Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Kasım '06

 
Kategori
Özel Günler
Okunma Sayısı
14446
 

Ata'ya mektup

Ata'ya mektup
 

Vtanı uğruna canını vermeye hazır olan canım Atam'a...

Korkma Atam, sen rahat uyu. Biz seni unutmadık, vatan uğruna onbinlerce askere karşı koyduğun günü unutmadık. 19 Mayıs günü vatanı kurtarmak için Samsun'a koştuğun günü unutmadık.

O günü hatırlıyor musun Atam? Devletin hiçbirşeyinin kalmadığı, ama yine de pes etmeyip vatanı kurtarmaya çalıştığımız günü hatırlıyor musun? İşte o günlerden biriydi yine; ortalık kararmıştı. Milleti aydınlatacak bir mum ışığı lazımdı. Millet çaresizdi. O minicik yavrular, yağmurda kalmış serçe gibi çaresizdiler. Millet, düşman askerleri kapıyı açıp girecekmiş gibi bir korku içerisindeydi. O sabah güneş biraz farklı doğmuştu. Sanki bizlere bir müjdesi vardı. İşte o müjde sendin Atam. Halkı sava şa çağıran, onlara güç veren sendin. Milleti aydınlatacak mum ışığını bulmuştuk sonunda. Her yerde Mustafa Kemal konuşuluyordu. Okulda, çarşıda, pazarda, kahvede... Her yerde senin adın çınlıyordu.

Bugün bir rüya gördüm. Rüyamda sen vardın. Vatan diyordun, millet diyordun. Çalışın, başarın diyordun. "Ben uğruna herşeyi yaptım. Çalıştım, çabaladım, halkı ölüme çağırdım, sabrettim ve kazandım. Şimdi sıra sizde, Türk Gençliğinde. Çalışın, başarın. Devleti uygar milletler düzeyine çıkarın. Size güveniyorum" diyordun.

Söyle bana Atam, seni nasıl unutabilirim? Bastığım toprakta binlerce şehit kanı varken, etrafım buram buram tarih kokarken seni nasıl unutabilirim? Söyle bana, duymak istiyorum. Sana söz veriyoruz Atam. Yurda düşman ayağı bastırmayacağız. Güneşe, buluta, denize, ağaca, uçan kuşa baktıkça seni göreceğiz. Ve seni gördükçe de daha çok çalışacak, yurdu kalkındıracağız. Bize herşey seni hatırlatcak. Yaptıklarını, çektiğin acıları anlatacak. Şimdi biz seninle gurur duyuyoruz. Sen de bizimle gurur duyacaksın.

Sen rahat uyu Atam! Gençlik senin emanetini sonsuza dek koruyacak. Her 10 Kasım günü daha çok çalışacak. Tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda, senin, İsmet Paşa'nın ve daha nicelerinin yaptığı gibi. Gençlik seni ağıtlarla değil, başarıyla, buluşlarla, bilgilerle ve çalışmayla anacak. Vatanı hergün biraz daha yükselteceğiz. Dünyada birinci sırada olan devletlerin arasına katılacağız. Daha gelişmiş, daha lider ve daha çalışkan bir milletle karşılaşacaksın. Bıraktığın emaneti sonsuza dek koruyacağız. Bu korumayı da çalışmakla yapacağız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yaştaki genç arkadaşlarımızın yaşıtları dışarıda boş işlerle uğraşır, hayattan bir haber yaşarken bu tarz yoğun duygular beslemesi ve cesaretini toplayarak topluma sunması gerçekten taktire değer. Tebrik eder, devamini getirmenizi dilerim. Eray KANAAT

Eray Kanaat 
 01.01.2007 21:33
Cevap :
teşekkürederim.elimdengeldiği kadar yazacağım.  16.01.2007 15:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 2849
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Dumlupınar Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği mezunuyum... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster