Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Okumayı, yazmayı ve yaşamı çözmeye çalışan, eğitimci..

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Cumhuriyet nasıl korunur?

Cumhuriyetin bu halini bile içine sindiremeyenlerin geniş özgürlük alanları sağlandığında acaba daha ne tepkiler verebilirlerdi? Korumaya gelince cumhuriyet her daim kendini koruyabilme refleksine ve gücüne sahiptir. Zira kurucusu ve kurtarıcısı geleceği görerek temellerini ona göre atmıştır. Bıkanlar olsa bile bu cumhuriyet her ne halindeyse de yılmadan ve yorulmadan koruyacaklar olacaktır.. Yakın coğrafyamıza ve Dünya'ya baktığımızda cumhuriyetin nimetleri ne demek daha iyi görebiliriz. Bakmak istemeyenlerle yorulanlara bu aziz halk hoşgörülüdür, kendileri bilirler...

28 Mart 2020 01:21
İlkokulda sınıfta kaldım!

20 yılını köylerde eğitime vermiş biri olarak yaşanan bu anı beni etkiledi. Köylerde bu türden yaşananlar hasım olanlar arasında SIK görülse de bir eğitimcinin buna alet olması beni üzdü..Sizde yarattığı etki o yaşın verdiği tahribat neyse ki eğitim aşamalarınızı fazla olümsuz etkilememiş..

26 Şubat 2020 17:03
CHP ve İktidar Yolu

CHP muhafazakar toplumdan uzak ve dindarlarla arasına mesafe koyuyor, görüntüsü şu an gerçekçi değil. Böyle bir kapsamlı araştırma ve anket de yok.. Ama bu görüş, 10 yıl öncesinde var sayılarak epey de yol alındı.. Oysa hiç yoktu. Sebebine gelince zaten CHP nin tabanı bizatihi dinine saygı duyan ve inanan kesimin ta kendisidir. Sadece dini siyasi olarak yaşamaz ve yaşayanları da sevmez bu taban. Yani din istismarcılığı yapmaz, yapanı da benimsemezler. Bu gün görüşümce CHP zaten iktidardadır. Mahalli yönetimlerin ardından, BİRLEŞTİRİCİ gücünü kullanarak iktidara gelecektir, bu kesin. Zira halk bir arayış içerisinde ve her türlü alternatifte CHP ni lider olarak öne çıkaracaktır..

01 Şubat 2020 22:15
 
Toplam blog
: 120
Toplam yorum
: 1309
Toplam mesaj
: 257
Ort. okunma sayısı
: 1879
Kayıt tarihi
: 22.11.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster