Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
300
 

Atatürk birilerine batıyor…

Atatürk birilerine batıyor…
 

İktidara bravo doğrusu. Kurnazlıkta üstlerine yok. Hani 19 Mayıs gençlik ve spor bayramının kutlama yasağını Danıştay bozmuştu ya, herkes oh bayramımızı kurtardık derken yeni bir genelge ile bayram okullara hapsediliverdi.

İktidarın derdi halkın bayramını önlemek değil aslında. Tepki olarak sokaklara çıkan halk bir güzel kutladı bayramı. Gerçi can sıkıcı bir durumda yok değildi hani. Ne o öyle herkes bayraklarla, marşlarla eyleniyor öyle?

Seneyede bu bayrak meselesini hallederler  umarım. Aslında bu yasaklar şöyle meydanlarda en ağdalısından arap müziği çalınıp arada 9/8 lik nağmelerle kıvırılmaya başlayana kadar devam edecek.

Bir çok yandaş gazete harika kutlamalar diye borazan çaldılar. Ama nedense hiç biri Atatürkün anıtına çelenk koymanın valiliklerce engellendiğini yazmadı. Neden dersiniz?

Hadi 19 Mayıs haddizatında saadece “gençlik ve spor bayramı”dır. Başına Atatürkü anma ve..  bölümünü 12 Eylül cuntacıları eklemişti. Ama ne olursa olsun. Bu gün hala hür gibi yaşayabildiğimiz bu ülkeyi başta on a borçluyuz. İsteyen istediği kadar kıvırsın. O olmasaydı biz asla biz olmazdık. Hıristiyan, yahudi, Yorgo,mişel falan olurduk.19 Mayıs bu muhteşem insanın doğum günü. (kendi öyle kabul etti) Neden velinimetimizin anıtına doğum gününde bir çelenk koyamıyalım, onunla biraz dertleşemeyelim?

16 Mayıs 1919 da Atatürk’ün Samsun’a doğru yola çıktığını geç haber alan bazıları haber saldılar. Samsun'a kadar tam dört kez deniz fenerlerini yer değiştirdiler ki o muhteşem insanlar kayalara çarpıp parçalansın.

O zamandan beridir Atatürk adı birilerini feci rahatsız eder. Atatürk’ün anıtlarına çelenk koyma yasağının altında bu rahatsızlık yatıyor. Amaç halkın gözünde Atatürk’ü küçültmek, etkisizleştirmek. Çünkü birileri iyi bilirler ki, bir ülkeyi bölmek için en etkili yol onun değerlerini tahrip edip insanlarının moralini yıkmaktır. Eş zamanlı olarak dil problemi çıkarmak ve etnik kökenleri sürekli kaşıyarak birbirine düşman etmektir.

Televizyondan Atatürk’ü çıkarılmış bayramı izlerken bunları düşündüm. Ancak sanılmasın ki bütün bunlar için iktidara kızıyorum. Biliyorum ki onlar ne yaptığının pek farkında değil. Ataları da bir zaman farkında olmamış sonra apar topar ülkeyi terketmişti. Halka da kızmıyorum. Kimi yeni aldığı arabasını ödeme derdinde kimi girdiği evin taksitlerini, büyük kısmı da kredi kartlarındaki aşırı şişkinliği nasıl yeni bir takla ile ertelerim derdinde. Zavallılar küresel örümceğin ağına düşmüşler kıvranıyorlar.

Benim kızgınlığım kendilerine muhalefet dedirten yalancı muhalefet partilerinde. Ayıptır, günahtır. Bu millet sizi bu zor durumunda bile kuş sütü ile besliyor. Siz ne yapıyorsunuz? İşinizin mecliste oturup kuru gürültü etmek mi olduğunu sanıyorsunuz? İnsanları bir kez daha hayal kırıklığına uğrattınız. Yazıklar olsun size…

İzmir 2012

Tülay EKER bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Osman Bey. Batar, batar. Bir ülkenin kurtuluşunda ve kuruluşunda emeği olmayanlar, bir şekilde kurtarıcı ve kurucuya saldırırlar. Selamlar...

Mesut KARİP 
 26.05.2012 12:57
Cevap :
Merhaba Mesut bey, İstedikleri kadar bağırsınlar. Kervan yürüyecek. Saygı ve selamlar..  27.05.2012 19:45
 

Muhalefet? bizim ülkemizde öyle bir siyasi parti kaldımı ki... yazıklar olsun hepsine, sürekli paslaşıp duruyorlar. Atatürk kalksaydı, bunların çoğunu 'istiklal mahkemeleri'nde yargılatırdı. Elinize sağlık... Saygılar

Yağız 
 24.05.2012 1:12
Cevap :
Merhaba, Atatürkün izinden gidilseydi, bu günkü siyasilerin hiçbiri olmazdı. Saygı ve selamlar...  24.05.2012 18:55
 

Dost, şimdilik çelenk koyma yasağı... Hedefleri heykelleri de "ucube" deyip yıkmak da daha korkuyorlar... Saygılar selamlar

UFUK KESİCİ 
 23.05.2012 7:19
Cevap :
Merhaba, Ona cürret edecek kadar ömürleri kalmadığını düşünüyorum. Saygı ve selamlar...  24.05.2012 18:57
 

Tabii Araplar gibi bir kral ve şurekası atayıp ülkeyi sömürgeleştirmek varken, emperyalizmin canına ot tıkayan Mustafa Kemal Atatürk prensipleri dünya patronlarının hiç işine gelmez. AKP'yi O'nunla mücadele için getirdiler. Çelenk koymayı yasaklamak ne büyük bir rezalettir;? İnsan haklarına aykırı. Selam ve saygılar.

Turbest 
 23.05.2012 0:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1642
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster