Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '16

 
Kategori
Tarih
Okunma Sayısı
180
 

Atatürk’ü ve Atatürk, Allah ve din ile aldatanları anlamak // Türk fırtınası

Atatürk’ü ve Atatürk, Allah ve din ile aldatanları anlamak // Türk fırtınası
 

"Her Türk Atatürk'tür." // Önder Karaçay


Bugün görüyorsunuz ki bazı ihanetler kendileri hakkında algı değiştirmek için Atatürk’ü kullanmak yolunu seçmişlerdir. Yıllardır hem Atatürk’ü, hem Türk Milletini sırtından vuran bu hainler aynı zamanda Atatürk’ün Türk Milleti için kurduğu Cumhuriyeti ve milli ekonomiyi işbirlikçi düşmanlarla birlikte talan etmişlerdir.

“Ulus vekillerini seçerken çok dikkatli ve kıskanç olmalıdır.” // Mustafa Kemal Atatürk

Değerli büyüklerim, değerli Türk kadınları, değerli Türk gençleri ve değerli Türkiye Cumhuriyetinin her yurttaşı çok zor günlerden geçiyoruz.

Bu zor günlerde yine ufkumuzu açan tek lider, tek fikir ve tek ideal Atatürk, fikri, eseri ve idealidir.

Yukarıdaki sözünü Nutuk’dan aldım. Bu sözün devamında dahi bakın daha neler söylüyor;

“Padişahlarla, halifeler ile yönetilmiş ve yönetilen ülkelerde yurt için en büyük korkulur durum, padişahların ve halifelerin düşmanlarca satın alınmalarıdır. Bu çokluk kolaylıkla sağlanabilmiştir. Meclislerle yönetilen ülkelerde de en yıkıcı durum, kimi milletvekillerinin, yabancılar çıkarına, adına çalınmış ve satın alınmış olmalarıdır. Millet meclisine değin girmek yolunu bulabilen yurt hayınlarına rastlamanın uzak olmayacağına, tarihin bu konudaki örnekleriyle inanmak gereklidir. Bunun için ulus, vekillerini seçerken çok dikkatli ve kıskanç olmalıdır. Ulusun yanılgıdan korunması için tek sağlıklı yol, düşünceleri ve eylemleriyle ulusun güvenini kazanmış bir siyasal partinin, seçimde ulusa kılavuzluk etmesidir. Genellikle ulus bireylerinin, adaylarını ortaya atan, her kişi için yargıya varabilmesine yarayacak sağlam bilgisi ve gerçeğe uygun görüşü bulunacağını, kuramsal olarak tasarlansa bile, bunun büsbütün doğru olmadığını, deneylerin deneyleriyle, çürütülemeyecek bir açıklık kazanmıştır.”

10 Kasım 1938 Atatürk’ün ölümünü fırsat bilenler içimizden devşirdikleri hainlerle 1950 yılında “yeter söz milletindir” ve “her mahallede bir milyoner” üreteceğiz zihniyeti bugün doksan yıllık ekonomimizi ve neyimiz var neyimiz yok hepsini her yandaşın ve işbirlikçi hainin cebine indirerek ekonomimizi 12 Eylül 1980 ile başlayan gerici, bölücü ve talan edici unsurlarla bugün devletimizi yıkma ve padişahlık, halifelik gibi sıfatlarla Türk Milletinin karşısına ihanetleriyle bunu devam ettirmeye çalışacak kadar gözü dönmüş bir gaflet, delalet, garabet ve ihanet içerisindedirler.

Atatürk dünya tarihinin çağ değiştirme anlamında insanlığın yaşaması adına o günkü zulmü yok eden en önemli evrensel değerimizdir.

Dünyada ve içimizden devşirdikleri düşmanlıklarla birlikte aslında değerinin ne kadar büyük olduğunu gösterir.

İhanet içinde olanların bile Atatürk’e sarılmış olmalarını görmek bizi hem üzmekte, hemde mutlu etmektedir.

Bizi bundan sonra çok daha mutlu edecek olan tüm Türk Milletinin iç savaş gibi kışkırtma ve oyunlara alet olmadan, kötü niyetleri tarih, insanlık ve hukuk karşısında çaresiz bırakarak bu ihaneti yenebiliriz.

Şunu çok iyi idrak etmeliyiz ki; 1950’den bu yana Türkiye Cumhuriyetinin 12 Eylül 1980 sonrası daha şiddetlenen bir gerileme, duraklama evresiydi.

Bundan sonraki süreç geçmişin bu pisliğini temizleme ve yarım kalan Atatürk devrimlerini tamamlayarak ve özellikle sermaye, siyaset ve din tarafında hainleri çok iyi ayıklayarak bunu aşacağız.

Atatürk’ün Türk Milleti ile kurduğu Türkiye Cumhuriyeti tartışılmaz bir tarihi gerçektir. Tartışmaya kalkanları tartışmalı bu ihanetlerden çok ivedi kurtulmalıyız.

Yaşadığımız sermaye, siyaset ve din adına düşman lehine işbirliğinin psikolojik savaş adına Türk Milletini maddi silahlarla yıpratma savaşı olup, Türk Milletinin sabrı, duyarlılığı, sağduyusu, ahlakı, tarihi enginliği, geçmişi ve geleceğe olan inancı bu belayı da başından atmasına fazlasıyla yetecektir.

Atatürk’e düşmanlık edenlerinde Allah ve din ile, taptıkları maddi silahlar ile para putuna tapanlar ile toplumu aldattıklarını da görmezden gelmeden bu engeli daha kolay aşacağız.

İkinci kurtuluş savaşımız iki cepheli olup; birincisi algı terörü ile psikolojik savaş, ikincisi ekonomide ki işgale son vermek savaşıdır.
 
Önder Karaçay

Mobbıng Bank Türk Fırtınası Sır Kitabın Yazarı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 209
Kayıt tarihi
: 09.07.14
 
 

Türkçe'nin en iyi duygu dili olduğuna inanmaktadır.  Yazı ve şiirlerinde insanın bulunduğu toplum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster