Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
279
 

Atatürk'ü daha çok somut eserlerle anmalıyız.

Atatürk'ü daha çok somut eserlerle anmalıyız.
 

Bu Cumhuriyet Bayramı'nda Anıtkabir gerçekten bir başkaydı.

Tabii bunda, Cumhuriyet'in 90. yıla girmesi ve Cumhuriyet kazanımlarının zarar göreceği endişesiyle halkın daha çok Atatürk'e sahip çıkma isteği vardı (Daha öncesinde TC ibaresi kurumların başından kaldırılmaya başlandı, Andımız kaldırıldı, Ne Mutlu Türküm Diyene yazıları söküldü vbg.).

Önceki yıllarda Ekim ayı boyunca Anıtkabir’e gelen ziyaretçilerin sayısı 454 bin civarında olurken, bu yıl sadece 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 438 bin 451 kişi Anıtkabir’i ziyaret etmiş.

Tabii ziyaret etmek güzel bir şey ama yeterli değil. Atatürk'ün aydınlık yolundan yürümek ve ülkeye her alanda daha çok eserler kazandırmak da lazım. Artık anma olaylarını eserlerle taçlandırmak lazım.

Marmaray da 90. yılda açıldı. İşte eser vermeye çok güzel bir örnek. Keşke daha başka yüzlerce, binlerce somut proje o günde açılabilseydi. Keşke CHP, Atatürk'ün mirasına çok daha somut eserlerle daha çok sahip çıksa. İşte o zaman milletin teveccühü ona daha çok ulaşacaktır.

Umarım, gelecek yıllarda Türkiye için önemli olan milli tarihlerde daha çok eser millete ve gelecek nesillere kazandırılır.

Yakında 10 Kasım var.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası.

Ülkenin her bir yanında okullarda, resmi törenlerde, caddelerde Atatürk anılacak.

Keşke örneğin 10 Kasım'da da başka eserlerle halkımıza hizmet etmeye devam etsek. Keşke sade yurttaşlar, büyük kampanyalarla millete eserler kazandırsalar. Keşke enerjimizi, birlik ve beraberliğimizi bu günlerde daha verimli bir şekilde kullansak.

Umuyorum gelecekte böyle olacak. Halk bilinçlendikçe daha çok somut projelerde bir araya gelecek ve anlamlı eserlere imza atacak.

Önümüzde 2023 Yılı var. 2023'de Türkiye 100 yılı devirecek. Bu 100. yıla çok iyi hazırlanmak lazım. 100. Yılda binlerce  projeyi hayata geçirmek lazım. Şimdiden bütün çalışmaların bu hedefe uygun bir şekilde yürütülmesi lazım. Çünkü sonuçta kazanan milletimiz olacaktır, yeni nesillerimiz olacaktır.

 

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 642
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 2311
Kayıt tarihi
: 13.09.11
 
 

1995 ODTU Fizik Lisans, 1998 ODTU Fizik Yüksek Lisans (Biyofizik)  mezunuyum. Özel sektörde kalit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster