Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
278
 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu , Atatürkçü ve Çağdaş ilkeleri olan bir kurumdur...

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu , Atatürkçü ve Çağdaş ilkeleri olan bir kurumdur...
 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yüksek Danışma Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyeliklerine yeni isimler atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada,

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yüksek Danışma Kurulu Üyeliklerine, Prof. Dr. Alparslan Açıkgenç, Prof. Dr. Ayşe Ayata ve Prof. Dr. Necati Polat’ı, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Prof. Dr. Mümtaz’er Türköne ve Prof. Dr. İskender Pala’yı seçmişlerdir” denildi.

..............

Hayırlı olsun !...Umarım yeni üyeler, kurumun hedeflerine uygun ,çağdaş ve demokratik düşünceler ışığında,doğmalardan uzak ,aklın ve bilimin ışığında yeni katkılarda bulunurlar.

..............

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan kurumlar şunlardır :

1-Atatürk Araştırma Merkezi,

2-Türk Dil Kurumu,

3- Türk Tarih Kurumu ,

4- Atatürk Kültür Merkezi başkanlığı

Kurumun Birinci İLKESİ :

 Millî mücadele ruhu ve bilinci içerisinde; Atatürkçü düşünceye, Atatürk ilke ve inkılâplarına, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar var olma şuuruna, kişilerin ve milletin refahına, toplumun mutluluğu inancına, millî kültürümüzü çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma azim ve kararlılığına bağlı kalmak ve sahip olmaktır.

.............

Bu ilkelerden taviz yoktur...
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Atatürk düşünce ve devrimlerine katkı olarak yurttaş 2002'de ülkeyi, o'nu sevenlere teslim etti! 2007 de de en tepeye en çok sevenini oturttuk! O da naapsın Atatürk'ü en çok çok sevenleri bu kurumun başına ve yönetimine seçti ki; bundan iyisi can sağlığı, onlar açısından. Sonu şöyle biterdi ama; baş tarafını ben anımsayamadım içinde kadı, madı vardı hani, ama siz mutlaka bilirsniz öğretmenim:".... kimi kime şikayet edeyim/edelim" Selamlar, saygılar. H.H.Dulun

Hasan Hüseyin Dulun 
 25.12.2011 8:35
Cevap :
''Ananı öpen KADI ise,kimi,kime şikayet edeceksin !.. '' demişler...Demoratik seçim sistemleri aydın insanların egemen olduğu toplumlarda güzel sonuçlar doğuruyor.Bize biraz erken gelen ve çok bol bir elbise olarak giydirilen demokrasi ve sözde demokratik seçim hakları,cahil kitlelerin baştan savma ve egemenlerin tekelinde oy vermelerine neden olan ;sonunda halkın dirayetinin değil ;yine bencil siyasetçinin ,emek düşmanı kitlelerin sultasında oluşan bir gizli krallık ortaya çıkıyor.STK'ların giderek ''Kuklalaştığı '' tuzu kuru aymaz düşünürlerin kendi rahatları için cehaletin azgınlaşmasına göz yumdukları rejim duyarlı insanları eziyor.Herşeye seyirci kalan ,elini taşın altına koymayan,tepkisiz limoni beyinlerin de ortaya çıkardığı bu bozuk düzen'in kronikleştiği yıllardayız. Eğitimin ön plana çıkarılmaması için de MELE'ler devreye girecektir artık...Tarikatların ,doğmaların ışığına (?) yola devam edeceğiz...saygılar...sevgiler...teşekkürler...  25.12.2011 14:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1522
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1570
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster