Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
853
 

Aslında elmas sıkıştırılmıış kristalize karbondur!

Aslında elmas sıkıştırılmıış kristalize karbondur!
 

Uzun zamandır yazmıyordum; bir kaç yazıma aldığım linç düzeyindeki eleştiriler beni biraz soğuttu yazmaktan; ama eleştiriler linç düzeyinde bile olsa, bireylerin kendilerini yansıtmalarıdır. Herkes düşüncelerini ifade etmekte özgür olmalıdır, bende kendi özgürlüğümü devam ettirme kararı aldım. Daha güçlü bir zihin yapısıyla geri geldim!

Bir yabancı dil sınavına girdim, çeviri bölümündeki bu yazıyı çok beğendim, bu konu hakkındaki düşüncelerimi paylaşmak istedim; uzun bir aradan sonra...

Elmasların muhteşem güzelliği insanları etkiliyor; kadınları, kadınları etkilemek isteyen erkekleri, bu arada müstesnalar mutlaka olacaktır, asıl değerlerin, yürekte olduğunu bilenler gibi örneğin!

Aslında elmas sıkıştırılmış kristalize karbondan başka bir şey değilmiş!

Ben bunu yaşamımızda nelere değer verdiğimizi, çok değerli sanıp, kişiliğimizi, onurumuzu uğrunda harcadığımız, kendimizi boş yere üzdüğümüz, sıkıştırılmış kristalize karbon olan, riyakar, açgözlü, küçük küçücük çıkarlarının esiri olmuş ama fiziksel özellikleri itibarıyla çok hoş, güzel ya da yakışıklı olup, sadece bu yönleriyle aşırı ilgi ve sevgi gören bazı insanların elmas zannedilip, kristalize karbon olduklarını anladığımızda da çok geç olduğunu gözlemliyorum.

Sevgi, ilgi, şefkat, yüreği pırıl pırıl, beyni ile yüreği bir, düşündüğü ile yüreğinden geçeni bir ama görünüşü elmas gibi değilde kömür ya da sıkıştırılmış kristalize karbon gibi olan kişilere verilmez. Bunlar çantada keklik gibi algılanır, iyi yüreklere bunu yapmamalıyız, gerçek güzellikleri farketmek için çaba göstermeli, derinleştikçe güzelleşen, güzelleştikçe saflaşan bu güzel insanları, kadın ya da erkek tanımaya, anlamaya, sevmeye adım atmalıyız.

Nasrettin Hoca'nın üzerindeki kürkü olmasa , sevmeyecek, ilgi göstermeyecek miyiz? Ye kürküm ye mi?

Özü sözü bir, gösterişsiz insanlar aslında gerçek elmaslar sizlersiniz, güzelleşin, altın kalpleriniz sizi layık olduğunuz ilgi ve sevgiye ulaştıracaktır.

Sevmek, sevilmeye gerçekten layık olanı sevmek yaşamın anlamıdır!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Tanju gerçek sevgi işte böyle bir şey, görünüş bir aldatmaca olabilir herzaman, ama yürekteki gerçek sevgiler, dostluklar aldatmaz asla, ama etrafımızda da kristalize karbondan çok kişiler de var, işte asıl mesele bunları ayırabilmekte. Seni buralarda yazılarınla görmek ne güzel, kendine iyi bak en derin sevgi ve saygılrımla..

Mehmet EREN 
 10.05.2007 7:41
Cevap :
Çok teşekkür ederim,benim duyarlı ve altın kalpli arkadaşım.  10.05.2007 23:26
 

Şimşekler çakıyordu. Parlayan gökyüzünde birbirinden ilginç şekiller ortaya çıkıyordu. Muhteşem bir görüntüydü. Kuruyan toprak başını gökyüzüne çevirmiş bir damla suyun tenine dokunması için yalvarıyordu adeta. Gümbür gümbür gürleyen bulutlar, yavaş yavaş sönen maytaplar gibi şimşekleride aldı götürdü. Toprak umutsuzca baktı arkasından, gürültüsüyle yeri göğü inleten ve müthiş bir gösteri yapan fakat bir damla yağmur yağdıramayan şimşeklerin ardından. Sonra yavaş yavaş sessizce karardığını hissetti havanın. Tam umudunu kestiği anda aniden bir damlanın çatlayan tenini ıslattığını farketti. Başını gökyüzüne çevirdiğinde gösterişsiz bir karaltının bütün cömertliği ile sularını aşağıya indirdiğini gördü. Ne bir şimşek çakmış nede gök gürlemişti. Sadece yağan yağmurun şiddetli sesi duyuluyordu. Bir müddet sonra ortalığa ıslanmış mis gibi bir toprak kokusu yayılmıştı./ Evet Tanju Hanım; verdiğiniz çarpıcı örneklerle,gümbür gümbür döndünüz aramıza. Özlemişiz sizi. Sevgilerimle

Metin Özkaya 
 10.05.2007 1:42
Cevap :
Ne kadar rafine ve özel bir insansınız siz böyle,ne kadar teşekkür etsem azdır,kendimi çok iyi hissetmeme neden olduğunuz,güzel yüreğiniz için çok sağolun, varolun.Sizi gönül dostum ilan edebilirmiyim?  10.05.2007 23:28
 

Tıpkı gereğinden fazla değer verilip abartılan bazı kişiler gibi demek ki elmas da...Güzel bir benzeştirim..Kaleminize sağlık...sevgiler.

Sema CURUK 
 10.05.2007 1:26
Cevap :
Çok teşekkür ederim sizin güzel yüreğinize sağlık,mutlu olmama neden olduğunuz için sağolun.  10.05.2007 23:30
 

Sıkıştırılmış da olsa değerli. Bunu kabul etmek lazım. Ancak elmasdan daha değerli şeyler olduğunun bilincinde olmak önemli. Sağlıcakla kalın.

Gülün içinden 
 10.05.2007 1:02
Cevap :
Aslı kömür,verilen değer gereksiz düzeyde fazla,asıl hakedenleri gölgede bırakmayalım,mecaz aslında, kıssadan hissedir.Elmas yalnızca bir yanıltmacadır,işin özüyle ilgilensek bu kadar doyumsuz,açgözlü,ve yalnız bir toplum olmayız gibi geliyor,ama dediğim gibi özgürsünüz,yoruma ,eleştiriye açık bir arena bu!!!  10.05.2007 23:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2012
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster