Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '13

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
14152
 

Astrolojiye göre günler, burçlar ve bitkiler

Astrolojiye göre günler, burçlar ve bitkiler
 

Bir işe başlıyorum, hangi gün başlayacağı? Hangi gün bana şans getirir? Hangi gün işim rast gider? Pek çoğumuzun aklından geçer ama dile getiremeyiz. Dile getirenlerimize ise pek çok öneri gelir, kafalarımız karışır. Oysa bilsek ki her günün bir yönetici gezegeni var ve işimizin yolunda gitmesi için bize yardımlarını bizden esirgemiyor(Allah’ın izini ile), o zaman içimiz rahat önümüze bakarız. Evet! çalışmak ve istemek başarının yarısıdır. Gene de insan efsunlanmış bir şey bekliyor. Allahtan yardım isteyip, işimize dört elle sarılıp bir de gününü tutturduk mu? Değmeyin gitsin! İşte bunun için biraz tiyo vermek istedim. Umarım beğenirsiniz!
PAZARTESİ
Yönetici: Ay, Ay zihni temsil eder ve zihinde; düşünceler, duygular, tutkular, sevinçler, üzüntüler bulunur. Ay, zihnimizi karıştırır.
Yönetici Burcu: Yengeç
Bitkisi: Turunçgiller
Yapabileceklerimiz: Aile ve eğitimle ilgilidir. Bugün alınan kararlar daha kesin ve güçlüdür. Pazartesi günü limonata yapmak ve ikram etmek ağız tadı, neşe, iç temizliği için iyidir. Evin içinde limon kabuğu yakmak eskiden gelen endişe, huzursuzluğa son vermeye yardımcı olur.
SALI
Yönetici: Mars, haliyle de sürtüşmelere bayılır. Savaşlar, kavgalar, gerginlikler Marsın işidir. Toplantıya uygun bir gün değildir.
Yönetici Burç: Koç ve Akrep
Bitkisi: Kekik, Anason, Muz
Yapabilecekleriniz: Salı eve muz almak bereketi destekler. Kekik tütsüsü kişiye rahatlama sağlar. Rekabet edeceğimiz şey için olumlama yapmaya uygun gündür. ‘’ Ben güvendeyim, yaptığım işi sevgi ile yapıyorum, ben başarıya sahibim’’ gibi olumlamalar yapabilirsiniz.
ÇARŞAMBA:
Yönetici; Merkür anlama, düşünme, bilgilenme, danışmanlık, hatırlama gibi fonksiyonları simgeler.
Yönetici Burcu; İkizler ve Başak
Bitkisi: Adaçayı
Yapabilecekleriniz: Çarşamba günü atılan adımlar daha sağlam olur. Yeni işe başlamak için uygundur. Diyete başlamak için uygun bir gündür. İletişim ve düzenleme yapılacaksa Çarşamba gününü seçilebilir. Evrak takibi ve banka işleri yapılabilir. Çarşamba günü adaçayı içmek zihni kuvvetlendirir, kaygıları sona erdirir. Bilgelik bitkisi olan adaçayı ile tütsü yapmak başarıya yardımcı olur. Olumluluğu arttırır.
PERŞEMBE
Yönetici; Jüpiter. Jüpiter bilgeliği temsil eder. Öğretir, şansı, ruhsal konuları, manevi değerleri temsil eder.
Yönetici Burcu; Yay
Bitkisi; Defne Yaprağı, Nar
Yapabilecekleriniz; Perşembe günü aşırı rahatlama etkisi ile kontrol kaybedilir. Defne yaprağı tütsüsü zihni toparlar. Dilekleriniz kolay gerçekleşir. Meditasyon yapmak için uygun bir gündür. Bilgi edinmek için Perşembe uygundur. Eğitim, işe başlamak iyi sonuçlar verir.
CUMA
Yönetici; Venüs
Yönetici Burcu; Boğa ve Terazi
Bitkisi, Fındık, nane
Yapabilecekleriniz; güzelliklerle ilgili işler, estetik ameliyatlar olumlu sonuçlanır. İlişkiler, güzellik ve para ile ilgili işler çabuk netleşir. Cuma günü fındıkkabuğu yakmak, tütsü yapmak, nane çayı içek olumsuzluklara iyi gelir.
CUMARTESİ
Yönetici; Satürn ve Uranüs. Satürn engelleri temsil eder. Uranüs değişimleri temsil eder. İş başvuruları için zor gündür.
Yönetici Burcu; Oğlak ve Kova
Bitkisi; Yenibahar, kuş üzümü, kişniş, karanfil, kabak
Yapılabilecekleriniz, değişim yapmak istediğimiz şeyleri bu güne taşımakta fayda var. Manevi bir gündür. Gelecek korkumuzdan arınmak için uygun gündür. Yenibahar, kişniş, karanfil tütsüsü yapmak yeniliklerin kolayca hayatımıza girmesinde yardımcı olur. Bina temeli dahil bu günde uygundur. Cebinde, çantasında karanfil taşıyan parasız kalmaz. Mor kese yapın (kendiniz yapın, emek harcayın), iyi dileklerinizle yaptığınız keseye karanfil koyun. Bu keseyi çantanızda taşıyın. Kabak tatlısı yapın, ikra edin bereketiniz artsın.
PAZAR
Yönetici: Güneş. Güneş bizi yeniden yapılandırır, enerji verir. Uyanışı temsil eder, hayata dair ilham verir.
Yönetici Burcu: Aslan, Yay
Bitkisi: Tarçın, ceviz, badem
Yapabilecekleriniz; tatil planlamak için uyun bir gündür. Tarçın tütsüsü yakarsak maddi sıkıntılarımın bize verdiği yükten kurtulup, bolluk, bereket duygusuna yönelebiliriz. Tarçın kokusu mutluluk hormonumuzun salgılanmasına yardım edecektir. Evin her yerinde tarçın tütsülemek, evinizin enerjisini düzenler. Pazar günü mutfak masanızın üzerine ceviz koyarak bereket çağırabilirsiniz. Etkiyi arttırmak için ayna yardımı ile yansımasını sağlıya bilirsiniz. Masanızdan cevizi eksik etmeyin. Mutfağa koyduğunuz ayna sayesinde bereketi de bulaşığı da arttırırsınız. Yemek yenen evde bereket olur. Evinize gelen herkese ikramda bulunun. Rızkı paylaşmak rızkınızı arttır.
Bu yazıyı Nuray Sayarı’nın ‘’ İçindeki Gücün Sırrını Keşfet’’ adlı kitabından paylaştım. Olumlamaları ve ritüelleri paylaşmaya devam edeceğim. Daha fazla bilgi için bu kitaba sahip olmalısınız. Ben keyifle okudum, sizlerle de paylaşmak istedim. Yapmaktan zarar gelmeyecektir, manevi olarak kendimizi iyi hissedersek hayatı kolay göğüsleriz diye düşünüyorum.
Hayatta her işin kolay gelmesi dileği ile…


 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 781
Toplam yorum
: 112
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 3852
Kayıt tarihi
: 23.09.12
 
 

16- 06- İstanbul'da doğdum. Tatbiki Güzel Sanatlar Tekstil Ana sanat dalı Moda tasarımı bölümünde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster