Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
417
 

Atatürk'ü rahat bırakın!

Atatürk'ü rahat bırakın!
 

Yetişme tarzınız, eğitiminiz, aile terbiyeniz toplumun büyük bir çoğunluğundan farklı olabilir. Zekâ düzeyiniz de bazı gerçekleri algılamakta sizi zorlayabilir. Bütün bu özelliklerin barındığı kafa yapısına sahipseniz ağzınıza gelen şeyleri hemen söylememeniz gerekir. Vatanımızın ulusal değerleri ve şahsiyetleri için uluorta konuşmamalısınız. Bazen o kadar dağıtıyorsunuz ki; ''Acaba bizim bilmediğimiz bir şeyler mi var?'' diyerek tarih kitaplarına saldırıyorum.

Dil uzattığınız insanlar günümüzün sıradan siyasetçileri değildir. Düşman çizmeleriyle ezilmekte olan bir milleti, yokluklara karşın ayağa kaldırmayı başarmış olan kahramanlardır. Önümüzde duran güncel sorunları tartışmak yerine tarihin tozlu sayfalarında yer alan bu ulusal kahramanlara saldırıyorsunuz. Tıpkı Don Kişot'un yel değirmenlerini düşman sanarak saldırdığı gibi.

Bu vefasızlık ve saygısızlık niye ? Ne istiyorsunuz Atatürk'ten ve İnönü'den? Onlar bu millet için ellerinden geleni yaptılar.

Burada size onların bu ülke için yaptıklarını birer birer sayacak değilim. Onların değerini ana sınıfındaki çocuklar bile biliyor. Siz algılayamadıysanız suçu kendinizde arayın.

Sık sık, ''Atatürkçü'' diye nitelendirdiğiniz  insanlar belli bir ideolojinin mensubu değillerdir. Sadece yüreklerinde Atatürk sevgisi taşıyan, ülkesini ve insanını koşulsuz seven vatandaşlardır. Sayıları da sizin tahmininizden daha da çoktur. Onlar bu vatan için zamanında şehit olan kahramanların sevgisini yüreklerinde taşırlar ve yeri geldiğinde yadederler

O halde neymiş?

Atatürkçü diye küçümsediğiniz insanlar, bu ülkenin özgürlüğü için canını veren atalarına sahip çıkan insanlarmış.

İşte Atatürkçü'lerin sizden farkı bu!.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ana yasa hocamız 'Fransız (1789) devrimi Fransa'da hala tartışılmaktadır. Ama bu devrimin insanlık tarihindeki yeri bir kilometre taşı gibidir' demişti. Bu sözleri yapay nedenler peşinden koşarak iktidar olununca daha iyi anlayabiliyorum.

ismail güner 
 06.01.2012 10:04
Cevap :
Çok haklısınız. Yorumunuz için teşekkürler İsmail Bey.  06.01.2012 11:26
 

Sanırım İnönü daha bir kaç yüz yıl rahat bırakılmaz, herkes artısıyla eksisiyle gidiyor... Eğer büyük adamsanız ya da tarihe yön veren biriyseniz haliyle etkiniz yüzyıllara yansıyor? Asıl demek istediğim şu ki her zaman 2 taraflı olmamız dır. Biz bu iki taraflılığı yenebilirsek konular kapanır. Tabi herkes ben haklıyım diyor... İlkokul kitaplarına gelince bizim zamanımızdakiler masal yada karabasan kitapları gibiydiler.Doğru tarihe doğru gidersek, doğruyu yazarsak, doğrularla yüzleşirsek Atalarımızı karalamaktan da vazgeçersek onlar da rahat uyurlar... Ne mutlu Türküm diyene. NE MUTLU Kİ EN YÜCE MİLLETİZ.

İbrahim ARSLAN 
 04.01.2012 8:50
Cevap :
Değerli yorumunuz için teşekkürler İbrahim Bey.  04.01.2012 20:28
 

Evet çok haklısınız!.. Bir anlayabilseler...

Şahin ÖZŞAHİN 
 03.01.2012 13:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 233
Toplam yorum
: 181
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 962
Kayıt tarihi
: 07.01.10
 
 

İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Gazetecilik Yüksek Okulu mezunuyum. Kısa denilebilecek bir sür..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster