Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Haziran '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
195
 

AST genç oyuncularına büyük alkış

AST genç oyuncularına büyük alkış
 

Ankara Sanat Tiyatrosu, Ankara ile bütünleşmiş, adeta başkentin olmazsa olmazlarından bir mekan.Türkiye’de tiyatronun önemli yapı taşlarından bir sanatevi. Bugüne kadar yetiştirdiği binlerce tiyatrocuyla Türkiye’nin gurur kaynağı… Ankara’ da sıcak bir mekanın adresi. Sanatla dostluğun  harmanlandığı bir kurum. Kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan seyircisini bir aile gibi gören, özel bir tiyatro …

40 yıldır Geleneksel Amatör Tiyatro kursu açarak, genç yetenekleri sahnelere hazırlıyor. Bu anlamda, Haziran 2016 tiyatro alanında yeni gençlerin seslerini duyurmaları, yeteneklerini sergilemeleri , sahnenin tozunu yutmalarına vesile oldu. Özgür Avcu yönetmenliğinde ,’’5 Kısa Oyun ‘’ adıyla sahneye konulan oyunda yer alan oyuncu kadrosu şöyle:

 Asya Nur Hasgül, Ceyhun Acarsoy, Ezgi Bakan, Arca Yılmaz, Tayga Yalın Yıldırım, Aysu Varlı, Hayal Emra Yiğit, Nazlı Yılmaz, Berfin Keleş , Gökçe Taştan ve  Ece Mutluay  .

Toplumun bir çok kesiminden bir çok olayın iç içe geçtiği oyunda, müzik, dans  ve güzel enerjili, yetenekli 11 genç vardı. AST’ nin 15-18 yaş grubu genç yıldızları, sanatın hak ettiği yeri bulamadığı bu ülkede, tiyatro aşkıyla yılmadan yola devam eden değerli gençlerimiz…

Türkiye’nin tiyatroya, tiyatrocuya, kendini tiyatroyla ifade eden bireylere de ihtiyacı olduğu gerçeğiyle , tıpkı seyircinin hiç susmadan dakikalarca alkışladığı gibi, bizde kendilerini kutluyor, emeklerine alkış tutuyoruz.

Ayperi Ferda Oral /Eğitimci Yazar

facebook/ Ayperi Ferda Oral 

                                                                              

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 95
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 5934
Kayıt tarihi
: 06.02.13
 
 

Hacettepe Üniversitesi  İngiliz Dil Öğretmenliği mezunu Ayperi Ferda Oral, üstatlardan, Metafizik..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster