Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
254
 

Aslan burcunda ay tutulması, tutulma bireycilik ile bütünsellik arasındaki karşıtlığın imtihanı...

Aslan burcunda ay tutulması, tutulma bireycilik ile bütünsellik arasındaki karşıtlığın imtihanı...
 

11 Şubat Cumartesi günü Aslan burcunda bir Ay tutulması yaşayacağız. 03: 32 de oluşacak olan tutulma, parçalı tutulma olarak gerçekleşecek.  Parçalı tutulmalar, tam tutulmalara göre Ay'ın, Güneş ile düzleminde, Dünya'nın gölge konisine tam girmediği zamanlardır. Tutulma esnasında Ay karanlıkta kalmaz, Güneş'ten gelen ışınlar Dünya küresine çarpıp kırılma yaşarlar ve Dünya'nın gölgesi Ay'ın üzerine yansır, bu yüzden Ay kızılımsı bir renkte görülür.
 
Güneş ve Ay tutulmaları astrolojide başlangıçların, dönemlerin habercisi olan göstergelerdir. Bir harita üzerinde tutulmalar gelecek olayları şekillendiren işaretçiler olarak değerlendirilirler.
 
Ay tutulması aynı zamanda bir Dolunaydır, Ay tutulmaları kuvvetli bir karşıtlık enerjisi içerirler.
 
Her karşıtlık içinde benzerlikler taşır, bizim sadece bir yönüne odaklandığımız ya da sadece bir yönünü benimsediğimiz enerjilerin karşıtlığını oluşturan diğer kutbu ortak bir enerji alanı yaratmak amacıyla orada bulunur ve çeşitli yansımalar ile ortaya çıkarak çelişkinin diğer ucunu oluşturur. Karşıt açıların verdiği en önemli sorumluluk iki uca karşıda farkındalık geliştirebilmektir.
 
Ay tutulması, duygularımızın, arzularımızın, amaçlarımızın, isteklerimizin içsel karşıtlıklarını açıkça ortaya çıkaran etkileri çalıştıracaktır. Aslan burcunda tutulma, kendini göstermek, sahnede olmak, beğenilmek, onaylanmak, yönetmek, organize etmek, liderlik etmek isteği taşımakta. Egoların beslenmesi, üstünlük peşinde olma, takdir kazanma, hayranlık uyandırma ve kabul görüyor olmanın artan ihtiyacını ortaya sermekte. Karşıtlığının diğer ucunda  Güneş, bireyci kimliğinden uzaklaşabilen, ben merkezcilik yerine diğer merkezcilik halini almış bir yapıyı çizmekte. Kimliğin bütünselin içinde kaybolması, egonun sosyal ve grupsal bir kimliğe bürünmüş olmasını tarif edebilen çelişkinin  diğer ucu ile birlikte, Ay tutulması bireycilik ile bütünsellik arasındaki karşıtlığın imtihanı.
 
Gerçekleşecek tutulma ile birlikte, kimlik bilincinin, kendi birey anlayışının farkına varmalı ve bunu ortaya koymak adına artan güdülerimizi değerlendirmeye alarak, kendimizi ifade etmek, isteklerimizi açıkça ortaya koymak, kendi alanımızda yönetimi ele alabilmek konusunda güven duygumuzu genişletebilmeli, yok edilmemiş bireylilik sağlamak adına farkındalık geliştirmeliyiz. 
 
Açısal olarak oldukça aktif olan tutulma haritasında Ay, Satürn ve Uranüs arasında uyumlu açı var. Geleceğe yönelmiş, yenilikçi, değişimlere açık bir dönemde olduğumuzu gösteren bu açı kalıbı, değişimin karşı konulamaz bir şekilde hayatlarımıza akacak olduğunu göstermekte. 
Haritalarınızda tutulmanın üzerinde gerçekleştiği ev konularını tespit ederek bu karşıtlığın hayatınızda en çok yansıma bulacağı alanları tespit edebilirsiniz.
 
Ülkemiz haritası üzerinde tutulma haritasına baktığımızda, tutulma derecesinin natal haritanın 5. evinde bulunan Jüpiter' e kare açı yapmakta olduğu görülmekte. Burada bir  T-kare oluşumu yaratan tutulma, Türkiye natal haritasında 6. ev ve 10. ev yöneticisi olan jüpiter'in apeks noktası haline getirmiş. Bu durum hükümet, devlet liderleri, yönetici konumundaki kişiler, ülkenin dış ülkeler önünde itibarı, askeri ve güvenliğe ait tüm birim ve kurumlara ait konuların ön plana çıkacağını, bu konumdaki kişiler ve kurumların üzerinde tutulmanın önemli etkide olacağını göstermekte.
 
Türkiye natal haritasının 5. evinde bulunan ve tutulma haritasında apeks haline gelen Jüpiter aynı zamanda natal 1. evin yücelme yöneticisi olarak halkın bütününü de temsil etmekte. Bu durum gerçekleşecek tutulmanın etkilerinden halkın bütününün oldukça direkt olarak etkilenecek olduğunun bir önemli göstergesi. Apeks noktası olan Jüpiter retro hareketini sürdürmekte. Tutulma derecesi ile oluşan T-kare açı kalıbı, ülkenin önümüzdeki günlerde mali kaynaklar, parasa konular, ekonomik durumu, bankacılık ve finans kuruluşları, alacaklar, borçlar, faiz oranları ile ilgili zorlayıcı bir dönem içinde olacağının işaretçisi.
 
Sevgi ile...
Dilâra B. Efeoğlu
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 100
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 615
Kayıt tarihi
: 25.04.16
 
 

Dilâra Başar Efeoğlu sayfanın içeriğini oluşturan Felsefe, Ezoterizm, Spiritüalizm ve Astroloji a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster