Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '10

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
580
 

Aşktan korkar oldum

Yaşanmışlıklar vardır hayatımızda. Birini seversin aşık olursun; bunu ona söylersin. Kabul etmez; ama sadece dili söyler bunu. Kalbinin aslında öyle söylemediğini anlarsın; yada bunu kendince öyle algılarsın. Öyle olduğunu zannettikçe kahrolursun. Kayıp edeceğini bilir; bu kayba engel olamazsın, sert bir tepkiden korkarsın. İçinden bir ses; aslında, onunda senden hoşlandığını söyler. Böyle bir duruma geldiğinde; bunu onun istememesinin sebebini yadırgarsın.

Neden sever; neden aşık olur insan; kaybetmek için mi? Kaybedeceğini bile, bile uçurum kenarında dolaşmak için mi?

İşte bunu yaşadığım için vazgeçtim. Kendimde bir şeyleri öldürdüm. Çünkü gerçekten aşık olup birbiriyle ömürboyu mutlu olan çok nadir insan var milyarlar var çevremizde. Gerçek mutluluk aşkta değil bence; anlayışta. Uzun süren beraberlikler güven ve birbirini tamamlayabilen iki kişi arasında olur. Aşk ölür zamanla. Ama güven ve anlayış sağlamsa; mutluluğun devam eder.

Ha bugün, ha yarın ölecek, olan bir aşkı aramıyorum. İşin açıkçası artık; aşık olmaktan da korkuyorum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Önceden aşk adına çok şey yazardım okuyanları aşık ederdim yazdıklarıma:) ama aşık değildim kimseye.Şimdi aşığım kalemim suskun.Çünkü gerçek aşkı dillendiremezmiş insan anladım.Sığdıramazmış kelimelere.1 buçuk yıldır her gözlerine baktığımda yeniden aşık olduğum biriyle birlikteyim insan her baktığında gözleri dolarmı ve Allaha şükredermi onu verdiği için. Bende inanmazdım aşkın kalıcığına ama aşkı ölümsüzleştirenlerde varmış.Artık biliyorum 20 yıl geçse bile uyandığımda yanıbaşımda yatan o adama tekrardan aşık olarak gözlerimi açıcam hayata çünkü onda aşkı ölümsüzleştiren birşeyler var. Dilerim en güzel aşkı yaşar gözlerinde aşkınızı tazeleyebileceğiniz bir insan olur hayatınızda...

Büşra.. 
 13.05.2010 2:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 121
Toplam yorum
: 49
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 21.04.09
 
 

Güneş ilk aydınlığını vurduğu an yeryüzüne. Işıltı içine girer hayat. Ve bu ışıltının peşinden koşma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster