Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 

16 Mayıs '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
7501
 

Astsubaylara borcunuzu ödeyiniz

Astsubaylara borcunuzu ödeyiniz
 

Genelkurmay Başkanlığının 4 mayıs 2012 tarihinde Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’ne verdiği muhtıranın üzerinden 15 gün geçti. Sosyal medyada adeta deprem etkisi yapan “Astsubaylarpesdedi” hareketi amacına ulaşmış olacak ki, Genel kurmay Başkanlığı 14 Mayısta internet sitesindeki muhtıra niteliğindeki bildiriyi kaldırarak yerine daha yumuşatılmış bir üslupla ilk bildirinin 5 ve 6 ncı maddelerini tekrar yayınlanarak sanki Astsubaylara yeni bir hak veriliyormuş havası yaratılmaya çalışıldı.

Ancak; Astsubaylar başından beri beklemekte oldukları Genel kurmay Başkanlığının  “tehlikeyi savuşturma” operasyonu karşısında bu sefer daha dikkatli olduklarından oyuna gelmediler.

Ardından kendilerine Uzman Jandarmalardan, Uzman Çavuşlar Derneğinden, hem sosyal medyada hem de fiili destek geldi.

Bu hareketin ister istemez siyasi gelişmeleri olacaktı. Bir anda sosyal medyada, hak arayan Polisler baş göstermeye başladı. Tehlikeyi fark eden Emniyet Genel Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı aracılığıyla personeline asgari 500.- azami 1.600.- TL iyileştirme kararnamesini hazırlayarak Başbakanlığa gönderdi.

Polis kardeşlerimiz bize teşekkür mesajları atarak “Sağ olun sizin sayenizde istediklerimizi aldık.” Diyerek memnuniyetlerini belirttiler.

İçişleri Bakanlığı tehlikeyi savuşturdu ama, Genel Kurmay Başkanlığının  tehlikeyi savuşturduğu söylenemez. Gnkur. Başkanlığının tehlikeyi savuşturabilmesi için ortada ödemesi gereken bir bedel durmaktadır. İşte bu noktada nefislerine yenilen bencil, kendilerinden başka kuş tanımayan Karahgah Subayları büyük bir direnişe geçti.

“Vermeyiz de vermeyiz.” Diye ayak diremeye başladılar.

Sayın Genelkurmay Başkanım.

Şunu artık açık ve net olarak bilmelisiniz. İş emekli astsubayların işi olmaktan çoktan çıkmıştır. İş kendi iç işinizdir. Zira Astsubaylar ve Uzman çavuşlar. İleriye baktıklarında bizleri görmektedirler.

“Biz onların geleceğiyiz. “

Hiçbir varlık kendi geleceğini güvence altına almadan kenara çekilmez.

Bu işi herhangi bir şekilde halletmek sizin göreviniz. Halletmediğiniz takdirde hiç beklemediğiniz olaylarla karşı karşıya kalacaksınız.

Kıtalarda birlik komutanlarının personele yaptıkları baskılar, umutları kalmayan insanlar için bir şey ifade etmemektedir. Her şeyi göze almış olduklarını görmeniz gerekmektedir. Artık işin içinde sadece personeliniz değil onların eş ve çocukları ile aile efradı da bu işe dahil olmuş bulunuyorlar.

Yani karşınızda yarı asker, yarı sivil bir direniş bulunmaktadır. Zaman geçtikçe bu direnişe halkta dahil olacaktır. Zaten şimdiden TV kanalları, Sanatçılar, Yazarlar destek vermeye başlamışlardır. Her geçen gün ve saat aleyhinize çalışmaktadır.

Sonuç olarak atacağınız adımlarla; TSK lerini yeni bir konsept yapıya kavuşturan, ya da içeriden bölüp parçalayan kişiler olarak tarihe geçeceksiniz.

Tarihe nasıl geçmek istediğinize siz karar verin. Sorumluluk size ait.

Türkiye Büyük Millet Meclisine sesleniyorum.

Yasa yapmak sizin görevinizdir. Astsubayların intibakları ile ilgili yasayı çıkarmak sorumluluğunuz vardır. Bu yasa Genel Kurmay Başkanlığının inisiyatifine bırakılmayacak kadar vahimdir.

Bugün bu yasayla vesayet altında olmayan özgür, kendi kararlarını kendisi alan meclis olma özelliğine kavuşacaksınız. Aksi takdirde, içinde bulunduğunuz meclisinde diğerlerinden bir farkı olmadığı beyinlere kazınacaktır.

Şike davasında bütün partiler bir Araya gelerek hazırladığınız kanunu üç günde çıkardınız. Şimdi sıra sizin güvenliğinizi sağlayan halkın bağrından çıkmış, çektikleri ızdıraplar sel olmuş evlatlarınızın sorununu çözmekte.

Sayın Başbakanım,

Astsubaylar sosyal medyada gösterdikleri performans ile elinize büyük bir fırsat vermiştir. Astsubaylar ne yazık ki artık kendi amirleri tarafından kendilerine giydirilmek istenen gömleği giymek istemiyorlar.

Kendi özlük haklarının Genelkurmay karargahındaki birkaç rütbelinin inisiyatifinde olmasını istemiyorlar.

Özlük hakları konusunda masanın bir tarafında temsilcilerinin bulunmasını istiyorlar.

Gelinen noktada inisiyatif artık sizdedir.

Çalışanların yasalar çerçevesinde kendilerini temsil etme hakkı mümkün değildir. Ya 4688 sayılı yasada değişikliğe giderek bunu sağlayınız veya Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’ı muhatap alınması konusunda derneğin kuruluş amaçları maddesini değiştirerek yetkilendiriniz.

Önünüzde tarihi bir fırsat bulunuyor. Ya tarihe demokrasi kahramanı bir başbakan olarak geçeceksiniz veya hayal kırıklığına sebebiyet vereceksiniz. Tabi bunun siyasi sonuçları da kendiliğinden gelecektir.

Sorunu çözün…!

Astsubayların, Uzman çavuşların ve ailelerinin gözünde kahraman olun..!

Tercih sizin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

EVET EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEYİNİNİN SIZLANIŞINA KULAK VERİN YA BU TGEŞKİLATI KALDIRARAK LAĞVEDİN ya insanCA yaşamalarını sağlayın bu ORDU SUBAYLARDAN ibaret deyildir KULAK VERİN BU YURT SEVGİSİ İLE DOLU anadolu insanının bağrından geliş HALK TEMSİLCİLERİDİR BUNLAR ÖYLE SIRCA SARAYLARADAN ORALARA GELMEDİ ELİ NASIRLI anaların cocuklarıdır bunlar EYBAŞBAKANINM SENİN GİB İ DİNLE BUNLARI SAYGILAR

Hayri Kaya 
 22.05.2012 11:09
 

"BİZ ONLARIN GELECEĞİYİZ" Tespit çok yerinde, siyasiler bu işi çözerek göstermeliler "VESAYET ALTINDA OLMADIKLARINI" tabi işlerine gelmeyebilir şimdilik ama unutulmamalı ki en zor dönemlerinde lojman bölgelerindeki sandıklardan kendilerine destek oylar çıkmış ve bir anlamda ellerini rahatlatmıştır. Bu topluluk bilinçli ve sağduyuludur kaybedilmemelidir, zira etki alanı oldukça geniştir.

Cevdet ORMANLI 
 20.05.2012 14:04
 

Bu ne biçim lahana bu ne biçim ekonomi politikası. Eski emeklilerin doğal hakkı oan intibak yasasını kendi çıkarlarına kullandılar sonrada kasada para yok deyip 850 tl ile geçim derdindeki darbe vurdular ama bir kamu biriminin direnişi ile karşılaşınca anında 500-1500 tl arasında zam kararı aldılar.Ey akp allah rızası için biraz dürüst olun

Mehmet AKOVA 
 19.05.2012 12:56
 

YALAN MI SÖYLÜYORUZ... PES PES PES

Hüseyin Alparslan 
 18.05.2012 22:55
 
 
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1098
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1950 yılında ELAZIĞ' da dünyaya geldim. 1969 yılılnda Türk Silahlı Kuvvetleri' nde Jandarma Astsu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster