Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Ocak '14

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
866
 

Aslolan tepkidir!

Aslolan tepkidir!
 

Aslolan Tepkidir!


Tekâmül yolculuğunda mükemmelleşerek, ilahi sevgiliye layık olma ve O’na kavuşma arzusunda olan her bir ruh dünyevi yaşamın sayısız imtihanlarından geçmek üzere beden bulur.

İster reenkarnasyon teorisinin varsaydığı gibi defalarca bedenlensin ister bu dünyaya tek bir defa gelsin, ona yaratıcı tarafından hediye edilmiş olan cüzi irade ile külli iradeyi ifade eden kozmik plan her daim etkileşim halindedir.

Ve ister ruh yolunu doğmadan önce kendi seçmiş olsun ister ona tekâmülü adına bahşedilmiş olsun, bu dünyaya merhaba dediği anı temel alan “doğum haritası”, ruhun dünyevi olan ile etkileşimini ve bu dünyada sergileyeceği temel kişilik yatkınlıklarını eşsiz bir şekilde ortaya koyar.

Ancak unutulmaması gereken, ruhun konumunun her zaman doğum haritasından daha üstün bir yerde olduğudur. Çünkü bir birey doğum haritasının olumlu ve nefse ilişkin olumsuz yönlerine dair farkındalık kazandığında ve de özgür iradesini etkin kullandığında, zaman içinde doğum haritasının vaat ettiği olumlu potansiyelleri sadece aktive etmekle kalmayıp, aşkınlığa da ulaşabilir.

Velhasıl-ı kelam, bir bireyin doğum haritasının vaat ettiklerinden daha önemli olan, onun bunlara ilişkin “tutum”u ve hayatındaki etkilere karşı “tepki”sidir!  

 Barış ÖZKIRIŞ

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3858
Kayıt tarihi
: 27.01.12
 
 

25 Ocak İstanbul doğumludur. Alman Lisesi'nden mezun olduktan sonra başladığı lisans eğitimini İs..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster