Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '07

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
381
 

Atatürk mucizesi

Atatürk mucizesi
 

Ölümünden sonra 69 yıl geçmesine rağmen Atatürk hala aramızda yaşamakta. Yüce önder Atatürk' ün ölümünden sonra ve hayattayken bazı ülkeler neler demişler bi bakalım. Almanya; Almanya ATATÜRK' ün eserine ve mücadelesine hayrandır. Onda, tarihi eseri, özgürlüğü seven bütün milletler için bir sembol olarak kalacak kudretli bir kişilik görmektedir.Amerika;Savaş sonrası döneminin en yetenekli liderlerinden biri. "Belçika;Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk' tür.Çin;Biz Çinli'ler hepimiz bu mateme iştirak ediyoruz. Zira, büyük bir milletin çok sevilen büyük Ata'sının ölümü yalnız Türkiye için değil, aynı zamanda bizim kıtamızda ve bütün dünyada büyük bir boşluk bırakmıştır.Fransa;Atatürk'ün ölümü herkeste hayranlık uyandıran Türkiye için azim bir kayıptır. O'nun kahramanlığı ve dehası, Türkiye'nin istikbalini yaratmış ve kalkınmasını temin etmiştir. Bu kayıp, Fransa için de çok acıklıdır, çünkü Atatürk, onun sadık ve dürüst bir dostu idi.

Gene bu kayıp sulh davası şefi yorulmaz bir surette bu davanın korunmasına çalışmakta idi. Türk milletinin bu büyük matem gününde duyduğumuz ıstırabın ne kadar geniş olduğunu takdir edersiniz. Daha bunu gibi yüzlerce örnek sayılabilir.Bu ülkeler hala yüce önderi unutmamışlardır.Peki niçin hiçdüşündünüzmü?Zamanında ülkemiz topraklarında gözü olan devletlerin en baş düşmanı olan Atatürk ve ilkeleri ve inkilaplarıyla halen içten içe düşmanı olmaya devam ederken niçin hala Atatürk'e hayranlık dolu sözler söylemekteler.Belkide, zamanında İngiliz kralına ben bu millete herşeyi öğrettim sadece uşaklığı öğretemedim dediği için, Çanakkalede hayatını kaybeden anzaklara onlar artık bizim evlatlarımız olmuşlardır dediği için, İstanbulun işgali sırasında işgal gücü komutanının kızgınlık dolu bakışlarla çanakkalede benim askerimi öldürdü demesi üzerine sor bakalım onu çanakkaleye kim davet etti dediği için, geldikleri gibi giderler dediği için, ülkesini dışa bağmlı olmadan her yönüyle kendi öz kaynaklarıyla gelişmesini istediği için ve daha bir sürü örnek.İşte böyle devlet adamları dünyada sayılır ülkesinde sevilir.Dış politikada Amerikanın uşaklığını yapıp, iç politikada yalanlarla halkını kandırıp kendi yakın ve yandaşlarını zengin eden, politikacılar silinip giderler.Tarih onları belki yüz yıl sonra çok fazla hatırlamaz. Bu politikacılar yönetimden çekildiklerinde veya öldüklerinde yabancı devletler üzülürler.

Sana çok ihtiyacımız var yüce ATATÜRK.Senin yerini azda olsa dolduracak biri bile henüz gelmedi, gelemiyor.Şuan emin ol ki birkün bu ülke tüm zorluklara rağmen çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkacaktır.O gün geldiğinde seni asla unutmayacağız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 284
Kayıt tarihi
: 16.06.07
 
 

Bursa'da yaşıyorum. Bilişim sektöründe çalışıyorum. Bir yıllık evliyim. Düşüncelerimi sizlerle payla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster