Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Şubat '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
831
 

Aslan burcunda ay tutulması ve burçlara göre etkileri

Aslan burcunda ay tutulması ve burçlara göre etkileri
 

11 Şubat tarihinde 22 derece Aslan burcunda saat 03:32’de yarı gölgeli bir Ay tutulması gerçekleşecek. Ay tutulması, Dünyanın Ay ile Güneş arasına girmesi olayına denir. Ayın dünyanın gölgesine girmesi ile Güneşten aldığı parlaklığı kaybetmesi neticesinde görülür. Ay tutulması, dolunay zamanında ve ayın düğüm noktalarına yakın olması durumunda meydana gelir. Bu tutulma Avrupa, Asya’nın bir bölümü, Kuzey-Güney Amerika, Pasifik-Atlantik-Hint Okyanusları, Antarktika’dan gözlemlenebilecek. 
 
Tutulmalar hem bireysel hem de toplumsal anlamda değişim rüzgarlarını getirir ve güvenli bölgemizden çıkmamız, değişip dönüşmemiz için zorlar. Tutulmaların etkileri 6 aydan 1 seneye kadar yayılabilir, ya hemen etkisini gösterir veya kişisel ya da ülke haritalarındaki dereceleri tetiklediğinde etkileri ortaya çıkar.
 
Aslan-Kova aksında gerçekleşecek olan bu tutulma genel anlamda çocuklar, sanatçılar, liderler, yöneticiler, ünlüler, elçiler, altın piyasaları, borsa, eğlence yerleri, spor klüpleri ve sporcular, hobiler, doğal felaketler, yüksek teknoloji, keşifler, elektrik, arkadaş grupları, dernekler, toplumsal isyanlar ve başkaldırılar, ekstrem sporlar ve sporcular gibi temaları vurgulayacak.
 
Haritada Ay-Satürn-Uranüs arasında ateş burçlarında büyük üçgen açı kalıbı mevcut. Bu bağlamda, tutulma ile ilgili olan olayların etkileri hızlı sonuçlanacak ve enerji akışı kolay akacaktır. Geçmişimizin bize sıkıntı veren ve bugünümüze yansıyan olumsuz etkilerinden özgürleşme fırsatını elde edebiliriz. Hayatımıza bu bağlamda reform getiren enerjiler söz konusu olabilir. Eskiyi bırakıp yeniye yer açma cesaretini bulabiliriz. Ayrıca, bazı konularda hiç beklemediğimiz sürprizli durumlar oluşabilir. Bu tutulma, bizi adeta değişim için yerimizden kalkmaya ve kendimiz için aksiyon alıp girişimde bulunmaya davet ediyor. Jüpiter’in tutulma ile olan pozitif kontağı iyimser duygular içine girmemize, yapmak istediğimiz işlerde cesur, azimli ve atak olabileceğimize işaret ediyor. Hedeflerimizde ve planlarımızda kendimize güvenmemizi sağlayarak yeni fırsatlarla karşılaşmamıza da yardımcı olabilir. Harita da zaten Jüpiter’in yönettiği Yay burcu da yükselmekte. Yeni ufuklara, diyarlara ve felsefelere yelken açma zamanı gelmiş olabilir.
Öte yandan, haritada Pluto-Uranüs-Jüpiter arasındaki öncü burçlarda t-kare açı kalıbını da unutmamak gerek. Yani, bu güncel sıkıntıların ve gerilimli durumların hala devam ettiğini lakin inisiyatif alıp gücümüzü özgür irademizi kullanırsak bir çıkış yoluna ve çözüme de işaret ediyor.
 
Dolunay Regulus ve Sualocin sabit yıldızlarıyla etkileşim içinde. Bu yıldız Mars-Jüpiter doğasında olan Kraliyet yıldızlarından biridir. Aslan’ın kalbi ve Kuzeyin nöbetçisi olarak bilinir. Regulus şiddet, yıkıcılık, intikam, hapis gibi negatif etkileri sahip olan ama öte yandan, büyük başarı,güç ve bağımsızlık da getiren bir sabit yıldızdır. Var olan gücümüzü ve başarımızı kötü yere kullanmazsak, kibirlenmezsek ve egomuzun tuzağına düşmezsek bize getirileri inanılmaz olacaktır. Pençelerimizle değil, yüreğimizle hareket etmeliyiz. Sualocin ise; Delphinus (Yunus) takımyıldızında Yunus’un başında yer alan Satürn-Mars doğasında bir sabit yıldızdır. Neşe, zevk, eğlence, spor, seyahat ve dini konuları temsil eden bir yıldızdır. Aynı zamanda, nankörlük ve avlanmaya sevmek ile de ilişkilendirilir.
 
Türkiye açısından bu tutulmanın etkisine baktığımızda haritanın 3-9 aksını çalıştırdığını görüyoruz. Yani her türlü iletişim, ulaşım, gazeteler, gazeteciler, komşu ülkeler, öğrenciler, cadde ve sokaklar, göçmenler, yabancı ülkeler, büyük elçiler, deniz trafiği, yolcular, din ve inançlar, hukuk ve yasalar,üniversiteler, akademisyenler, yayıncılar ve yayınevleri konuları gündeme gelebilir. Tutulma haritamızın natal Neptün’ü ile sıkı kavuşumda ve transit Jüpiter’de natal Merkür ve Satürn’ü tetiklemekte. Uranüs de Jüpiter ile olan karşıt açısıyla bu görünüme destek veriyor 11. evden. Bunlara ek olarak, 10. evde Koç burcunda Mars-Venüs kavuşumu da mevcut. Bu bağlamda, toplum düzenini kontrol eden hali hazırdaki iktidar partisine karşı muhalif sesler daha çok yükselebilir. Adalet ve yargı sistemindeki aksaklıların düzeltilmesi ve giderilmesi bakımından toplumsal istekler, sorgulayışlar ve başkaldırılar görülebilir. Bu muhalif sesler daha çok yeni Anayasa ve buna bağlı olarak Başkanlık sistemi ile ilgili olabilir daha çok. Ayrıca, yine din ve inanç konuları bağlamında tartışmalar da görülecektir iki kutup arasında. Gazetecilere, gazetelere ve akademisyenlerin yine göz altına alınması ya da kimilerinin serbest bırakılması da –alıştığımız üzere- Türkiye’yi meşgul eden ve gündemde olacak konular arasında gözüküyor yine. Bunlara ek olarak, ekonomi ve finans bakımından zorlayıcı görünüm var. Piyasalarda dalgalanmalar ve kayıplar görülebilir.
Sağlık bakımından ise; kalp hastalıklarına, tansiyon, çarpıntı, sırt ağrıları, kaburga ile ilgili rahatsızlıklara, gözlerde ağrı ve salgın hastalıklardan doğan yüksek ateşlere sebebiyet verebilir. Tutulmanın Uranüs ile olan kontağı kalp krizlerinde de artışlara yol açabilir. Buna ek olarak, tutulmanın hastalık noktası Balık burcuna düşmekte. Ayaklar ile ilgili rahatsızlıklar, soğuk algınlıkları da görülebilir. Bunun yanı sıra, Kova burcu rahatsızlıkları olan bacak, bilek gibi uzuvlarda oluşacak hastalıklar ve kanı bozan dolaşım sorunları da görülebilir.
Astrologlar doğum haritasını çıkarırken yükselen burcu(ascendant) referans noktası olarak alırlar ve günlük, aylık, yıllık yorumlarını bu yükselen burç üzerinden yaparlar. Bu nedenle, yapılan yorumları bu burç üzerinden takip ederseniz daha doğru sonuçlara ulaşırsınız. Öte yandan, bildiğiniz gibi en önemlisi ise sadece size ait olan biricik doğum haritanızdır. Burada yaptığım yorumların çok genel yorumlar olduğunu aklınızdan çıkarmayınız. Sadece genel bir fikir edinmenize yardımcı olur.
Tutulmanın Burçlara Olan Etkisi
 
Koç ve Yükselen Koç: Aşk dünyanızla ilgili olumlu/olumsuz beklenmedik durumlar meydana gelebilir. Çocuklarınız başarıları sizleri sevindirebilir ya da çocuklarınızın problemleriyle daha çok ilgilenmek durumunda da kalabilirsiniz. Yeni bir hobiye başlama kararı alabilirsiniz. Spor yaparken kendinizi çok zorlamamanızı tavsiye ederim. Para konularında çok eli açık davranma eğiliminde de olabilirsiniz.
 
Boğa ve Yükselen Boğa: Bu tutulma ev ve yuvanıza ait konuları mercek altına alıyor. Yeni bir eve taşınma, mülk sahibi olma ya da evinizi yeniden dekore etme konuları gündeme gelebilir. Mülk sahibi olmanız aileden gelecek olan miras ile de mümkün olabilir kimi Boğalar için. Ebeveyn ve ailenizle olan ilişkiler de vurgulanıyor.
 
İkizler ve Yükselen İkizler: Genel anlamda iletişimsel temalar bu tutulmayla hayatınıza yansıyor. Kardeşler, yakın akrabalar, komşularınızla olan ilişkiler ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra, çokça seyahat yapma fırsatını da elde edebilirsiniz. Yeni bir anlaşma ya da kontrat imzalama konusu da gündeme gelebilir.
 
Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bu tutulma genel olarak maddi ve manevi değerlerinizle ilgili bir dengeyi tutturmayı ve yenilenmeyi ortaya çıkarıyor. Yeni bir beslenme alışkanlığı benimsemeniz ya da diyete girmeniz de olası gözüküyor.
 
Aslan ve Yükselen Aslan: Bu tutulma burcunuzda gerçekleştiği için en çok etkiyi alan kişisiniz. Bu tutulma sizi genel anlamda değişmeniz için zorlayacak, bu değişiklik dış görünüşünüz, genel imajınız ile alakalı da olabilir yahut manevi anlamda bir değişim de olabilir. Gerçekleşmesini istediğiniz şeyler için aksiyon alarak elinizi taşın altına koyma cesaretini bulabilirsiniz.
 
Başak ve Yükselen Başak: Genel olarak bu tutulma içinize dönerek, isteklerinizi, planlarınızı ve amacınızı gözden geçirme fırsatını sunuyor size. Şifa çalışmaları yapmak için de uygun bir dönem. Hastane ve kapalı yerler ile ilgili durumlar da söz konusu olabilir. Gizli düşmanlara dikkat!
 
Terazi ve Yükselen Terazi: Genel anlamda bu tutulma sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizi vurguluyor. Maddi anlamda hala sıkıntılar mevcut ya da ortaya çıkabilir. Amaçlarınızla ilgili aksiyon alma kararı vermeniz gerekebilir artık ve bununla ilgili olarak özgür iradenizi ortaya çıkarmalısınız.
 
Akrep ve Yükselen Akrep: İş ve kariyer konularını gündeme taşıyor bu tutulma. Bu anlamda, iş hayatında bir yükseliş ve terfi söz konusu olabilir ya da bir iş değiştirme de gündeme gelebilir. Üst mevkideki kişilerden destek alma fırsatları da oluşabilir.
Yay ve Yükselen Yay: Bu tutulma eğitim, seyahatler ve hukuksal konuları ön plana taşıyor. Yeni bir eğitim almak mümkün olabilir, çokça yurtdışı seyahatleri yapabilirsiniz ya da başka bir yere taşınma kararı da alabilirsiniz. Bakış açınızı ve ufkunuzu genişleten yeni deneyimler yaşayabilirsiniz.
 
Oğlak ve Yükselen Oğlak: Bu tutulma uzun bir süredir yaşamakta olduğunuz derin dönüşümleri daha da vurgulayabilir ve artık nihayetlendirme aşamasına taşıyabilir. Yaşadığınız hem maddi hem manevi krizler için çözüm fırsatları karşınıza çıkabilir. Ortak kazanımlarınız ile alakalı gelişmeler de gündeme gelebilir. Büyük ya da küçük cerrahi işlemler yaşayabilirsiniz.
 
Kova ve Yükselen Kova: Evlilik, ortaklık ve açık düşmanlarınız gibi konuları vurguluyor bu tutulma. Kimi Kovalar evlenebilir, kimileri de boşanma yaşayabilir. Keza yeni ortaklıklar kurulabilir ya da sonlandırılabilir. Genel anlamda davalar ve antlaşmalar ile alakalı durumlardan sonuçlar alınabilir.
 
Balık ve Yükselen Balık: İş ortamınız ve günlük rutininizle ilgili değişimlerden geçebilirsiniz. Bu tutulma sağlığınıza vurgu yapıyor, belki bir check-up yaptırma zamanı gelmiş olabilir. Sağlık problemleri de yaşanabilir. Bir evcil hayvan evlat edinebilir ya da var olan evcil hayvanınızın sağlık durumuyla ilgilenmeniz gerekebilir.
Güç ve cesaretle,
 
Burçin Borazan Tezay

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 464
Kayıt tarihi
: 22.07.15
 
 

14 Mayıs 1975'te İstanbul'da doğdum. Güneş burcum Boğa, yükselenim Aslan ve Ay burcum ise Yengeçt..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster