Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Eylül '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
398
 

Ateş olsan

"Ateş olsan ancak yüreğimi bu kadar yakardın inan." Neden insanlar duygusallaşınca hep böyle manalı ve acılı kelimeler kullanırlar. Bu bizim tabiyatımızda mı var acaba? Dikkat edelim geçmişte dahi divan şiirlerinde bile bu terimler çok kullanılıyordu. Şimdi bizde bunu devam ettiriyoruz. İnanaıyorum ya böyle butlu olan aşk yok mudur? Yoksa aşk volkanların eteğinde dolaşan lavlar gibi, hep acı çemberimidir.

Artık bazı kavramlar değişmeli bence, biz aşkı mutlu olalım diye oluyorsak neden her seferinde acılarla yoğruluyoruz. Bilinç altı olsa gerek çünkü aşk oyunlarında bir taraf kesin oyun bozan çıkıyor. Bahane mi bu kolay en küçük bir sebep yeterli buna.

Ben aşkı, aşk için yaşamak istiyorum. Ama aşkı menfi ve müsbet kullanmak isteyenlerin karşısındayım. Böyle saf duygular kaldımı acaba hep merak eder dururum. Hani sanal ortamda biriyle tanıştınmı ve bir müddet görüştükten sonra "sana aşık oldum" derya, bu ne derece gerçektir. Yada aşk bu kadar yakın ve kolay mı?

Biz aşka açız bence, doymak için de hep koşarak gidiyoruz. Yanlış olan bu bence, aşkı hazmetmek gerek. Tinsel, bendensel, ruhsal ve görsel olarak.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 105
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 857
Kayıt tarihi
: 18.06.07
 
 

Delice biri, aşka inanan zaman zaman hayatı tiye alan deniz tutkunu işte kısaca...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster