Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

10 Kasım '09

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
527
 

Atatürk Sergisi

Atatürk Sergisi
 

Atatürk Sergisine Büyük İlgi..

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, ebediyete intikal edişinin 71. yıldönümü dolaysıyla Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği Atatürk Sergisi vatandaşlardan büyük ilgi gördü…

Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ve Atatürk fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi açıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarından oluşan sergiyi Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece Kaymakamı İsmail Gündüz, Garnizon Komutanı Alb.Metin Demir ve Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Ethem Dikmen birlikte açtılar.

Atatürk ilke ve inkılaplarının gençlere daha iyi anlatılmasında bu tür sergilerin oldukça yararlı olduğuna değinen Başkan Akgün; “Sergideki fotoğraflara bakarak ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ne zorluklar altında, ne büyük işler başardığını daha iyi anlamalıyız. Atatürk, örnek almamız gereken işler yaptı. Gençlerimiz geçmişini iyi okumalı ve geleceğine daha çok sahip çıkmalıdır” dedi. Açılışta konuşan Büyükçekmece Kaymakamı İsmail Gündüz’de Atatürk bedenen ölse de Türk milletinin yüreğinde hala yaşadığını söyledi.

Büyükçekmece Belediyesi Nikah Salonu’nda açılan sergi bir hafta açık kalacak. Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ne sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4906
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster