Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ekim '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
528
 

Atatürkçü laiklerin irticaya hizmeti

Atatürkçü laiklerin irticaya hizmeti
 

Bölmek irtica ya hizmetmi?


Atatürkçü, laik ve çagdaş kategoride görünürde ihtiraslarının ölçüsüzlüğü, birinci adam olma hırsları yüzünden bölünmelere, ayrı ayrı siyasi parti kuruluşlarına sebeb olanlar irticayı güçlendiriyor. Bu tür yapılanmalara destek vermek, zamanla içine düştüğümüz bu dağınıklıgı, zayıflığı ve sonucta anti-laiklerin daha da güçlenmesini ve hedeflerine yürümelerindeki hızı artıracaktır.

Hiç bir partiye şimdilik kayıt olmuş değilim ancak bu tür insanlara mücadelelerini, birinci adam olmak için bölünerek değil, ülke çıkarları için ana grup içinde, ana grubu rafine etmek, iyileştirmek ve güçlendirmek için sürdürmeleri gerektiğini tavsiye etmeliyiz. Böyle bir mesajın, şahsi ihtiraslarının geliştirdiği CHP ve DSP yöneticilerine olan kindarlıklarının anti-laiklere, karanlık zihniyetlere hizmet olduğu mesajının Sayın Sarıgüle, Sayın Rahşan Ecevit'e ve ekiblerine idrak ettirilmesinin çok yararlı olacağını düşünmekteyim.

Dr. Hamit Bozkurt

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Düşüncenize katılmamak elde değil. Çok oy alabilmek için halkın gözüne baka baka yalan söylemenin gerektiği bu ülkede birde kişisel çıkarlar için bölünülürse olacağı o dur. Saygı ve selamlar...

izmirli doksanyedi 
 02.11.2009 11:50
Cevap :
Teşekkür ederim, Saygılarımla,  02.11.2009 12:11
 

Merhaba...Doğru. Aynen katılıyorum. Laikliği de katılaştırarak halktan kopuk hale getiren de aynı zihniyettir...Selamlar.

cdenizkent 
 01.11.2009 12:50
 

Bitene kadar ihtiras, işte e somut örneği; ANAP ile DYP nin DP de birleşme süreci, bittiklerinde gerçekleşti, tabanı kalmamış lider artıkları gibi yanyana oturmuşlar, ne yapacaklarsa? Demokrasi bir devlet modelidir, bir parti yönetim modeli olamadı. Partisinde demokrasi olmayan liderin ülkeyi demokratça yönetmesi mümkün mü? veya önce ben diyen liderin önce devleti toplumu düşünmesi mümkün mü? çatışan taraflar olmak yerine aynı ülkede yaşayan ve gidecekleri başka yeri olmayan insanlar olarak YAŞAM TARZI GÜVENCESİNİ anayasal güvenceye alsalar ve ideolojiye dönüşen yaşam tarzı kavgası sona erse olmaz mı? ANA PROBLEM; önce ben, benim olsun küçük olsun mantığı değil midir.? saygılar.

Kadri KANPAK 
 01.11.2009 10:14
 

Türkiyemizde ne ideal sağ ve ne de ideal bir sol var. Sağ da sol da halk nezdindeki itibarini kaybetmiştir. Ancak sağda veya solda kaliteli ideolojisinin ne anlama geldiğini bilenler yok değil. Fakat bunların da halktan destek alabilmelerine imkan yok. Nedeni ise popilizm. Yalan söylemezseniz oy alamazsınız, yalan söylerseniz başarılı olmanız imkansız. İşte bukadar hepsi.

M Sadullah SAĞLAM 
 01.11.2009 1:21
Cevap :
Sadullah Bey, Sizi bu özlü yorumunuz için tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum. Hamit Bozkurt  01.11.2009 13:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 59
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 1172
Kayıt tarihi
: 08.08.08
 
 

1950 yılında doğdum, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi 1974 mezunuyum. 1986 yılında Gazi Ün..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster