışı sürekli pis , bir türlü temizlenmiyor. Pis kokuları  , tozları üzerinize , kıyafetlerinize sinmiş . Yani evin içinde yada dışında sürekli yanınızda   Bir türlü atılmıyor. İnsan böyle yaşamayı öğreniyor.

Sanırım en iyisi bir yöntem belirle ve sabırla geçmesini beklemek en güzel en azından artık gerçeği biliyorum ve kabul ediyorum

Necip Fazıl dediği gibi  Vehminde buldum seni .  Aşk insanın vehminde ( olmayan bir şeyin varlığını düşünme )  olan bir duygu yani eşya yok. Fakat eşya ya  verilen tepkiler gerçek. Tepkilerimizi ve davranışlarımızı eşya göre vermediğimizde bu hastalık iyileşmeye başlayacaktır. İlahi Aşk_ı bulmak isteyenler dışında Aşk a kimse bulaşmasın , acıdan başka bir şey getirmiyor.( karşılıklı ve zaman ile büyüyen sevgiden değil , olmayacağınıza gerçekten inandığınız aşktan bahsediyorum)

Maalesef aşk ya ilahi aşk oluyor yada acı

"Aşk, şiddetli bir muhabbettir. Fâni mahbuplara müteveccih olduğu vakit, ya o aşk kendi sahibini daimî bir azap ve elemde bırakır. Veyahut o mecazî mahbup, o şiddetli muhabbetin fiyatına değmediği için, bâki bir mahbubu arattırır; aşk-ı mecazî, aşk-ı hakikîye inkılâp eder."esini ve hayatın devam etmesini izin vermek lazım. 

 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 38
Kayıt tarihi
: 30.06.21
 
 

hayat işte ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster